Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányosnak érzem magam, de...

Magányosnak érzem magam, de nem akarok új embereket megismerni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Beleestem ebbe a 22-es csapdájába. Itt a tél és a hideg, nem tudok kimenni a hideg miatt a hobbimmal foglalkozni, és a hétvégéim semmittevéssel, és túlgondolással telnek. Nemigen keres a maroknyi ismerősömön kívül senki, és én sem keresek senkit. Valahogy nem vágyom a társaságra, de közben mégis hiányzik. Itt a GYK-n is beszélgettem egy tök normális lánnyal, de pár nap után egész egyszerűen érdeklődését vesztette a beszélgetés, az én részemről.

Hogy lehet kijönni ebből? Egész életemben ilyen voltam amúgy, sosem vágytam emberi kapcsolatokra (rengeteg iskolai szekálás és negatív élmény), de most valahogy kezdi felütni a fejét hogy ez nem jó.


2022. nov. 26. 17:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem baj ám az egyedüllét, sőt. hasonló gondolkodással rendelkezem mint amit te leírtál. Bár, azt nem értem hogyha nem vágysz emberi kapcsolatokra hogy lehetsz magányos. Szerintem a legjobb döntés egy házi állat lenne.
2022. nov. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Van a családban egy kutya, de nem érzem magamat sem úgy, hogy felelősségteljes gazdája lennék, sem úgy hogy bármi pluszt adna az életemhez. Néha labdázok vele, de inkább teher számomra sajnos, pedig jópofa.

Én sem tudom igazából hogy mire vágyok, talán inkább nem tudom megfelelően összefoglalni, hogy mi is a problémám igazából. :D Hétköznap nincs ilyen baj, mert olyankor dolgozok és az leköt, akkor nem gondolkodok ezeken, meg úgy-ahogy emberek közt is vagyok. Talán inkább az lehet a baj, hogy a mostani ismerősi körömmel nemigen lehet elmenni sehova, vagy csak olyan helyekre, amik engem nem érdekelnek, viszont a korábbi rossz tapasztalatok miatt új embereket sem szeretnék megismerni, pedig lehet hogy mondjuk azokkal meglenne a közös érdeklődési kör. Nem tudom.

2022. nov. 26. 17:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez van, mint veled kérdező. Nekem is így telnek a napjaim, probálok ellene tenni.
2022. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
ez csak egy módon orvosolható: magaddal kell megbarátkoznod. Erőltetheted a szociális életet, ha olyan beállítottságú vagy, mint pl én, hogy utálod a társaságot magad körül, meg ha x>3 ember van egy csoportban már rosszul érzed magad mert nem személyes a dolog, és utálsz nyilvános helyekre menni, akkor bizony saját magadnak kell a legjobb barátodnak lenni, és őt kell szeresd legjobban. Én néha mikor valami vicces dolgot találok ki még el is nevetem magam magamon, és megsimogatom a fejemet hogy "ez jó volt" :DDDD És végülis... így az életben mindig lesz akire számíthatsz, és nem kell félned a csalódástól, árulástól, hátbaszúrástól, hogy egyszer csak elhagynak... Állj szembe a tükörrel, és tisztázd le magad, hogy milyen ember is vagy te, és mi lenne a legjobb magadnak.
2022. nov. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!