Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy haladjak tovább, ha...

Hogy haladjak tovább, ha nincs senkim?

Figyelt kérdés

Nem vagyok öngyilkos hajlamú, nem így kell érteni a kérdést. Hanem inkább arra irányulóan, hogy hogyan motiváljam magam így, maradjak pozitív, tudva hogy kb szólnom sincs kihez? Egy ideig elvoltam jól így is, főleg mert eléggé introvertált vagyok, de már nem tudom igazán jól érezni magam, egyre több napom olyan, hogy csak sorozatozok vagy zenét hallgatok, de semmi igazán produktívra nem tudom rávenni magam, mert magam alatt vagyok emiatt.


Családom van, de megvan az oka, amiért nem állok közel hozzájuk és nem osztok meg velük semmit. Kapcsolatom 5 éve nem volt, barátaim se kb 4 éve.



2023. ápr. 1. 22:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Hát, ha a magányt érzed fő problémának, akkor bizony ismerkedned kell.
2023. ápr. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
26%
#1 asszem ehhez nehéz mit hozzátenni.
2023. ápr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Csak ne azt csináld, amit eddig. Mert akkor csak egyre magányosabb leszel és egyre nehezebben mozdulsz ki a komfortzónádból. Kezdj el megismerni embereket, válassz olyan munkát, hobbit, sportot, ahol találkozhatsz másokkal.
2023. ápr. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Próbálj nyitottabb lenni, többet eljárni itthonról. Esetleg nézz be pár FB csoportba, ahol az érdeklődési körödnek megfelelő emberek vannak.
2023. ápr. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Elváltam. Hazaköltòztem külföldröl. Anyukám, testvérem messze, barátok lemorzsolódtak, gyerek nincs.

Vettem egy kutyát, biciklizek, konditerembe járok, túrázok. Egyedül.

Imádom a függetlenséget, hogy akkor kelek, amikor akarok, hogy azt fözök, amit akarok. Imãdom az anyagi függetlenséget is. Egyedül vagyok, de nem vagyok magányos.

Találj valami olyan dolgot, amit szeretsz csinálni. Járj el otthonról. Akár utazz is egyedül. Ki fog nyílni a világ. Csak neked kell kinyitni.

2023. ápr. 2. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Manapság sokan vagyunk így ezzel. A többiek ugyan nem egyszerű, de szuper tanácsokat adtak: valóban nincs más választásod, mint nyitni. Én azt javasolnám, hogy vállalj először csak keveset szociálisan, majd ahogy egyre több lehetőséged lesz xy társaságokba bekapcsolódni, minden második héten lesz valami fontosabb dolgod, mint a sori. A legegyszerűbb lépés az önkéntes munka: nincs fix óraszám, társadalmilag hasznos, nagyon változó korosztállyal és kreatív, nyitott, többnyire elfogadó emberekkel lehet találkozni. Biztos, hogy lesz akivel megtalálod a hangot és akivel vagy akikkel könnyű lesz laza programokra elmenni pl. kiállítás, tüntetés (:D), kultúrkocsma light, koncert, fórum stb. Ha nagyon kocka vagy csatlakozhatsz tudományos nyitott műhelyekhez, rövidprogramú tematizált táborokhoz/klubbokhoz (képzőművészet, ásványtúra, csillagtábor, impro, olvasóklub, aktív állatvédők stb), beíratkozhatsz tanfolyamokra vagy elmehetsz társasozni is- akár egyedül is, hiszen ugyan random lesz kikkel kerülsz egy asztalhoz, tuti hogy végül nem maradsz egyedül:) Ha motivációként esetleg utazgatnál, akkor backpack érdemes felpakolnod és hajrá Európa, a hostelekben/farmokon bárhol kapsz ingyen szállást, ellátást, társaságot és egy kis borravaló részesedést is heti 10-15 óra munkáért- amire ha ráuntál gond nélkül tovább léphetsz. Nézz szét redditen is, sok fiatal felnőtt küzd hasonló problémákkal, biztos hogy találnál hasonszőrű cinkosokat a REszocializációra :)
2023. ápr. 2. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, tippeket. Munkám van, és bár itt nem igazán ismerek meg új embereket,de egyelőre nem szeretnék váltani, mert itt is alig egy éve vagyok.


