Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Elvesztettem a legjobb barátnő...

Elvesztettem a legjobb barátnőmet?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm és én 13 évesek vagyunk, ovi óta ismerjük egymást és majdnem mindent együtt csináltunk egészen tavaly szeptemberig. Akkor elmentünk egy gyerekszínjátszó csoport próbaórájára. Én nem jelentkeztem, mert egyrészt nem annyira gazdagok a szüleim, hogy havi 10 ezer forintot kidobjanak ilyesmire meg egyébként is inkább gyerekmegőrzésnek tűnt, mint színészet tanulásnak.

A legjobb barátnőm viszont elkezdett járni és azóta teljesen kifordult önmagából. Régen csak akkor voltunk külön ha aludtunk, most meg csak a suliban találkozunk, de egyébként már nem, mert ő mindig elfoglalt, próbál, programja van. Ha meg együtt is vagyunk, csak a színészetről tud beszélni, hogy mi volt, elmondja a szövegét, amit megtanult és véleményt kell mondanom és arról áradozik, hogy filmsztár akar lenni. A színjátszóban összebarátkozott két csajjal, akikkel elhatározta, hogy ha elmúlnak 18-ak, elmennek Hollywoodba. Párszor találkoztam ezekkel a lányokkal, és ellenszenvesek voltak, mert nagyon beképzeltnek tűntek, és csak arról beszéltek, hogy kivel lesznek majd egy filmben és ők mekkora nagy filmsztárok lesznek. Eleinte amúgy nekem is mondta a barátnőm, hogy menjek velük Amerikába sztárkodni, és vele el is mennék akárhová, de azzal a két csajjal sehova nem akarok menni, mert idegesítenek. Engem különösebben nem zavarna, hogy új barátai vannak, amikor tavaly táborozni voltunk, akkor is volt pár gyerek, akikkel ő jobban összebarátkozott mint én, és nem mentem velük sokszor, de ők nem szédítették így meg a fejét, csak elvoltak.

Ami miatt kiakadtam, hogy tegnapelőtt a barátnőm Viberezett, és a színészes csajokkal lévő csoportjából átnyomott nekem egy üzenetet. Miután rögtön elkezdte, hogy jaj bocsi véletlen volt, töröld, ne olvasd el, persze elolvastam, és abban azt írta az egyik csaj, hogy le kéne építenie a nem színész barátait. Megkérdeztem, hogy ezzel mit akar, mert lehet, hogy véletlen volt, de lehet, hogy már nem akar velem barátkozni, csak nem volt képe belemondani a szemembe. Nem mondott semmit, csak elment, és azóta nem hajlandó szóba állni velem. Írtam neki Facebookra is, Viberre is, elolvasta az üziket, de nem válaszol. Mit csináljak?


2016. ápr. 30. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Nehéz korszakban vagytok, még sokat fogtok változni. Biztos nehéz ez neked, együttérzek veled, de lehet, hogy ő mégsem olyan jó barát, mint amilyennek gondoltad. Hidd el, lesznek még olyan emberek az életedben, akik nem okoznak csalódást.
2016. ápr. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nézd, alapvetően nem kellene, hogy ez a környezetváltás ilyen problémákat okozzon. Az én legjobb barátnőm rocker, én alteros vagyok. Tök más körökben mozgunk, de azt mindig tudjuk, hogy számíthatunk egymásra, akármi is legyen.

Próbálj vele beszélni, mondd el neki, amit ide leírtál, hogy rosszul esik neked, hogy így hanyagol téged.

2016. ápr. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Felháborítónak találom azt a gondolkodásmódot amit ezek a bizonyos lányok folytatnak. Hihetetlen kicsi érzelmi és intellektuális intelligenciára vall ez a viselkedés. Úgy gondolom ezek a bizonyos személyek ha felnőtt korukban is így fognak viselkedni akkor barátok nélkül maradnak, magányosak lesznek, és ha teljesül is az hogy filmekbe szerepeljenek, nem fogják sokra vinni.

Az ilyen emberekkel nem kell foglalkozni, ahogy te nem foglalkozol most velük, úgy szépen senki se fog. Max egymásra fognak tudni számítani, de hát semmi plusz semmi és semmit ad. Sajnos ez a viselkedés forma egyre jellemzőbb a mai társadalomba, főleg azoknál a tiniknél akik nagyon elszállnak maguktól.

Nem sok választásod van, a legjobb barátnőd nem fog miattad változni, sőt ha kéred ilyenre úgy gondolom tényleg lefog építeni. Sajnos te már rég háttérbe szorultál és nem vagy neki olyan fontos mint a "színész" barátai.

A megoldás két lehetőséget takar: első elfogadod és más barátnőd keresel. A második az hogy mégis próbálsz rá hatni. Mond el neki fontos neked és szeretnéd ha több időt töltenétek együtt. (viszont úgy gondolom ha ilyen társaságban van, idővel úgyse tudsz tenni az ellen, hogy ők befolyásolják, kivétel ha a barátnőd nagyon szeret, erős személyisége van, és rájön arra hogy nem helyes amit tesznek az ő barátnői)

Üdvözlettel,

Anonim Pszichológus

2016. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Tudom, hogy már régi kérdés, de szerintem ha a barátnőd képes két ilyen beképzelt kis fruskáért eldobni téged, az nem érdemli meg a barátságodat. Menjen, barátkozzon a színész csajokkal, aztán essenek pofára mindhárman, amikor nem kapnak szerepet nemhogy Hollywoodban, de itthon sem. Akkor majd biztos jól esne, ha lenne valaki mellette, aki olyan, mint te, és akkor majd fogja értékelni azt, akit két buta liba miatt eldobott.
2017. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!