Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kiábrándultatok mindenből,...

Kiábrándultatok mindenből, főleg Magyarországból a magyarságból, ebből a kultúrából?

Figyelt kérdés

Én régen 6-8 évvel ezelőtt amolyan nagy magyar voltam. Vertem a mellem, hogy magyarok a Nobel díjasok és hasonlók.


Azóta persze rájöttem hogy a világ egyik legocsmányabb helye Magyarország. A ner szétlopott mindent, majd kimentette alapítványokba.

Magas a munkanélküliség, csókosok kerülnek pozícióba stb. Mindig a szemetek, a pofátlanok jutnak előbbre.


Ma már Istenben sem hiszek, sem semmiben. Ateista lettem. Mindenben rám cáfolt az élet. Magyarország nem nagyszerű hej, velem a magyar nők kifejezetten szemetek voltak mindig is. Érdekes a külföldi nők sokkal kedvesebbek, mosolygósabbak...


Ma már egyenesen szégyellem és dühít, hogy magyarnak születtem.

Persze máshol is vannak gondok de azért kint szerintem vannak távlatok, perspektívák. Lehet kint csak mosogathatnék de legalább tudok spórolni, tanulni mellette. Az is vicc hogy az Adria olcsóbb mint a Balaton.



2023. márc. 23. 11:59
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
89%
Voltam már sok országban, igaz, nem életvitelszerűen, csak pár hétig, de egyszerűen túl sok a negatív sztereotípia Magyarországról, meg a magyar emberekről. A valóság viszont elég egyszerű: mindenhol vannak jó, és rossz emberek is. Mindenhol vannak tróger, utálatos, depressziós, alkoholista, drogfüggő, szociopata emberek, és mindenhol vannak becsületes, önzetlen, jó humorú, békés emberek. Eltöltöttem pár hónapot egy szép, tiszta ausztriai kisvárosban, nem egy alkoholista osztrákot ismertem meg. Igaz, többet keresnek, de ettől még nem jobb, és nem is rosszabb emberek. Nem tudom, voltál e már pédául Párizsba? Nem az Eiffel torony tetején, hanem egy sima mellékutcába? Sokkal nagyobb retek van ott, mint mondjuk Budapesten! Persze, nem azt mondom, hogy a mi fővárosunk tiszta lenne, de egyáltalán nem kirívóan koszos. A politikát ne keverd az országgal. A Balatonfelvidék, a Pilis, a Mátra attól attól még ugyan olyan szép, hogy a politikusok mind akasztófára valóak. Ha ilyen szinten kiábrándultál a világból, az azt jelenti, hogy soha nem is volt őszinte véleményed róla, csak vakon hittél mindenféle ideológiákba (erre utal az ex-vallásosságod is), és történt valami, csalódtál valakiben, valakikben, vagy épp saját magadban, és ezt kivetíted az egész országra. Igen, tele van problémákkal a világ. Az egész civilizáció. Az egész emberiség. Globálisan. Nem csak regionálisan. Ezekkel együtt kell megtalálni a szépséget a világban.
2023. márc. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
37%
2006 óta igen. Nem tud ez a mai magyara társadalom fejlődni, csak visszafele.
2023. márc. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
0%

"Miért is? Hogy olyan ember legyek aki csak fekete-fehérben lát? Szerinted a világ csak két skálán mozog? Valami vagy nagyon rossz, vagy nagyon jó? Átmenet nincs? Egy dolognak csak is negatív oldala van? A jót észre se szabad venni?


Az, hogy a rossz mellett a jót is meglátom azt nevezik pozitív gondolkodásnak. Miért ne vegyem észre, hogy lehetne rosszabb is? Most muszáj megkeseredett embernek lenni? Mert ezzel kb. azt tanácsoltad."


Nem, egyáltalán nem ezt tanácsoltam. Azt mondtam, hogy attól, hogy valami lehetne rosszabb, még nem jelenti ezt, hogy hú de k*rva jó. Ha elfelejtesz a munkahelyedre kaját vinni, és már 7 órája nem ettél, és hascsikarással kaparod a falat, akkor hiába éheznek Afrikában, attól még te szarul vagy. Mondhatom neked, hogy de legyél optimista, ne szenvedj itt hiába fáj, mert igenis lehetne sokkal rosszabb is, örülj hogy legalább szomjas nem vagy, attól te nem szenvedsz kevésbé. És azért rohadtul utálatos ez a mentalitás, mert sokan emiatt nem kérnek segítséget, és elnyomják meg magukban invalidálják a problémáikat, merthogy "jaj másoknak sokkal rosszabb".

2023. márc. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

#23


Mondtam azt, hogy mivel nem ez a legrosszabb ország, ezért de szeretek itt élni, mert ez egy tök jó hely? Nem. Igen, vannak nálunk jobb államok is, csak annyit mondtam, hogy lehetne rosszabb is ez az ország, mert hidd el vannak. Most mond meg, miért kell minden egyes szavamat megmagyaráznom?


Bármilyen hihetetlenül hangzik értem, hogy mire mondod.

És a példádra reagálva, nem nekem se az Afrikai gyerekek jutnának eszembe, hanem az, hogy nem baj, majd ennek a napnak is hamarosan vége, kibírom ezt a kicsit, nem halok bele.

