Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Megéri így élnem?

Megéri így élnem?

Figyelt kérdés

Nem járok el sehova, otthon döglök az egész nap. Egy ember ír csak rám, a gyerekkori barátom. 300 méterre lakik tőlem, de iskolán kívül nem találkozunk meg van barátnője is, szóval érthető ez. Emberekkel az iskolán kívül nem létesítek kapcsolatot.


Anyámék is csak azért nem dobnak ki, mert legalább kapom a havi 80 ezres ösztöndíjamat, szóval némi haszon származik belőlem.


Apám öreg és szívbeteg, szóval a család helyzete sem stabil. Tavaly a halál torkából mentették meg az orvosok. Az sem segít a helyzetén, hogy iszik, igaz nem olyan mértékben, mint pár éve, amikor a kocsmából kellett hazarángatni minden egyes nap.


Szabadidőmben (azaz egész nap) meccseket, krimiket, történelmi dokumentumfilmeket nézek, műszaki rajzokat csinálok. Érdekel a háború kimenetele is, erről napi szinten írok összefoglalókat.


Van 3 testvérem, mind sikeresebbek, mint én. Van már családjuk, jól élnek.


Sajnos nagyon elrontottam az életemet. 13 éves koromig egy vidám ember voltam. Volt egy barátnőm, de szakított velem és ott megtört bennem valami. Lassan 20 éves vagyok, de telnek a napok én meg gubbasztok egyhelyben, az értékes fiatal éveim pedig egyre gyorsabban vesznek el.



2023. jan. 8. 01:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Miért vesznenek el? Tök hasznosan töltöd. Tanulsz is, és érdekes és hasznos, amikkel foglalkozol. És rettenetesen fiatal is vagy. Mit siettetsz ennyire? 🙂
2023. jan. 8. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Másnak már tartós kapcsolata meg szoros barátságai vannak ennyi idősen.
2023. jan. 8. 01:37
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig tanulsz nem baj, utána meg úgyis melózól. Bár nem tudom mit tanulsz, de ha olyat, ahol majd emberekkel fogsz foglalkozni, akkor majd ott alakul. Egyetemen próbáltál barátkozni?
2023. jan. 8. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Középiskolás vagyok, szakmát tanulok. Az egyetem benne van a pakliban, de a szakmámban nem szeretnék dolgozni.
2023. jan. 8. 01:41
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, ahhoz, hogy fenntarts egy tartós barátságot vagy kapcsolatot nem elég, hogy otthon fekszel. Nem hangzik egyszerűnek, de menj el buliba, kezdj el sportolni valamit (csoportos órák), tanfolyam, továbbképzés, OKJ, Tinder, társkeresők, annyi lehetőséged van, használd ki. Az írásódból ítélve nem vagy egy buta ember, intelligensnek tűnsz. És az életképességet pedig kihívásokkal kell elsajátítani.
2023. jan. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nyelvvizsgám lesz egy másfél hónapon belül.


OKJ-n néztem a burkolót, mert érdekel, de nincs pénzem belekezdeni egy vállalkozásba. A szüleim meg ebben nem tudnak segíteni.

2023. jan. 8. 01:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Először menny el valaki-valakihez dolgozni, szerezz tapasztalatot és gyakorlatot,aztán majd jöhet a vállalkozás.

Kezdj el cselekedni,csináld a dolgokat szépen kitartóan, aztán majd a többi alakul.

2023. jan. 8. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos nagyon elrontottam az életemet. 13 éves koromig egy vidám ember voltam. Volt egy barátnőm, de szakított velem és ott megtört bennem valami. Lassan 20 éves vagyok"

Bakker, te még GYEREK vagy!

Azt hittem valami korombeli siránkozik azon hogy el...ta az életét és már késő.

20 éves koromba még el sem kezdődött az életem igazán, ahogy a tied sem ha tanulsz. 100 éves korodig fogsz élni, mégis mit akarsz csinálni az elkövetkezendő 80 évben?

Akkor fogsz élni!

Most azzal foglalkozz ami éppen a dolgod. Tanulj, keress haverokat, menj bulizni, játssz a neten, vegyél egy jó társasjátékot és vond be a családodat is (veszett jók vannak manapság, a fiam hozza haza az ötleteket, mi meg nem győzzük megtanulni a szabályokat az újabb és újabb szuper játékokban) vagy bármit a döglésen kívül - aminek amúgy szintén most van az ideje és nem később!

2023. jan. 8. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%
Több türelmet.
2023. jan. 8. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

20 éves koromban én is tök elveszett és szegény voltam, de összekaptam magam valahogy. Nem olyan egyszerű ennyi idősen, mert az iskola semmire se készít föl kb.

Ha ennyire érdekel a történelem, miért nem jelentkezel töri szakra? 1 szakos bölcsészként rengeteg szabadidőd is maradna és tudnál dolgozni is valamit.

A burkolás is jó csak sajnos tönkreteszi a testet.

2023. jan. 8. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!