Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan kezeljem ha magányos...

Hogyan kezeljem ha magányos és motiválatlan vagyok?

Figyelt kérdés
Mit csináljak olyankor mikor úgyérzem hogy magányos vagyok,nem bízom senkiben, és nem látom értelmét az életemnek?Illetve csak a rosszat látom önmagamban meg úgy az egész világban,és semmi nem tesz boldoggá? Vannak napok elég sokszor mikor úgy érzem hogy belefáradtam az életbe.Sokszor csak arra vágyom hogy aludjak el és soha többet ne kelljen ezen a világon felkelnem.

2023. jan. 20. 04:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%

Hány éves vagy?

Miket szeretsz csinálni?

2023. jan. 20. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
66%
Jelen.
2023. jan. 20. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
27 vagyok. Régen szerettem edzeni,videójátékozni,filmeket/sorozatokat nézni,hangszeren játszani.Mostmár valahogy egyiket se. Egyrészt az elszabadult árak miatt,másrészt valami rettentő szorongás,bánat fog el bármelyiket is csinálom. Belekezdek és abbahagyom. Jön egy rossz érzés és egyszerűen abba kell hagynom.Ilyenkor piálok és fekszek az ágyon aztán elalszok pár órára,vagy nem piálok csak nézek ki a fejemből és azon gondolkozom hogy annak idején mikor anyámék összebújtak miért nem húzott inkább a fater gumit.Meg azon szoktam gondolkozni hogy mennyire nem illek bele a társadalomba.Minden a pénz és a hatalom körül forog,engem egyik sem érdekel igazán.Mármint szeretem a pénzt de elég annyi amennyiből alapszinten kijövök.Ha több van akkor a többit félrerakom.
2023. jan. 20. 05:33
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Én is ilyen vagyok.

A szomszédot szoktam hallani hogy ő meg mindenkivel szóba áll(házmester, postás, takarito, ház előtti kisbolt előtti tróger alakok, minden szomszéddal)nem szelektál, mindenkivel beszél, gyakorta ázhív magához valakiket és be nem áll a szája, levegővétel nélkul beszélget mindig valakivel, de már kora reggeltől telefonon.


Neki mondhatni van élete.

De viszont ha engem állit le egy postás vagy szomszéd, olyan szinten érdektelen vele beszélgetnem, céltalan, és semmi értelme, hogy én csak azon kinlódom verejtékezem hogy hagy haladjak már, ne állitson már le, nem érdekel a kutyája, macskája, időjárás.


Viszont ha én iszok valahogy nekem is beszélgethetnékem lesz, ömlik belőlem a szó, a viccek poénok jókedv, szocializáltság, energia, barátkozom, mindenkit megfogok, kedvelnek.

Józanul meg hagyjon mindenki békén szinte egy emberrel se tudok kapcsolatot fenntartani mert nagyon nem érdekel, inkább fárasztanak idegesítenek a semmilyen szövegükkel, unalmas életükkel.


Mivel italtól más ember leszek, gondolom ez valami agyi biokémia lehet


Ezért arra gondolok hogy az agyban

2023. jan. 20. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

*az agyban van elállitodva valami.

Ha iszok pl még utcán is tudok ismerkedni, odajönnek, dumálunk.

Józanul semmi.

2023. jan. 20. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5 ös! Ja ezen már én is gondolkoztam. De sajna még nem tart ott a mai orvostudomány hogy ezzel bármit is kezdjen.Mindenre az a válasz:pszihológus. Jó,elmegyek,nem hat,csomó pénzt kifizettem a semmire,megmondják így jártál ez van ezt kell szeretni,vagy épp semmit nem mondanak.
2023. jan. 20. 06:17
 7/15 anonim ***** válasza:
87%
Rossz pszichológusod volt
2023. jan. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Párkapcsolatod van egyébként, vagy nincs? Egyedül élsz/ pároddal/szüleiddel?


A háború és magas árak általánosságban is rontják az ember kedvét. Én próbálok egyre kevesebbet gondolni ezekre.

Az változtatna a dolgaidon, ha lennének céljaid.

A célok eléréséhez vezető út már önmagában ad egyfajta boldogságot.

És nagyon sokat javítana a közérzeteden 1-2 barát és/vagy egy jó párkapcsolat.


Tudom, hogy nehéz elindulni, és fejben kell először változni, ebben pedig tényleg egy jó pszichológus segítene. Keress egy másikat és a jelenlegit felejtsd el! Én szorítok neked!

2023. jan. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs párkapcsolat.Volt élettársam 9 évig de vége lett.Rokonokkal élek 1 éve.Alkalmi partnerek vannak.Sokat dolgozom nem nagyon érek rá csapni a szelet,meg naphosszakat ismerkedni.Vannak céljaim meg alapesetben elvagyok,de vannak napok,hetek mikor elkezdem feleslegesnek látni mindezeket, felerősödik a reménytelenség és a szomorúság.Úgyérzem hogy nem boldogít semmi.
2023. jan. 21. 09:51
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
És nem akarsz keresni egy jó pszichológust?
2023. jan. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!