Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Másnál is ilyen szélsőséges,...

Másnál is ilyen szélsőséges, hogy egyszer nem bírom elviselni az egyedüllétet, máskor semmi kedvem az emberekhez?

Figyelt kérdés

Érdekes, mert alapvetően sem nem introvertáltnak, sem nem extrovertáltnak nem tartom magam, talán olyan köztes.


Van, hogy nem zavar az sem, hogy egy hétig munka után nem találkozom senkivel, csak magammal foglalkozom, edzőterembe járok stb. Sőt zavarna is, ha nem lenne magamra idő azért, hogy másokkal találkozzak, úgymond azt olyan felesleges délután elpazarlásnak érzem.


Maskor pedig kb teljesen ki vagyok éhezve a barátaimra, és kb mindent eldobok, hogy velük legyek. Ha pedig mégsem jön össze, feszült vagyok, magányosnak érzem magam.


Valahogy köztes állapot nincs.. Ez a két véglet általában pár naponta/1-2 hetente szokott váltakozni.


Irodai munkát végzek, heti 1-2 napot homeofficeolok, tehát azért viszonylag sokat is vagyok emberek társaságában, meg a munkám soran sokat is kell beszélgetni, meetingelni. Van barátom is, tehát amúgy általánosságban nem mondanám, hogy sokat lennék egyedül.



2023. jan. 13. 10:17
 1/2 Igen, ez a pólóm is cicaszőrös ***** válasza:

Minden tipológiai típus jelen van bennünk, csak kérdés, hogy mennyire domináns az egyik a másiknál. :)


Amennyiben zavarban vagy és ha saját magadat nem tudod konkrétan E vagy I-ként definiálni, akkor gondolkozz el ezen a kérdésen:

Honnan nyered az energiádat? Amikor egyedül vagy, vagy ha társaságban vagy?

Mert hiába vagy szociális típus, még akár jól is eshet a dolog, de ha utána töltődsz fel amikor egyedül vagy, akkor intro vagy. :)

Ellenkező esetben Extro. :)


Elsőre van sok ilyen ismerősöm akik nagyon szeretik a társaságot, de elmondásuk alapján utána nagyon jól esik nekik a magány, ott töltenek fel. (Ők intrók)

Ellenkező irány: én tökre jól elvagyok a kis egyedüllétemben (+cicó), de folyamatosan azt érzem, hogy "fonnyadok el". (Idővel beismertem magamnak is, hogy tudat alatt is keresem a kapcsolódási pontokat, akár online) Baromira be tudok lelkesedni és pörgök ha szociális aktivitás van. :) Nálam ez olyan, mintha tölteném a telefon akksiját! :D

2023. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nálam ez azért van, mert kiskoromban sokat voltam kórházban, egyedl, vagy volt, hogy a szülők léátogattak. Rossz lett a kötődésem-.
2023. jan. 14. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!