Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan találhatnék ebből...

Hogyan találhatnék ebből kiútat? Minden reménytelen...

Figyelt kérdés

Tanácsot szertnék kérni, mivel már senki mástól nem tudok sehol...

10. osztályos vagyok, középiskolás. Az 5. osztályt egy nyolcosztályos gimnáziumban kezdtem, ami egy nívós iskolának számít, így nagyon örültem, hogy felvettek. Eleinte visszahúzódó voltam, viszont 1-2 barátom volt, nem több. Azonban egy idő után, hogy népszerűbb legyek, felvettem egy ,,személyiséget" ami nem én voltam, de azzal népszerű lettem. Emiatt volt egy zűrös iskolai ügyem, ami enyhébb iskolai bántalmazás (verbális) volt. 8. osztályban (karantén) egészségügyi és mentális problémáim akadtak, amiből nem láttam a kiútat, az iskolai ,,traumáimat" okoltam. 2 barátom volt az osztályban, akik közül 1 végleg eltávolodott tőlem. A szüleim és az orvosom tanácsára iskolát váltottam. Két éve járok oda, egy 6 osztályos csapatba kellet beilleszkednem, ami tavalyi+az idei év alatt nagyon nem sikerült. Gyakran járnak bulizni, lógni egymással, szoros barátságokban vannak, még én kívülálló vagyok, ,,stréber", illetve más a stílusom , érdeklődési köröm. Ennek eredményeképpen kezdek visszaesni arra a szintre, ami miatt sulit váltottam és nagyon bánom, hogy eljöttem onnan. A mostani osztályomat szinte gyűlölöm. Mit tehetnék? A hobbijaim, kapcsolataim rovására megy az egész. Itt nincsenek barátaim, egyedül a régi suliból van 1... Magányos vagyok, kezdem elvesztenia reményt. A régi iskolába biztosan nem vennének vissza, az újban pedig az osztályomba nem passzolok. A szüleim már nem is akarják, hogy iskolát váltsak, mert hogy ,,csak nyavajgok." Köszönöm ha elolvastad és várom a tanácsokat. Iskolaváltás? Osztályváltás?:(



2022. szept. 30. 20:14
 1/3 anonim ***** válasza:
87%
Nemcsak iskolán belül lehetnek barátaid. Próbálj barátkozni máshol.
2022. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Önmagadat találd meg elsőként,akkor rád találnak azok is,

akik a barátaid lehetnek.

És első körben a jelenlegi osztályodban is ezt alkalmazd,

nem lehet egy osztály kompletten hülye, lesz ott olyan is,

aki barátkozik veled,csak úgy állj te is hozzájuk.

2022. okt. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2022. okt. 31. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!