Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha még 25 év után is felzaklat...

Ha még 25 év után is felzaklat az, hogy bántottak, akkor azt még nem dolgoztam fel?

Figyelt kérdés

Már 25 éve voltam gimnazista+kollégista is egyben. Nem most volt. Akkor még nem bullying-nak hívták az iskolai zaklatást, hanem lúzergyerek-menők párharcának.

Csak én annyira lúzer voltam, hogy nem harcoltam. El akartam bújni, meg akartam semmisülni. Mindezt azért, mert tipikus szemüveges-copfos-kitűnő tanuló-nem bulizó hülyegyerek kislány voltam.


A kollégiumban is volt olyan nevelőtanár, aki kimutatta az ellenszenvét irántam, gyakorlatilag ő szította fel az egészet egy jól irányzott, többiek előtti beszólással, ha már épp elült volna.

Ez végigkísért az érettségiig.


A fizikai erőszakon kívül minden volt. Azt nem merték, mert elitgimnázium voltunk, kirúgás járt volna érte, de szóban mindig fenyegettek vele, hogy sose tudhassam, hogy meg merik-e tenni vagy sem. Csak utólag láttam át, hogy amúgy ezt nem merték, akkor nem tudtam és mindig rettegtem.

De a kiközösítést, megalázást, megszégyenítést mindig merték. Annak soha nem volt következménye. Én évekig olyan néma voltam, hogy végül azt sem tudtam már, tudok-e még beszélni. Csak az iskolában beszéltem, és ott is csak akkor, ha a tanár kérdezett.


Mondhatnánk, hogy 20-25 év után felnő az ember, benő a feje lágya. Hát nem. Az én osztályom az első 5 éves érettségi találkozóra még elhívott (23 évesen!!!), de amikor ott voltam, hiába mentem oda bárkihez, elhúzódott, odébbment. Senki nem beszélt velem!!!! Az az ominózus nevelőtanár is ott volt, de a köszönésemet se fogadta! Helyette tüntetőleg kiült a körből a többiekkel beszélgetni, én pedig egyedül maradtam, mint régen. Le is léptem azonnal. Nem köszöntem el senkitől, kitől tudtam volna.


A 10 évesről kaptam egy fülest, hogy körbeadták a volt osztályban, hogy engem nem szabad meghívni, nehogy valaki elmondja nekem, hogy mikor és hol lesz (ennyit azért egyvalaki, egy jobbérzésű elmondott).

A 15 évesről és a továbbiakról már információm sincs. Eltűntek, mintha sosem lettek volna.


Közben persze éltem az életemet, eltemettem ezt az egészet, h.ülyék, ez van.

Nemrég viszont egy ismerős mesélt egy történetet, hogy a gyereke osztályában az egyik kislányt bántja pár másik (az ő gyereke nincs benne, csak kívülállóként mesélte), és az osztályfőnök is a zaklatókat szereti, mert a bántalmazott kislány egy áldozottípus, tipikus lúzer, csak rontja a jó társaságot, minden buli savanyú, ha ő is ott van, stb, úgyhogy ő szülőként is az osztályfőnökkel ért egyet.

Ne tudjátok meg a reakciómat. Reflexből először az osztályfőnököt mondtam el mindenféle inkompetensnek, ismeretlenül is, majd már az ismerősömet is, hogy hogy érthet vele egyet. A végén már sírtam.

Senki nem értette a hirtelen kirobbanó heves reakciómat és a dühömet egy olyan szituáció iránt, ami nem is érint. A végén mondtam el, hogy én voltam ez a kislány 25 évvel ezelőtt. Ezt senki nem tudta rólam, mert nem reklámoztam.


2022. nov. 27. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Előhozta a régi sérelmeidet ez a story, és a reakciód után még nem dolgoztad fel
2022. nov. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy trauma nem fog eltűnni, ha a szőnyeg alá sepred, veled fog élni éveken keresztül, amíg nem dolgozod fel.

Ha ezt meg tudod tenni egyedül, nagyon jó, ha nem, nem szégyen segítséget kérni szakembertől.

Pl. nagymamámat 3-4 évesen lepasszolták szülei a nagynénjéékhez és ott töltötte a kisiskolás éveit, nagyon ritkán látogatták. Még 70 évesen is felemlegette, mennyire rossz volt. Ebből is látszik, egy gyerekkori trauma nem tud elévülni.

2022. nov. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha budapesti vagy, FELTÉTLENÜL(!) levelezzünk tovább privátban! (Tudom, milyen a kiközösítés - második és nyolcadik között én is elszenvedtem.)


Azonkívül JOGI(!) segítséget is próbálok számodra szerezni. (Majd privátban többet elmagyarázhatok, ha gondolod.)


Ui: ezen a fórumon általában nagy az egyházellenes nézet. NE JUSS ANNYIRA NEHÉZ sorsra, mint én! Talán még nem veszett el számunkra a remény...


Üdv:

középkorú hölgy

2022. nov. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mármint a 3-as válasz a 2-es jelentkezőnek szólt...
2022. nov. 30. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ugyan közel sem éltem át akkora kiközösítést, mint te vagy az általad szóba hozott gyerek, de így is vannak olyan dolgok, amik 30 évesen bevillannak az általános- vagy középiskolából és egyáltalán nem pozitívak. Pedig még egyszer mondom: én alapvetően tartósan sosem voltam kiközösítve vagy csúfolva. Sajnos ez részben alkati sajátosság: mi képesek vagyunk 10-20 éves dolgoktól is megrémülni.


Viszont így 2022-ben (is) totálisan elfogadhatatlannak tartom azt, hogy egy tanár támogasson, sőt hogy egyáltalán elnézzen egy iskolai megaláztatást, erőszakot vagy bármi hasonlót. Az ilyen ember nem is tanár, hanem egy szimpla kretén félnótás. Egy normális világban az ilyenek közel sem kerülhetnének a gyerekekhez, nemhogy még tanárok legyenek. Szerintem teljesen jogos a kiadásod.

2022. dec. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!