Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan másvalaki is,...

Van itt olyan másvalaki is, aki szenved ettől a mai világtól?

Figyelt kérdés

Mindenhol az megy: dolgozzá! Dogozzá! Mit dolgozol! Dolgozzá me éhen halsz! - nap jön nap után, alig van idő valamire. Mire hazaérek alig van erőm olvasni egy jó könyvet, esetleg egy rövidebb film belefér vagy sorozat. Bunkó majdnem mindenki... Kollégák, a tömegközlekedésen mindenhol mindenki prosztó.

Legszívesebben a takarom alatt aludnék, menekülnék ebből a világból. Mindenhol csak a profit, még nagyobbat, még többet és többet! - tudom miről beszélek gyárban dolgoztam. Egyetememen meg az ész nélküli magolás megy, betáplálnak mint egy számítógépet. Egyéni gondolkozásra ösztökélnek, de ha mást mondasz ami nincs benne a tudományos kánonba akkor véged!

Undorító ez az egész civilizáció! Menekülnék belőle, de nem lehet mert mindig csak a munka, ne gondolkozz csak dolgozz! - mentalitás.



2022. szept. 28. 09:59
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
39%

Akkor költözz el egy szigetre és légy önellátó, számolj fel itt mindent. Minden adott, csak ehhez nincs elég bátorságod, de az önsajnáltatáshoz és a siránkozáshoz ahhoz van.

Eleged van ebből az életből? Akkor változtass, ilyen egyszerű.

2022. szept. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint én vagyok a mázlista évekig pszichózissal éltem a munka engem eléggé megkímélt csak belül dolgoztam a tiszta elméért.
2022. szept. 28. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
1-es nem nem ilyen egyszerű gyanítom semmi élet tapasztal osztod az észt!
2022. szept. 28. 10:07
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
ha tudsz ezen változtatni, változtass. ha nem tudsz és nem a te irányításod alatt van az egész akkor meg kell tanulnod elfogadni, és jobbat kihozni belőle amennyire lehet
2022. szept. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim válasza:
82%
Én is szenvedek a mostani helyzettől, csak én más cipőben járok, de tudom mit érzel! Nyilvánvaló és egyszerű válasz az, hogy "változtass!", de ez- főleg, ha az ember lehetőségei eléggé korlátozottak-, akkor baromira nem olyan egyszerű. Másrészt nem megoldás, hogy kimenekülsz a "világból", hiszen az ember társas lény, így kénytelen valamilyen szinten a társadalomban élni, bármilyen elcseszett is az.
2022. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
76%

Már megbocsáss, de lehet ám úgy is tanulni, hogy nem magolsz.

Az meg hogy mások hajhásszák a profitot meg a fogyasztást, az nem azt jelenti, hogy neked is kell.

Nyilván annyi pénz kell, hogy ne halj éhen, dee ha nem teljesítménybérben dolgozol, nem kell hülyére hajtanod magadat.

2022. szept. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
43%

#3

Kérdező, 32 évesen azért már van némi élettapasztalatom. De te csak sírni tudsz. Csak szólok, azzal semmi se fog megváltozni és nem is lesz jobb az életed. Emeld fel a s..gged és változtass. Vagy ragadj benne az eddigi sz..ros életedben és sajnáltasd magad tovább, amíg élsz.


Én imádom az életemet, amiért meg is dolgoztam. Engem is értek hatalmas pofonok, viszont talpra álltam és nem süllyedtem depresszióba és önsajnáltatásba, veled ellentétben.


Csak az győz, aki képes a változásra, van akaratereje, célja és tud küzdeni saját életéért.

2022. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
64%
Köszi az infót.
2022. szept. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%

Én is így vagyok.

Sokszor rohadt nagy erő kell, hogy kikeljek az ágyból aztán elmenjek melózni egy rakás idióta közé.

Meg még a maszkot is fel kell venni.

2022. szept. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem is irreális elvárások vannak az emberek felé. Nekem az hiányzik, hogy nincsenek mesterségek, például én sokkal jobban el tudnám magam képzelni mondjuk cipészként, virágkötőként, fazekasként, ilyesmi, amihez a két kezem és a kreativitásom kellene, de ezt egyszerűen elvették a világból, ebből nem lehet megélni. De egyszerű szakmunkásként is csak máról holnapra él az ember, anyukám fodrász volt, és az üzlet bérlésre, leadóra, üzlet rezsire annyi pénze ment el mindig, hogy alig maradt, pedig nagyon jó helyen volt az üzlete, forgalmas volt, és hatalmas vendégköre volt.


Én is ettől szenvedek, hogy egyszerűen nem motivál semmi, nincs akkora ambícióm hogy diplomát szerezzek, ráadásul ehhez nekem eddig újra kellett volna érettségizzek, mert a ponthatárt nem értem volna el. Most eltörölték a ponthatárt, de már 33 éves vagyok, wtf, a fő éveim elmentek pár szaros pont miatt. Szakmám sincs, mert egyszerűen nincs olyan amit szívesen kitanultam volna. Egyet elkezdtem, de félbehagytam, mert nem tetszett mégsem, sem az iskola (abban a suliban akkor indult ez a szak, és 2 tanár tanított, az egyik alkesz volt, részegen jött be és ordítozott, a másik még úgy ahogy elment).

Szóval én mindig úgy éreztem, hogy kapufáta lövök, ami kevés ambícióm volt, annak is annyi lett mindig.


4 gyárban dolgoztam, abból 3-ban rabszolgaként bántak velünk.


Csomó pályaorientációs tesztet kitöltöttem, hogy mi lenne a nekem való foglalkozás, és mindig ilyenek jöttek ki, hogy tanácsadó, író, forgatókönyvíró, szociális segítő, ilyesmik, hát megnézném ha író lenne belőlem, és abból kényelmesen megélnék. Többihez meg szintén felsőoktatás kellene, amihez szintén eddig újra kellett volna érettségiznem.


[link]

2022. szept. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!