Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elvesztettem a legjobb barátnő...

Elvesztettem a legjobb barátnőmet,és nem tudok nyitni mások felé mit tegyek?(hosszú)

Figyelt kérdés

Tavaly volt egy barátom és viszonylag jól megvoltunk, ez volt az első párkapcsolatom,úgyhogy nem ment teljesen probléma mentesen ,de összességében jó volt. Az akkori legjobb barátnőm teljes mértékben támogatott . Azonban a kapcsolatom alatt azt vettem észre,hogy a barátnőm és a barátom jobb kapcsolatot ápolnak mint én és a barátom. Sokáig nem foglalkoztam vele és ment minden úgy ahogyan eddig. Eközben az egyik fiú barátommal erősödni kezdett a kapcsolatom és azt amit a legjobb barátnőmmel nem tudtam megbeszélni azt vele beszéltem át.( itt most a barátom ás a barátnő kapcsolatára gondolok) A barátom erre nagyon rosszul reagát , dührohamai voltak stb. Amit nem értettem hiszen ő is jóban egy volt ellenkező neművel de én mégsem vágtam le a hisztit. Telt az idő és a barátom olyan kérdéseket tett fel,hogy őt vagy a fiú barátomat választanám ha választanom kéne. ( mindez alatt ő folyamatosan a legjobb barátnőmmel dumált ) Egy kis idő után elegem lett és szakítottam vele.

Egy hónappal később a szülinapom alkalmával találkoztam a legjobb barátnőmmel aki elmondta,hogy összejött az exemmel. Először nem voltam mérges hiszen a kapcsolatunk alatt végig jobb volt a kapcsolatuk mint a miénk így hát várható volt. Aztán kb két nappal később realizáltam és mérges lettem ,de inkább azt mondanám,hogy csalódott. Ez volt az első alkalom amikor felmerült bennem a saját magam testi sértése de itt még csak egy ötlet volt. A barátnőmmel teljesen elromlott a kapcsolatom ,így hát igazi barátaim nem maradtak. Persze ott voltak a haver szerű kapcsolataim ,de hát az nem ér fel egy igazi barátsággal.

Próbáltam megoldani a köztem és a volt barátnőm közti kapcsolatot de valahogy mindig kudarcba fulladt.

Azóta 3 hónap telt el és mivel osztálytársak vagyunk ( a barátnőmmel és az exemmel is ) így mindennap látom őket , boldogan. Néha azt veszem észre,hogy csak nézem őket és a sírás kerülget.

Egyre ingerlékenyebb is lettem ebben a pár hónapban,és nem mondom,hogy nem volt részem saját magam által okozott testi sérelmekben.


Ez alatt az idő alatt bekerültem egy új társaságba is. ( elkezdtem külön rajzra járni )

Mindenki nagyon kedves ,de valahogy mégsem tudok nyitni senki felé.

Úgy érzem ennek köze lehet az eddigi leírottakhoz.

nagyon nehéz úgy élnem a minden napjaimat,hogy délelőtt a tökéletes párt nézem délután meg vagy egyedül vagyok a szobámban, vagy egyedül vagyok rajzon. pedig úgy érzem,hogy azért ott igazán tudnék barátokat szerezni,de egyszerűen nem megy.



Nem tudok új kapcsolatokat teremteni, az érzéseimet nem mutatom ki,hiszen ha nem tudják mit gondolok nem tudnak bántani,nem de?

És néha úgy gondolom,hogy a depresszió kerülget


vélemény? mit kéne tennem? hogy tudnék újra nyitni idegenek felé?



#depresszió #legjobb barátnő #nyitás mások felé
2022. dec. 23. 11:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom pontosan, mit kéne tegyél.

Amit mondok, hogy nem egy párkapcsolat a legfontosabb az életben, hanem Isten és a szeretet. Akár a baráti szeretet, az amit a családod iránt érzel, vagy az amit bárki más(, akár egy az utcán sétáló ismeretlen "bácsi/néni", vagy bármilyen ember) felé.

Higgy Jézus Krisztusban és Istenben.

