Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Lehetséges az, hogy ezzel a...

Lehetséges az, hogy ezzel a problémámmal nem is lehet már kezdeni semmit, hiába megyek akármilyen pszichológushoz vagy pszichiáterhez?

Figyelt kérdés
Mióta megszülettem képtelen vagyok beilleszkedni emberek közé, kapcsolatot kialakítani, és ez csak egyre romlik, ahogy egyre inkább süllyedek bele a depresszióba. De nem a depresszió miatt van, már régebben se kellettem senkinek, hiába próbálkoztam akárhogy is. Voltam már több pszichológusnál is (egyik se ért semmit), megyek pszichiáterhez is aki lehet begyógyszerez majd, de úgy érzem emberekkel kommunikálni, vagy bármiféle kapcsolatot kialakítani sose leszek képes. Lehetséges az, hogy ezen nem is lehet javítani, segíteni már, így 30 éves koromhoz közel? Esetleg korábban mondjuk általános iskolás koromban lehetett volna még
2023. júl. 2. 17:34
 1/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem hinném, hogy van olyan állapot, amin nem lehet javítani. Hányszor voltál 1-1 pszichológusnál, milyen pszichológusok voltak, magadtól mentél-e vagy küldtek, hány éves korodban, mi történt az üléseken, miben látod az eredménytelenség okát?
2023. júl. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
3%

Pedig csak kell valaki rokon,vagy barát.

Pszich.leránt egy csomó pénzzel,pszichiáter pedig telerak ilyen rivó,meg xanax szemetekkel,amiről pokol lejönni.

2023. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
A pszichológus nem "leránt egy csomó pénzzel", hanem a képzettsége alapján szakszerű segítséget nyújt egy egyedül megoldhatatlan probléma megoldásához. Gondolhatod, hogy nem létezne ez a szakma 100 éve, ha nem vezetne kigyógyuláshoz.
2023. júl. 2. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
4%

3

Ohh,jajj de szépen leírtad.

2023. júl. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy lanyokkal meg nokkel ilyen sose fordul elo manapsag....
2023. júl. 3. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem népszerű válasz, főleg hogy az ilyeneket lepontozzák ezerrel, de.


Vannak dolgok, amelyeken tényleg nem tud sem pszichológus, sem pszichiáter se segíteni. Ők nem barátok, ők nem tudják pótolni a Maslow-piramisod alapvető részeit.


Külső meglátást, tanácsot adhatnak, de mindig is külső szakemberek lesznek. Tőlük nem kapsz olyan érzelmi validációt és elismerést, amelyet egy közeli baráti kör adhatna. Szóval ezt sajnos a nehezebbik úton kell elérned.

2023. júl. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csakhogy pszichológushoz nem a megoldhatatlan problémákkal szoktak fordulni, 6-os, mondjuk lakhatásival, hanem megoldhatókkal, de legalábbis enyhíthetőkkel, illetőleg azzal, hogy hogy lehet a problémás élethelyzetet minél épeszűbben átvészelni, mondjuk egy súlyos betegséget. Érzelmi validációt természetesen adnak, azon alapul az egész munka, de passzív sajnálat helyett megküzdési stratégiákat tanítanak, hogy az egyhelyben topogás helyett előremozdulás legyen.
2023. júl. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7-es: saját tapasztalat. A kérdezőhöz hasonlóan én is több helyen voltam már, befekvős sématerápián, mindenen.


Áruld már el, hogy egy külső szakember hogy pótolja azt, ami nekem a meghatározó életszakaszaimból kimaradt. A közeli közösség hiányát, akik elfogadnak úgy, ahogy vagyok? Ne kezdjük már el ezt a "menjélpszichológushoz" narratívát, ez kb. a "menjél kapálni" mentális megfelelője.

2023. júl. 3. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy pótolja? A pszichológus nem a barát alternatívája, teljesen más műfaj pici átfedéssel. A pszichológus meg tudja tanítani, hogy oldd meg az élet nehézségeit ahelyett, hogy úgy maradnál. Nem helyetted, olyat senki nem is vár el, hanem téged kísérve, utat mutatva. A menjél kapálni-nak is van létjogosultsága, ha valaki arra panaszkodik, hogy nincs mit ennie.
2023. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!