Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem éri meg velem barátkozni?

Nem éri meg velem barátkozni?

Figyelt kérdés
Mindig is így éreztem, ezért kerülöm az embereket. Gyerekkorom óta mindig azt mondták a szüleim, hogy kussoljak, fogjam be, senki sem kiváncsi arra amit mondok. Mindig rámszóltak, ha bármiről beszéltem ami érdekel. Soha nem barátkoztam aztán senkivel. Nem gondolom, hogy bárki jól járna a velem való barátkozással. Unalmas ember vagyok, semmi sem történik velem, nincsenek sztorijaim, nem tudok előadni, stb.
2022. nov. 3. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok
2022. nov. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
29%
Sajnos a gyerekkorod miatt érthető a trauma, de már nem vagy gyerek. Felnőttként már kezedbe kell venned a sorsod és már nem bújhatsz emögé. Ha érdeklődni akarsz dolgok iránt, megteheted, ha ki akarsz próbálni hobbikat, megteheted, ha nem akarsz unalmas lenni akkor csinálhatsz érdekes dolgokat, tűzhetsz ki érdekes célokat. Ha kimozdulsz, akkor lehet, hogy hobbi kapcsán találsz társaságot is. Igazából jót tenne neked egy jó terapeuta, ha nem akarod a következő éveidet ugyanúgy tölteni, mint az eddigieket.
2022. nov. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
3%
Most nem.
2022. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
67%
Sajnálom, hogy ilyen gyerekkorod volt, de sosem késő elkezdeni barátkozni. Mindenkinek van valahol a világon egy nagyon jó barátja. Valaki biztos nagyon szeretne veled barátkozni. Biztos van egy hobbid amit szeretsz csinálni. Mutasd meg a világnak, hogy te vagy abban a legjobb és ne foglalkozz, hogy mit gondolnak rólad.
2022. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Amíg ilyen véleménnyel vagy magadról, nem. Senkinek nem hiányzik egy mártírkodó, önsajnálatba süppedt "barát," aki csak szívja mások energiáját. Javasolom neked, hogy indulj el a személyiségfejlődés nehéz, ámde hasznos útján. Keress valami hobbit. Ismerkedj.
2022. nov. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 szvicsi ***** válasza:
92%
Sajnos nem írtad az életkorodat, pedig úgy könnyebb lenne tanácsot adni. Sajnos a barátokat nem olyan egyszerű leakasztani, mint azt gondoljuk, ez egy folyamat. Először is a legfontosabb, hogy nyitni kell az emberek felé, nem kell tőlük félni, ha elutasítani, akkor oda kell fordulni a másikhoz (még akkor is, ha ez nem olyan egyszerű és fájhat is, ha csúnyán utasítanak el). Mire gondolok? Nos ha a munkahelyeden többen vagytok, akkor jegyezd meg az ellenkező nemű felé, hú de szép a ruhád, ma valahogy olyan különleges a kisugárzásod. További szép napot neked (előbb utóbb ők is nyitni fognak feléd). Ha egy neműek vannak a meló helyeden akkor nyugodtan kezdeményezzél, hogy úh láttátok azt az új üzletet, vagy jó kocsit... így is lehet beszélgetést kezdeményezni, amiből barátság lehet, olyan nincs hogy semmi sem érdekel, mert vagy létezel, gondolataid neked is van a világról. Ha egyedül vagy a cégnél, akkor utazz tömegközlekedéssel és a melléd ülőt kérdezd meg, hogy meddig megy... innen te is tudsz már kérdezni, ha ismered az utazási célját, vagy csak megemlíted neki, hogy óh te milyen nagyon régen jártál arra (még ha sosem jártál arra) sok minden változott? beszélgetés indítónak ez is tökéletes és hidd el így lehet élő szóban kommunikálni, barátkozni.
2022. nov. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Csak olyan tud veled barátkozni, aki szintén ilyen cipőben jár mint te, mert tény és való, hogy unalmas életet élsz és aki pörgős életet él az nem fog veled foglalkozni, mert neki minden perc drága és kárba vész.

Jársz munkába? Milyen a kinézeted, testalkatod? Nem irtad hány éves vagy.

Ki kell mozdulnod otthonról. Sportolj valamit, lényeg hogy emberek közt legyél.

