Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tehetek ilyen helyzetben?

Mit tehetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Már nem tudok haladni a szakdolgozatommal...


Sajnos gyakran fáj a fejem és nyakam (fájdalomcsillapító nem hat), és lelkileg továbbra sem tudok helyre jönni (5 éve küzdök ezzel a problémával, gyógyszert nem vagyok hajlandó szedni, mert nem akarom tönkretenni vele a szervezetemet). Végtelenül ostobának érzem magam... Anyámmal nem tudok beszélni (mert nem vagyunk olyan kapcsolatban), testvéreimmel szintén nem, barátaim nincsenek, és nem találtam olyan pszichológust, aki elvállalt volna (mind kapacitáshiányra vagy személyes okokra hivatkozott).


Egy ember van, a volt párom, akivel jobb híján szoktam ventillálni, de ő is rendszeresen és szándékosan megbánt, és ezt élvezi.


Nem tudom, hogy tehetek-e bármit is a gyógyszer szedésén kívül.



2022. nov. 19. 19:15
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*akinek ventillálni
2022. nov. 19. 19:16
 2/11 anonim ***** válasza:
25%
Ha gondolod meghallgatlak. Hátha segít.
2022. nov. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
54%

Hát, biztosan segítene ha valakivel tudnál beszélni ezekről, ha egyedül érzed magad egy gödörben, nehéz kijutni belőle.

Viszont a legtöbb ember nem szokta sokáig bírni ha nagyon csak az érzéseidről tudsz beszélni, vagy nem tudom, én ha többet beszéltem a problémáimról másoknak, szépen elszivárogtak így vagy úgy.


Fejfájáson nekem az szokott segíteni ha levegőzök egy kicsit, elmegyek futni, biciklizni, ha nem sportolsz akkor csak séta akár ha tudsz olyan helyet ahol szívesen sétálnál, vagy alapvetően bármi ami kikapcsol, vagy nem erőlteti meg az elmédet, örömödet leled benne.

Ha kicsit serkented a vérkeringést, az egyébként tud segíteni tényleg a fejfájáson. Na azt teljes mértékben megértem amúgy hogy nem vagy oda a fájdalomcsillapítókért. (vagy a gyógyszert másra értetted?)

2022. nov. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
24%

A makacsság is ostobaság. Néha teljesen indokolt a gyógyszer. Amúgy ki kellene vizsgálni a fájdalmaid okát.

Aztán van egy facebook csoport, "pszichológust keresek" témában, elmondod, mi bajod, mit szeretnél és fognak jelentkezni a szakemberek. Ennyi.

2022. nov. 19. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%

Hagyd a picsába, majd megcsinálod jövőre. Elmész passzívra egy évre, összekaparod magad, aztán folytatod.


Mást nem tudok tanácsolni, látszólag semmi sem jó és semmi sem megoldás, akkor jegeld a témát. Nem leszel rosszabb szakember attól, hogy egy évvel később végzel. Meg a diplomád sem lesz kevésbé diploma. Van, amikor ezt dobja a gép. Ez van. Ha ezt nem szeretnéd elfogadni, akkor meg majd megembereled magad és letolod együltő helyedben. Más opció nagyon nincs.

2022. nov. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagy hajlandó gyógyszert szedni, közben meg tudod, hogy nem segít?
2022. nov. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
15%

Én azt javaslom:

Figyelj Istenre.

Ő szeret. Ő mindig figyel rád. Mindig törődik veled. Ő mindig meghallgat és Őrá támaszkodhatsz, mehetsz hozzá. Ő soha nem fog téged elárulni és mindig szívesen fogad.

Nem tudom hiszel-e Jézusban. Ő Isten fia, akit az Isten elküldött e világra, hogy éljünk általa. Ő meghalt értűnk és feltámadott. Annyira szeretett bennünket. Életét adta értünk. És megbocsáttatnak benne a bűneid. Valaki hisz a fiúban, örök élete van.

Azt tanácsolom, hogy olvass Bibliát. Leginkább az Újszövetséget, ha még új neked. És a Zsoltárok könyvének vége felé is találsz olyan verseket, amik neked jelen helyzetben jól jöhetnek.

Kitartást kívánok neked és minden jót!

(Jézus ezt mondta:

"Jőjjetek én hozzám mindnyájan, akik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek." - Máté evangéliuma 11, 28-30)

2022. nov. 19. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Aki hisz, annak már megbocsáttattak a bűnei. (#8-as választ író vagyok.)
2022. nov. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Szemészetre menj!
2022. nov. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%

Ez nem szándékosan lemaradt az idézet végéről:

"Mert az én igám gyönyörűséges, és az én terhem könnyű."

(Szintén a #8-as válaszoló vagyok.)

2022. nov. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!