Az Isten annyira szeretett téged és minden embert, hogy az egyetlen fiát, Jézust odaadta értünk, hogy mi akik hibásak, bűnösök vagyunk, örökké élhessünk általa!

Jézus pedig szabad akaratából hagyta, hogy megkínozzák, kigúnyolják, megfeszítsék, úgy hogy semmi gonoszat nem tett. Mindezt értünk! Mert szeretett bennünket! Majd feltámadt, az Atya(Isten) jobbjára ült, és él örökké!

És valaki hisz Jézus Krisztusban, örökké él és el nem kárhozik.

A lelkednek is segítséget nyújt Isten.

Ő jobban szeret téged, mint bárki!

Higgy benne, bízz benne és figyelj rá oda!

Elmélkedj róla, gondolkodj róla, olvass Bibliát, leginkább az Újszövetséget! (Az van, hogy még át is érezheted valamilyen módon Jézus fájdalmát úgy, hogy te magad most ha minden igaz, fájdalmakon mentél át.)

Imádkozz hozzá! Kérd az Ő segítségét! Az Ő akarata szerint, ami szerinte a legjobb!

Ha lehet, és van olyan normális keresztény közösség, ahol az igazság szerint gondolják, tanítják Isten dolgait, javaslom, hogy menj el! És legyél köztük is! (Sokszor a tapasztalat az, hogy azért itt sem mindenki akar ismerkedni, és néha úgy tűnt nekem, hogy nem igazán van közvetlen valós kapcsolat emberek közt, de remélhetőleg te tudsz olyan helyet találni, ahol tudsz barátkozni más keresztény fiatalokkal és nyitottak feléd szerető emberek - akik akár nem is biztos, hogy fiatalok, korodbeliek.)


Különben nem is biztos, hogy mindig mindenkivel kell barátkozni és, hogy ebből tartós és szoros kapcsolatok alakulnak ki. Sokszor az van, hogy az ilyenek inkább véletlenek és szimpla őszinte cselekedetek nyomán alakulnak ki, nem pedig amiatt mert te elhatározott módon barátkozni mész oda valakihez. Meg nem is biztos, hogy mindenki olyan, hogy jól kijönnél vele. És ami a szomorú, hogy a mai világban még az is simán lehet, hogy egyszerűen nem érdekelnéd az illetőt igazán. Manapság az embereknek nem olyan jók már a szociális készségei sokszor, mint régebbi generációknak, és nem is nyitottak kellőképpen mások felé, nem érdeklik őket mások eléggé. De persze ettől még jó dolog barátkozni próbálni és legfőbbképp szeretettel cselekedni olyanokkal, akikkel úgy érzed van értelme valamit aktívan tenni ilyen módon! :) (Persze ügyelvén arra, kivel próbálsz meg barátkozni. Rossz emberek is vannak.)


A rajzóra az pedig szerintem egy jó dolog. Örülök, hogy jársz, ha szeretsz rajzolni. Nagyon jó a léleknek, ha szeretsz rajzolni és ezenkívül szép dolgokat is lehet alkotni. Ki tudod rajzolni a te személyiségedet magadból akár. És meg tudod jeleníteni a papíron, hogy te milyen vagy. Meg persze megtanulsz ábrázolni dolgokat, különböző formákat rajzolni és ha megtanulod a dolgokat jobban lerajzolni, meg tudod tanulni jobban azt is, hogy azok a dolgok a való világban milyenek. Érdekes, új gondolkodásmódokat, látásmódokat, nézőpontokat is megtanulhatsz, megismerhetsz a különböző ábrázolási technikákon, művészeti stílusokon keresztül.

2022. dec. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok.

Meg, ha úgy gondolod, keresd meg, gondold át, mi az amit szeretsz csinálni, amiben úgy érzed jó vagy és foglalkozz vele!

(Persze akkor, ha az nem olyan dolog, ami Isten szerint bűn. Ha az, akkor pedig az ilyeneket szükséges és jó dolog leépíteni az embernek az életéből, akkor is ha ez nehéznek tűnik. Isten ad erre hitet és erőt is.)

2022. dec. 25. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!