2022. nov. 4. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

33 éves vagyok. Munkahelyemen sokan vagyunk, nők, férfiak. Amit írtatok, hogy kedvesen megdícsérni a nőket, pl de jól áll ez az új haj neked, nem jött be. Mindig azt hiszik, hogy ezzel ki akarok kezdeni velük. Már próbáltam a konyhában amikor férfiak voltak csak, hogy láttátok a tegnapi meccset? Direkt néztem meg, amúgy nem szoktam. Senki sem válaszolt nekem. Mégegyszer kérdeztem de semmi. Aztán zavaromban elkezdtem magamnak mondani hangosan, hogy jó kis meccs volt, megérte megnézni, kínomban nevetgéltem is. Szoktam boltban megszólítani másokat, pl jó nagy a sor, lassú a pénztáros és akkor olyanokat mondok, hogy eddig az x helyre szoktam járni ott sokkal jobbak a kasszák, de nem nagyon szokott senki válaszolni vagy válaszolnak de aztán előveszik a telefonjukat. Már megtanultam, hogy ez a jele annak, hogy hagyjam őket békén. Orvosi rendelőben is 3 óra várakozás közben próbáltam beszélgetni egy másik beteggel, érdekes embernek találtam mert 30 évig élt Ausztráliában és kérdezni próbáltam róla. Ő is egyszercsak elkezdte nézni a telefonját.

Járok munkába, kinézetem átlagos, semmi kirívó vagy unhigiénikus. Átlagosabb nem is lehetnék. 180 cm vagyok és 80 kg, teljesen átlagos testalkat. Futni is jártam már, ott se voltam szimpatikus senkinek. Testvérem gyerekeit vittem többször játszóra, ott is próbáltam beszélgetni a szülőkkel de engem kirekesztettek a beszélgetésből. Covid oltás idején volt, hogy kerestem hol a bejárata az oltópontnak. Egy korombeli férfi is ugyanazt tette és megszólítottam, hogy ugyanazt keressük, szerintem merre kéne menni és menjünk együtt akkor. 1-2 mondatot beszéltünk is, majd jött másik két fiatalabb, nagyon menő, nagydumás srác akik ugyanazt keresték mint mi, ők is csatlakoztak hozzánk. A vége az lett, hogy ők hárman beszélgettek a sorban ahol álltunk , rám oda se figyeltek, majd hármasával lehetett bemenni az oltásra és együtt bementek. Amikor én is bekerültem, oda se néztek rám. Hallottam, hogy beszélik, hogyha nem halnak bele az oltásba, elmennek együtt inni egy sört. Érdekes tanulmány volt ez nekem, főleg ahogy álltunk a sorban, négyen egymással szemben, én próbáltam reagálni, stb és láttam, ahogy szinte zárnak be előttem, fizikailag is. A végén már szó szerint kizártak a körből és mögöttük álltam a sorban, mint az utánam jövő idegen nő.

2022. nov. 4. 21:42
 9/10 anonim ***** válasza:

Ismerek környezetemben egy ilyen pasit, talán 31 éves lehet. Nincs párkapcsolata, korábban volt neki rövid egy-kettő de ott hagyták őt mert furcsának találták.

Egyébként rendes a pasi, nem iszik, nem dohányzik, nem lép félre, nem bulizik. Van munkája, otthon is kertészkedik, sportol, természetbe is sokat jár mert tájakat fotóz meg ilyesmi.

Igaz én is furcsának találom a viselkedését és nem igazán tudom pontosan megmagyarázni hogy miért, de azt tudom hogy eléggé erőltetett a barátkozó próbálgatásai, ami túlságosan készséges és már idegesitő.

Nálam is próbálkozott pár éve, már mint barátkozni. Alig tudtam lerázni hogy nehogy megsértődjön mert szüleim is ismerik az ő szüleit és nem akartam félreértéseket meg ilyesmit.

Az ő kinézete is átlagos, nincs vele baj, viszont a természete valami furcsa irritáló. Munkahelyén is ki van közösitve, nem barátkoznak vele, igyekszik mindenki diplomatikusan elkerülni hogy meg ne sértődjön, de szerintem ő is érzékeli hogy nem kivánatos személy.

Most Budapesten dolgozik, vidékről ment fel pár éve, de ott sem lelt baráti társaságra. Mindig egyedül bolyong.

Lehet te nálad is ilyen rejtett unszimpatikus jelenség van, amirül igazából nem is tehetsz, egyszerüen ilyen a természeted.

Lehet a hangodban is van valami, nem tudom.

Bocsi ha valami sértőt irtam, nem ismerlek. :)

2022. nov. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazad lehet … tényleg nem akarok rosszat senkinek, csak jót. Rossz nézni, hogy a legutolsó, rosszindulatú bűnözőnek is vannak barátai, érdekes embernek találják. Sport közben sok ilyet látok. Börtönben ült az ember 8 évet, aztán sorra mennek hozzá pacsizni meg loholnak utána, hogy barátkozzon velük.
2022. nov. 6. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!