Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Introvertálzaknak szól a...

Introvertálzaknak szól a kérdés. Nektek van egy berögzült gondolatmenetetek? Úgyértem, hogy mindig ugyanazon a témán agyaltok?

Figyelt kérdés

Introvertált vagyok. Az ilyenek szeretnek egyedül lenni, zenéthalgatni és akár napokig feküdni az ágyban elmerűlve a gondolataikban. Ezt, csak az introvertáltak értik. Nekem van egy berögzült gondolat világom. Nem volt jó gyerekkorom, ezért mindig elképzelek egy olyan világot, ahol gyerek vagyok és megélem azokat amiket meg kellett volna. Erről viszont néha eszembejut a tényleges gyerekkorom és elsodornak a gondolataim, amik aztán elronthatják az egész napomat.


Nektek is vannak ilyen gondolat világotok? Volt már, hogy sikerűlt lecserélni valami másra, amire ugyanolyan jó volt gondolni mint az elsőre?



2023. jan. 31. 16:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de nem szabad ebben bent ragadni. Nekem is volt sok traumám és nem is nagyon barátkozom, vagy megyek ismeretlen közösségbe, és imadok egyedül, itthon lenni. Én egy ideje atkapcsoltam arra a tudatra, hogy most vagyok felnőtt, innentől én alakitom az eletem. Tényleg, csak rajtam múlik. Ez kezdett motiválni . Nehéz vissza szorítani persze a régi gondolatokat, ami furán keveredik a jó és rossz emlékekkel, és igyekszem a rosszat is jóra felhasználni. Pl ha lesz gyerekem, én erre figyelni fogok, ( amire nekem nem figyeltek ) , és máris a jövőben vagyok, és jóra tudom fordítani a gondolatot. Nem tudom, neked vannak e hasonlók, nekem ez segitett kilépni .
2023. jan. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Én a multam és tapasztalataim miatt semmi esetre nem vállalnék gyereket. Sőt komoly kapcsolat se érdekel, mert nem tudok megbízni senkiben. Van 2 barátom és jónapot. Igényem sincs többre. Nekem a rosz emlékeim nem fordíthatók jóra. Csak arra tudok gondolni, hogy "Nincs multam, csak jelenem és jövőm." Ha eszembejut valami rosz a multból, akkor elmondom magamban ezt a mondókát és nem gondolok rá. Csak nem tudom, hogy mire gondoljak ahelyett, ahova mindig elvonultam, de már nem akarok.
2023. jan. 31. 17:14
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen, de ez szerintem nem az introvertáltság hanem a depresszió tünete. Ez az egész álomvilágos dolog azért van, mert menekülünk a létből. Az meg nem annak a jele, hogy jobban szeretünk egyedül lenni, hanem annak, hogy nem akarunk itt lenni.


Régen erős volt, de amikor depresszióval elmentem pszichoterápiára és kijöttem belőle, automatikusan megfeledkeztem az álmodozásról. Nem volt rá igényem, mert jól éreztem magam itt, ebben a világban is.


Egyébként az, ha naphosszat csak az ágyban fekszel, az is depresszióra utal inkább. Azt introvertált egyedül töltődik, de nem semmittéve. Ne keverjük a kettőt.

2023. jan. 31. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Igen, és ez egy munkahelyi probléma.
2023. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Lehetek mindkettő is. Nem mindig fekszem otthon. Dolgozok, a barátaimmal lógok, edzeni járok edzőterembe... De zavar ha társaságba megyek és jólesik amikor egyedül lehetek. Olyankor töltődök fel. A munkahelyen is olyan munkám van amit csukott szemmel is meg tudok csinálni, így ott is állmodozni szoktam.


Az állmodozásaim nem mindig szomorúak. Van, hogy olyanra gondolok ami boldog és mosolygok rajta.


Az emlékek elszomorítanak, de az állmodozásom az gyakran felvidít. Csak az állmodozásom a rosz emlékek hatására jött létre, egy multbeli esemény helyettesítésére szolgál és bármenyiszer is vidít fel, akaratlanul is eszembejuttatja, hogy nálam ez kimaradt és nem teljesen így volt.


Azt mondod, hogy nemártana pszichológust keresni?

