Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ki, hogyan kezeli a szeretethi...

Ki, hogyan kezeli a szeretethiányt?

Figyelt kérdés
Vannak boldog pillanataim, nem vagyok depressziós, van életcelom, jövőképem, vannak boldog pillanataim. De egyszerűen folyamatosan azt érzem, hogy értéketlen vagyok, felesleges az életre és rohannék az emberi kapcsolatokba és ezeken szorongok is, halálvágy jön elő. 20 éves vagyok, egyetemista lány. Nem voltam tervezett gyerek, csak becsúsztam és úgy döntöttek, hogy megtartanak ezért a szüleim nyugdíjas korúak, a nővérem pedig az anyám is lehetne. Kiskoromban meghalt bátyám,5-7 éves korom körül arra emlékszem, hogy szüleim nem voltak ott, mivel mindketten kivoltak lelkileg, nem igazán foglalkoztak velem, nővérem sem játszott már szerepet az életemben, mivel már a saját életét építette a párjával. Aztán megszülettek a gyerekei és a családban a gyerekei voltak a szenzációk (a gyerekei felé egyfajta irigység is kialakult bennem mai napig). Általánosban és gimiben js végig vagy csendes emberekkel voltam jóba vagy pedig rosszul válogattam az embereket és nem volt jó baráti kapcsolat. 14 éves koromban anotalkozni kezdtem és ott ismertem meg online barátokat. Akik pótolták a normál életbeli barátok szerepét. Szociálisan tudok beszélgetni, de csak ha valaki kezdeményez, amúgy nem merek kezdeményezni beszélgetést emiatt az egyetemen új lappal sem sikerült baráti kapcsolatokat kialakítani. Az utóbbi időszakban pedig az online barátoknak is jobban kialakult az élete, így már nekik nem vagyok fontos. Van egy párom 400km-re, akit szintén online ismertem meg régóta. Nagyon szeretem, eszem ágában sincs szakítani, de borzalmasan viselem a távolságot és ebben az időszakban most ő sem nyújt elég vigaszt, szeretet csak ha vele vagyok, de az összeköltözés nem opció. Plusz azt se szeretném hogy úgymond lógjak rajta és ő adja az összes szeretet, mivel tudom hogy a probléma összetett és szeretném helyretenni.Rajta kívül anyukám próbál minél több szeretet adni, de nem elég az sem. Egyszerűen úgy érzem január eleje óta mióta realizáltam, hogy az online baráti kapcsolataim mennyire leépültek és szinte nincsenek nagyon nehezen tudok meglenni. Rengeteget szorongok, pánikolok, nemtudom elengedni magam, ha egyetemen beszélgetek egy társammal akkor is ezen agyalok hogy értéketlen vagyok, otthon is magammal is nehezen tudok ellenni mostanában, motiválatlan vagyok, megvan a jövőképem de folyamatos félelmek gyötörnek azzal kapcsolatban és úgy érzem sosem tudok majd kiteljesedni és boldog életet élni, megbénít. Ugyanakkor lelkiismeretfurdalásom van, hogy nem elég a párom és anyum szeretet, plusz az életem egyéb része is teljesen rendbe van és zavar, hogy nem elég, hogy üresnek érzem. Nemtudom hogy mit tegyek kóros szeretethiány ellen. Az egyetemen nem érzem azt, hogy sikerülne kialakítani valami baráti társaságot, mert mindenkinek megvan a saját élete, plusz minőségi embereket szeretnék. A mostani ismerősökkel, volt barátokkal is beszélek de olyan felszínes az egész. Mit tegyek ez ellen? Hogyan kezeljem? Egyszerűen csak az van bennem, hogy majd diploma után munkahelyen tudnék kialakítani barátságokat, vagy legalább szociálisan újrakezdeni az életem, de addig még 2,5 év. Pszichológushoz járok 3 éve de csak havi szinten, anyagiak miatt, de nem igazán segít. Félek hogy megbénít, nehezek a hétköznapok, nehéz minden pillanat.

2023. febr. 27. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Igazából tanácsot adni nem tudok, csak azért írtok, mert én is érzek hasonlókat. Ez esetleg segíthet... néha már az is nagy segítség, ha tudjuk, hogy nem vagyunk egyedül. Nagyon át tudom érezni, hogy rohannál az emberi kapcsolatokba, mert ezzel én is így vagyok. Nekem egyszerűen szükségem van arra, hogy foglalkozzanak velem, mert addig érzem értékesnek magam. Ha nem foglalkoznak velem, magányosnak érzem magam. Új, alakuló barátságokban lelkes vagyok, később viszont már nem érdekel annyira a másik. De nekem a párkapcsolataim is hasonlóan viharosak. Én egyébként borderline személyiségzavarral küzdök és gyakran vannak depresszív, szorongó epizódjaim.

Munkahelyen felnőttként elég nehéz barátságokat kialakítani. Azt tudom esetleg ajánlani, hogy keress egy olyan csoportot, ami az érdeklődési körödnek megfelelő.

2023. febr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Bar bennem nincs szeretethiany, de regebbeb ugy kezeltem, hogy ratalaltam ket kutyara, akik megadtak mind azt a szeretet, ami az eletembol hianyzott.


Valamint az ertelmi reszt olyan embertol tanulom, aki EU tiz legjobb tudosa kozott (statisztika, sajnos mar nem el), valamint polihisztor (matek, fizika, programozas, pedagogia, tortenelem, politika, klasszikus zene, minosegbiztositas, optimalizalas, vezetes es szervezes, teologia stb.) is volt.


Valamint az, hogy megertettem, bem vagyok azonos sem a gondolataimmal, sem az erzelmeimmel.

Erzelmi tudatossag utjara leptem.


Nekem a pszichiater es a pszichologus semmit nem segitett.


Tehát a fentiek altal, kozel teljes vagyok.


Szerintem ez lenne a legfontosabb minden ember eleteben, hogy belul valjek teljesse.

A tobbi jo dolog meg jon magatol.

2023. febr. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Cicákkal. ☺️
2023. febr. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
70%
Én már semmivel sem, nem igazán foglalkozom az eberekkel, ők sem nagyon velem. Nem közeledek senkihez sem.
2023. febr. 27. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A szövegedben az "értéketlen" szóra figyeltem fel, amit kétszer is leírtál a magad jellemzésére. Ezt a szót milyen értelemben használod? A leírásod alapján nem "értéketlen", illetve "értéktelen" vagy, hanem "értékeletlen", illetve "szegényesen értékelt" - értve ezalatt azt, hogy ritkán éled meg, hogy értékelnek, szeretnek, becsülnek, azaz hogy kevésszer kapsz a környezetedből pozitív visszajelzéseket.


Azt gondolom, ezen a helyzeten úgy tudsz segíteni, hogy egyrészt te értékeled és elfogadod magad, tudatosítva magadban pozitív tulajdonságaidat, másrészt a veled kapcsolatban állók figyelmét felhívod arra, hogy aktuálisan fontosak számodra a visszajelzések, illetve szeretnék tudni, ők milyennek látnak, és különösen: milyen pozitív értékeket látnak benned.


Fontosnak gondolom, hogy a pozitív mozzanatokat rögzítsd - a memóriádban, önismereti naplóban, stb., mert különben a pozitív körülmények "eltűnnek a fekete lyukban", és "nem tömik be a hiány rését" benned. :)

2023. febr. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!