Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is volt úgy ezzel hogy...

Más is volt úgy ezzel hogy 16-20 éves kora között élete legszebb időszaka volt utána meg olyan mintha egy álomból ébrednél?

Figyelt kérdés

Főleg a lázadó korra gondolok meg igazából az egész iskolás korra egészen 10-20 éves korom között. Pl a nyári táborok a balatonon, a kirándulások, nem kellett dolgozni, nem volt tétje szinte semminek. Nem volt tele a fejem kötelező dolgokkal. És én 2000-2010 kozott voltam 10-20eves ami egy szep idoszak volt nem volt ennyire az emberekbe tömve a politika stb.

A nyarak végtelennek tűntek és mindenről tudtam álmodozni átélni.


Azóta meg most 30 korul vagyok az egesz vilag olyan mint egy gép. Csak a térképet látom a fejemben a dolgok árait a bele fektetett munkát. Régen meg csak átéltem abban az idoszakban amit írok és olyan volt minden mint egy végtelen álom.


A szülők és a tanárok valamennyire kontrollálták a határokat, körvonalakat de alapvetően a saját mikro világomban szabadnak éreztem magam.


Most én kontrollálok mindent de nem érzem a szabadságot. Csak az időt nézem, a térképet, az árakat.


2023. ápr. 7. 12:06
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Oke hogy a tanulás kotelezo volt de az mégis más azért mint az egesz eletedet a kezedben tartani.
2023. ápr. 7. 12:08
 2/11 anonim ***** válasza:
igen...enis igy erzem mondjuk en kibovitem 16-25 korig amikor egyetemre jartam meg
2023. ápr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igen, egyetemet azért nem írom mert sokakat nem érint. Én is jártam és hasonlóan érzem. Azóta meg mint egy álomból ébredés.
2023. ápr. 7. 12:13
 4/11 anonim ***** válasza:
66%
Sosem fogom megérteni miért éreznek emberek így a gyerekkorukkal kapcsolatban, hogy "akkor még nem volt felelősség, semminek nem volt tétje". Szerintem az iskolás kornak van a legnagyobb tétje. Olyankor szerezzük meg a szükséges képesítéseket, amikért küzdeni kell (elég csak az egyetemre bekerülésre gondolni), és végig bennünk van a tudat hogy ha nem sikerül, akkor mi lesz belőlünk. Nincs garantált, biztos jövőkép, egzisztencia. Ha nem szerzünk piacképes szakmát akkor később elég nehéz lesz kitörni. Én alig várom, hogy végezzek a tanulással, kapjak egy stabil állást, és hátradőlhessek hogy kiharcoltam magamnak egy normális életet, és jöhetnek a jó, nyugis dolgok, nyaralás, kirándulás, kikapcsolódás, stb.
2023. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
4es...enis igy gondoltam...amig eljött az ido hogy van egy stabil allasom, gyerekem, parom, szabadsagom....
2023. ápr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%
Rohadtul nem. 30 évesen azt csinálom amit akarok, senki se kontrollál. Ez a legjobb életszakasz.
2023. ápr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nem volt legszebb időszakom soha. Nincs egy olyan pont sem, amibe visszamennék. Főleg a párkapcsolatok értelmetlensége és kudarcai hatarozták meg. Pár év ezzel pár év azzal. Egyik se társ egy életre. Az éljünk a mának feeling sem akkor sem most nem volt soha nekem jó.
2023. ápr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Fú, nekem pont fordítva volt, engem akkoriban kontrolláltak leginkább. Nem csak személyek közvetlenül, hanem a körülményeim rosszak voltak és így azok befolyásolták a létezésemet nagy mértékben, elszívták az életerőmet. A 30-as éveim elejére szereztem meg azt az autonómiát, amivel szabadnak érzem magam. De mindenkinek más az életútja, neked úgy látszik fordítva volt. Azért ezt nem azt jelenti, hogy most már örökre így fogod érezni.
2023. ápr. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hat akkor nekem szerencsém volt. Ennek a sok kontrollalt dolognak koszonthetoen sok elkepesztoen szep elmenyben lehetett részem. + Amikor vegre felszabadultam akkor az is álomszerű volt pl kibiciklizni a városból a szabadba. Csak mentem és mentem.


Ma is megyek de csak a terkepet latom a fejemben es csak a holnapra tudok gondolni. Meg hogy mennyi penzem maradt.

2023. ápr. 7. 13:40
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát 18 éves vagyok, de ennél nem hiszem hogy lehet szarabb
2023. ápr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!