5-ös, hát jó neked, hogy te így tudsz hozzáállni. Bár én is látom az egyedüllét előnyeit, de sajnos a negatívumait is egyre inkább. Egy kutya biztos nekem is jót tenne, de sajnos nem fér bele, mert túl sokat hagynám egyedül otthon, munka és egyéb teendők miatt. Elég sokat jártam el egyedül is, belföldön utaztam is, de már kevésbé van kedvem hozzá így.


Külön köszi utolsó a részletes választ. Nem igazán vagyok kocka:D bár olvasni nagyon szeretek. Önkéntességen már én is gondolkoztam, bár leginkább az állatmenhely vonzana, aminek mondjuk gondolom nem annyira az lenne a jellemzője, hogy új embereket ismerek meg. A társasozást kipróbálom majd és körülnézek Redditen. A backpacking kicsit így elsőre elrugaszkodottnak tűnik, plusz ezen a téren a munkám is korlátozó tényező, de hátha erre is tudok valamikor sort keríteni.:D

2023. ápr. 3. 00:10
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát az ember társasági lény, azt mondják, akik ehhez értenek.


"munkám van, bár itt nem igazán ismerek meg új embereket"


Miért nem?


Nincs rá lehetőség vagy nem mersz ismerkedni?


Ismerkedni - szerintem - csak az tud, aki mer is, illetve elhiszi magáról, hogy ő is fontos lehet másvalaki számára: tágabb értelemben ez az énmárka, vagyis, hogy mások mit tartanak rólunk.


Na most egy introvertált embernél ez pont nem jellemző.


Ezen túllendülni úgy lehet, hogy olyan dolgokat csinálsz, amiben jó vagy, amiben örömödet leled, ezáltal megjönnek a sikerélmények is, ami pedig az önbecsülésedet hajtja pozitív irányba.

Onnantól már könnyebb az ismerkedés is, egy pozitív energiát árasztó emberrel mindenki szívesen barátkozik.

2023. ápr. 5. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%
Ha nincs senkid, nincs, aki akadályozzon, zaklasson téged, és nem kell a nemlétező személyhez alkalmazkodnod.
2023. ápr. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit javasolni, ajánlani tudok: hangold magad érdeklődőre és aktívra! :) Tudom, könnyű ezt írni - de egyébként nem nehéz megvalósítani.. :)

És hogy hogyan mutathatsz aktivitást és érdeklődést?

A másik ember felé fontos híd lehet valamilyen teljesítménynek, gesztusnak az elismerése, megköszönése. Például el lehet ismerni, meg lehet köszönni azt privát üzenetben, hogy valaki érdemben hozzászólt a kérdésedhez, azaz

1. figyelemre méltatott

2. megértő próbált lenni az irányodba

3. aktívan próbált segíteni.

ODAFIGYELÉS, MEGÉRTÉS, AKTÍV SEGÍTSÉGNYÚJTÁS - ezek mellett a körülmények mellett nemritkán úgy szokás elmenni, mintha ez kb. semmi lenne, holott mindezek nagyon is figyelemre és elismerésre méltó "dolgok", különösen a mai világban...

Nyugodtan meg lehet keresni privát üzenetben a NORMÁLIS, IGÉNYES, UDVARIAS stílusban hozzászólót, hogy esetleg ő is hasonló helyzetben van-e. És ez már aktív kapcsolatfelvétel. Milyen veszteség érhet? Igazából csekély, némi időveszteség, ha valaki nem reagál. És mekkora lehet a nyereség? Nagy, hiszen egy kialakuló kommunikáció bárhová elvezethet. :)

Nekem nyugodtan írhatsz, gyakorlásképpen. :)

2023. ápr. 7. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!