Milyen problémákra gondolsz? Előfordul, hogy az ember pl. aki sokat szorong nem kér segítséget, mert úgy van legalább vele, hogy nem skizofrén. Előfordul, hogy valaki nem kér anyagi segítséget, mert azt nézni, hogy legalább nem hajléktalan. Meglehet. Elhiszem, hogy van ilyen is, de ezzel már nem értek egyet. Igenis, lehet attól segítséget kérni, mert nem a legrosszabb. Na, látod, ebben most egyetértünk. De Magyarország témájánál vagyunk épp, ez most hogy jön ide? Miért kell ezt most túldrámáznod? Én az első példádat is értettem különben, de annyira irreleváns példákat hozol, hogy az valami eszméletlen.


Én amúgy maradok a véleményemnél, még mindig nem győztél meg, de én itt lezárom a vitát, mert úgyse vagy nyitott. Én nem fogok veled még 10 kommenten keresztül vitázni.

2023. márc. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
82%

Elmész máshova és ledöbbensz. Nincs jobb hely. Van, ahol picit jobb ebben-abban, másban meg rosszabb. Összességében semmivel sem rosszabb itt, mint máshol.

És igen: sok szempontból nagyon is jó itt. Magaddal van bajod.

Menj ki mosogatni és kiderül, hogy ott is forró a mosogatóvíz és sok a rezsi, meg eldobják a szemetet és senki nem osztogatja-, sőt máshol is lenyúlják a pénzt, legfeljebb mások és még többet is. Itt is lenyúták 2010 előtt is, csak akkor mások és semmi sem épült cserébe... Menj mosogatni máshova és akkor látod, hogy nem kolbászból van a kerítés máshol. Mindenhol ugyanez van.

Ráadásul nem az van, hogy máshol is nagyon szar, hanem eleve itt sem az, csak valami bajod van és sötét szemüvegen látsz szó szerint mindent magad körül és idealizált helyekről fantáziálsz.

2023. márc. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
71%
Majdnem teljesen egyet értek veled,annyi a különbség hogy én soha sem éreztem magam nagy magyarnak és sohasem voltam vallásos.... Isten... Melyik isten??? Csak egyistenböl is egy egész rakattal van,ne vicceljünk már. Valóban szégyenlem és utálom hogy magyarnak születtem és manapság ez hatványozottan kellemetlen politikai helyzet miatt de a mostani politikai helyzet előtt se volt jó véleményem a magyar népröl.
2023. márc. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
12%

Jah, és arról még senki nem tett említést, hogy milyen ocsmányul tömegközlekednek!

Egyik rohadtbüdös káposztáskaját kezd falni befőttesüvegből, amikor már annyira tele a vonat, hogy mellette sokan állnak is...

Másik két helyet foglal a bkk buszon, egyiken csak a kis retikülje ugye, aztán fel van háborodva, ha a szélére teszem az egyik nehéz csomagom, és nekitámaszkodom az ülésnek. Mondom nekitámaszkodom, még csak nem is ülök le, hagyok helyet ugye a retikülnek.., a másik kezemben is nehéz csomag, és eleve elfáradtam már, de a szottyliba elkezdi vadul tuszkolni a hátizsákomat, mert nem kértem engedélyt, hogy leülhessek, amikor ugye le sem ültem, szóval,,,,

Na meg amikor rakom fel a bringám a vonatra, és a nyanya elkezd mögöttem hápogni, hogy nem engedtem előre, mikor ő már rég felugrott volna, míg én a bringámmal tökölődöm. Az eszébe nem jut, hogy én arra a vonatra csak egy bizonyos ajtón szállhatok fel, ott a kerékpáros kocsi mellett, míg ő bármelyik ajtón, és hiába ugorna fel előttem, a vonat úgysem indul el addig, míg a bringámmal tökölődöm. Áhh....

Folytassam?

2023. márc. 27. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
0%
Istennek országa, nem ez a kis ország, hanem a Te világod, ezen gondolkozz el, és az elipszilonos ly-n...
2023. márc. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
62%
#27 Engem speciál azoknaz emberek frusztrálnak, akiknek a szájukon nem fér ki még egy "ide ülhetek?" sem, helyette megállnak előttem, drámaian sóhajtoznak, forgatják a szemüket, és várják hogy önként az ölembe vegyem a táskám (ami azért nem az ölemben van mert cirka 8 kg szokott lenni, nem azért mert úristen nehogy valaki leüljön), miközben mondom hogy "tessék csak leülni a méltóságos úrnak/nagyasszonynak". Volt mikor már nagyon untam mert utálom ha bámulnak, szóval feladtam, és a nyanya megjegyezte hogy "na végre, jobb később mint soha". Legszívesebben lerúgtam volna az ülésről.
2023. márc. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
92%
29-es, én nagyon nem értek egyet ezzel a mentalitással. Ha a busz/vonat zsúfolt, és nincs hely leülni, nehogy már a parasztgyerek táskája foglalja el élő emberek elől a kifizetett (vagy nyugdíjasként, úgymond "megélt"), jogos ülőhelyét. Moziba sem az van, hogy teltház esetén te nagy fölényeskedőn a táskádat tárolod magad mellett, és csak akkor vagy hajlandó leemelni onnan, ha megkérnek rá, hogy hagy üljenek már le légyszíves a kifizetett helyükre... Persze, ha a táskádnak is veszel jegyet minden alkalommal, akkor neked van igazad. Veszel?
2023. márc. 27. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!