Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is érez így?

Más is érez így?

Figyelt kérdés
Karácsonyig meg szilveszterig bennem van az a kis motiváció ami az életemet forgatja. Most viszont nem érzem, minden télen szilveszter után szinte elmegy, pedig pihenek az ünnepek alatt. Másodéves egyetemista vagyok, két vizsgám van még hátra és ez aggaszt. Igazából nagyon hiányzik az egyetem hangulata, a közösség. Itthon egyedül vagyok szinte, szüleimmel reggel este beszélek, meg ebéd időben. Barátommal minden este 1-2 órát telefonálunk. Sajnos a baráti kapcsolataim leépültek, beszélünk meg ritkán találkozunk, de nem érzem annyira közelinek őket. Egy megmagyarázhatatlan magányt is érzek, hiányzik az, hogy ne csak a barátommal osszak meg nap mint nap mindent hanem mással is. Sajnos a tanulással sem tudom magam lekötni kellően.

2023. jan. 15. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen.

Bar nekem nem tanulassal meg kapcsolatokkal van összefüggésben, hanem munkával.


Eleg szr belegondolni, hogy ha szabadságra megyek is, az valószínűleg 1 hétnél nem lesz hosszabb, és max tavasszal lesz legközelebb. Abból az egy hétből is kell vagy 3 nap amíg magamhoz térek.

2023. jan. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%
Igen. Az internet eléggé felszínessé teszi az emberi kapcsolatokat. Olyan, mintha barátság lenne, de csak kommunikáció. Ennél sokkal több kell, mélyebb kell.
2023. jan. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Karácsony utáni depresszió, vagy minek hívják.
2023. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3 Ami november végéig tart? 😅
2023. jan. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Átérzem.

A szorgalmi időszak vége mindig nagyon pörgős, rengeteg dolog történik, sok emberrel vagyok körbevéve, ami az ünnepek alatt jócskán leredukálódik, majd azok elmúltával szinte le is nullázódik. Egyrészt jó érzés kicsit szusszanni végre, csak közben nagyon hiányoznak az emberek.. pár szaktárssal, baráttal tartom neten a kapcsolatot, de nagyon nem az igazi; hiányoznak a találkozások, az együtt töltött, minőségi idő.

2023. jan. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!