Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kiábrándultatok mindenből,...

Kiábrándultatok mindenből, főleg Magyarországból a magyarságból, ebből a kultúrából?

Figyelt kérdés

Én régen 6-8 évvel ezelőtt amolyan nagy magyar voltam. Vertem a mellem, hogy magyarok a Nobel díjasok és hasonlók.


Azóta persze rájöttem hogy a világ egyik legocsmányabb helye Magyarország. A ner szétlopott mindent, majd kimentette alapítványokba.

Magas a munkanélküliség, csókosok kerülnek pozícióba stb. Mindig a szemetek, a pofátlanok jutnak előbbre.


Ma már Istenben sem hiszek, sem semmiben. Ateista lettem. Mindenben rám cáfolt az élet. Magyarország nem nagyszerű hej, velem a magyar nők kifejezetten szemetek voltak mindig is. Érdekes a külföldi nők sokkal kedvesebbek, mosolygósabbak...


Ma már egyenesen szégyellem és dühít, hogy magyarnak születtem.

Persze máshol is vannak gondok de azért kint szerintem vannak távlatok, perspektívák. Lehet kint csak mosogathatnék de legalább tudok spórolni, tanulni mellette. Az is vicc hogy az Adria olcsóbb mint a Balaton.



2023. márc. 23. 11:59
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%

*Nem látom ennyire rossznak Magyarországot, bocs


#12

2023. márc. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
12%
#12 Ha odamegyek és levágom a lábad, mosolyogva legyinteni fogsz, és mikor a zsaruk el akarnak vinni, azt fogod mondani, hogy "na de uraim nem kell itt feháborodni, lehetett volna sokkal rosszabb is, levághatta volna minden végtagomat, a fülemet, megba nyelvemet is, akkor miért kell szegény embert szidni", ugye?.... Ugye? :D Engedjük már el azt "há nem szar ez me lehetne sokkal rosszabb is" mentalitást könyörgöm.
2023. márc. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
5%
#4 Az utolsó mondatodra reagálva, Magyarországról minden normális országban így vélekednek, és teljességgel megértik ha te is szidod mint a francot :D A normális embereknek hányingere van attól ami zajlik ebben a szennyben.
2023. márc. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem neked magaddal van valami nagy problémád.

Én nem voltam sose "nagymagyar" vagy "magyarkodó", normálisan pozitív a viszonyom azzal, hogy magyar vagyok. Sose utáltam se Magyarországot, se a magyarokat.

Bejártam a fél világot és mindenhol ugyanolyanok alapjában véve az emberek. Mindenhol van jó is, rossz is.

Nyugodtan próbálkozhatsz máshol, ha itt nem boldogulsz. Nem tilos már az utazás.

2023. márc. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
64%
Mivel több országban is jártam már, látom, hogy mindenhol van amitől rosszul lennék. Lehet választani.
2023. márc. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
0%

#15:

Ezzel az erővel lődd fejbe magad most rögtön, te szerencsétlen hülye. Hátha a következő életedben nem magyarnak születsz.

2023. márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:
Én nem mondom hogy máshol sincs állami szinten ez-az, de ennyire gátlástalanul és hülyének nézve a szavazókat az nincs máshol, talán csak keletebre.
2023. márc. 23. 14:00
 18/35 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy mennyire bunkók, frusztráltak, rosszindulatúak az emberek, azt azért gondoljuk, mert itt élünk és itt tapasztaljuk meg. Valóban létező jelenségek nálunk, de egyik sem magyar specialitás, másutt ugyanúgy jelen vannak, csak mivel nem élsz abban az országban, így azt nem érzékeled. Ami viszont jellemző lehet itt, az egyfajta igénytelenség. Kulturális szinten (Kisgrófo és társai mulatósának hangos bömböltetése, ValóVilág és egyéb agyroncsoló műsorok nézése - ha nem nézné senki, nem adnák a kereskedelmi csatornák, tehát biztos van rá kellő számú közönség), politikai szinten (vitakultúránk nincs, rajongótáborok vannak, változtatásra igény nincs, pedig nagyon mély az a szint), meg egyfajta emberi, személyes igénytelenség, ami leginkább az eldobált csikkekben, szemétben mérhető, pedig mindig van közel szemétgyűjtő, miért kell azt széthányni? Ne mondja nekem senki, hogy jól érzi magát szemetes környezetben.

És nem azt mondom, hogy ilyen a többség, de nagyon széles rétegben érzékelhető ez az igénytelenség.

2023. márc. 23. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
82%

"Ha odamegyek és levágom a lábad, mosolyogva legyinteni fogsz, és mikor a zsaruk el akarnak vinni, azt fogod mondani, hogy "na de uraim nem kell itt feháborodni, lehetett volna sokkal rosszabb is, levághatta volna minden végtagomat, a fülemet, megba nyelvemet is, akkor miért kell szegény embert szidni", ugye?.... Ugye? :D "



Hozhatnál kicsit életszerűbb példát, és akkor komolyan veszlek. :)


"Engedjük már el azt "há nem szar ez me lehetne sokkal rosszabb is" mentalitást könyörgöm."


Miért is? Hogy olyan ember legyek aki csak fekete-fehérben lát? Szerinted a világ csak két skálán mozog? Valami vagy nagyon rossz, vagy nagyon jó? Átmenet nincs? Egy dolognak csak is negatív oldala van? A jót észre se szabad venni?

Az, hogy a rossz mellett a jót is meglátom azt nevezik pozitív gondolkodásnak. Miért ne vegyem észre, hogy lehetne rosszabb is? Most muszáj megkeseredett embernek lenni? Mert ezzel kb. azt tanácsoltad.

2023. márc. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
38%
Én se vagyok oda ezért az országért, bár lássuk be vannak azért sokkal rosszabb helyek is, főleg pl afrikában.
2023. márc. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!