2023. jan. 31. 17:27
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, alapvetően kb mindnekienk jót tenne néhány évente egy pszichológusi beszélgetés, de a leírásod alapján van néhány múltbéli sérelmed amit megpróbálsz felülírni meg ilyenek. Ahogy írod, vszeg teljesen jól funkcionáló vagy, de attól még szerintem jó lehet elmenni egy pszichológushoz. Sokat tanulhatsz belőle, frissebbé és erősebbé tesz mentálisan és talán az tis megoldja, hogy ne szomordj el az emlékeid hatására.

Én életem egyik elgjobb ödntésének tartom, hogy jártam pszichológushoz, szóval csak ajánlani tudom. nyilán, nem olcsó a dolog, a fővárosban kb egy 10es egy alkalom és heti szinten érdemes járni, és olyan fél-1 évig. Az pénz, nem is kevés. De ha van ekkora összeg amit magadra tudsz fordítani, szerintem iszonyatosan jó döntés:)

2023. jan. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Akkor már értem. Én tb alapon mentem pszichológushoz seítségért egy másfajta ügyben. A hatodik ülés után még sehol se jártunk és megkérdezte, hogy miről beszélgessünk. Úgy gondoltam, hogy a pszichológus tudja, hogy miről kell beszélni és neki kellene terelni a megoldás felé.
2023. jan. 31. 17:48
 8/14 anonim ***** válasza:
Hááát a témát neked kell hozni, deee ja, a TB-s pszichológusok elég gyengék, ezt sajnos be kell látni. Gondolod, ha annyira jó lenne, ezt cisnálta havi 200ért, ha óránként 10 rugóért is cisnálhatná?:D
2023. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem az első gondolatom ugyanazaz volt amit már fennt leírtak, hogy ez a sok álmodozás a valóságból való menekülés. Én is átmentem ezen, nagyon sokáig egy jobb gyerekkort és jobb fiatal kort álmodtam magamnak ilyen-olyan történetekkel fűszerezve mintha csak egy könyvet olvastam volna. Akkor szűnt meg amikor olyan helyzetbe kerültem hogy nagy változás jött az életemben. Új városba költöztem új munkahellyel, tehát olyan helyre kerültem ahol semmi sem emlékeztetett a múltamra. Semmi. Nekem ez felért egy terápiával. Abba maradtak az álmodozások és sokkal jobb volt a valóságban élni mint csak álmodozni.


Nem arról van szó hogy mindenáron jóra kellene fordítani a rossz tapasztalatokat hanem akarni kell továbblépni. Azt írod tovább akarsz de mégis azt érzem hogy benneragadtál egy depressziós hangulatban, így nehéz lesz. Szerintem olyan dologban kellene váltani amit nem szeretsz az életedben. Pl munkahely váltás, lakhelyváltás (ha albérletben laksz akkor elég könnyű, ha nem akkor nehezebb) találni egy hobbit, egyidejüleg lehet pszichológust is keresni....az hogy szándékosan elzárod magad az emberektől nem hiszem hogy jó ötlet ebben az esetben. A kérdés az hogyan zajlik majd le az életed. Megkeseredett emberként vagy elviselhetőbben.

2023. jan. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Igazából a jelenemben minden jó. Szeretem a várost ahol élek és ide nem kötnek rosz emlékek. Szeretem a munkám is. Nincs rajtam nyomás, nem csesztet a főnök és munkához képest elég nyugisan dolgozok. Megcsinálom amit kell és megkapom a bérem. A lakásom is jó. Saját lakás, nem kell egyezkedni a tulajjal. Nem volt hobbim, aztán megtaláltam a testépítést amit szeretek és csinálom is. Igazából okom se lenne panaszra.


Anyi, hogy az életem elég monoton. Nincsennek izgalmak, nincsennek apró örömök, csinálom amit szoktam. Az állmodozásban pedig bármi megtörténhet és még van, hogy tanulok is belőle.


Próbáltam olyanra gondolni, hogy milyen eredményeket érek el az edzés terén, hogy milyen egyedi módon rendezem be a lakásom... De ezek nem kötik le anyira a képzelőerőm. A régi történeteim is kezdenek unalmassá válni. De jó amit írtál az jól leírja amit én érzek.

2023. jan. 31. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!