Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkalehetőség van...

Milyen munkalehetőség van korházban csecsemőosztályon, ami nem igényel egyetemet, csak OKJ-t vagy akármilyen nem 6-7 éves képzést ?

Figyelt kérdés

Kicsi korom óta imádtam a picibabákat, az orvososdit. Terveim szerint szülésznő szerettem volna lenni, de hamar anyuka lettem így most nem fér bele nekem annyi tanulás, a második babámat is várom. Bár gyönyörű és imádom, majd egyszer, ha felnőnek a kölyök, lehet kitanulom! Szeretnék viszont továbbra is korháznál maradni, és apró életekkel

foglalkozni. Van valamilyen lehetőség, amely a fent leírt képzés keretein belül elvégezhető? Gondolok itt olyanokra, szoptatási tanácsadó, vagy csecsemő osztályra aki foglalkozik a babákkal. Fürdetés méricskélés stb. Bármi ilyen. Magánkorházakba esetleg akármilyen pozíció. Köszönöm előre is!



2022. dec. 4. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
73%
Takarító? Max ez felel meg az elvárásaidnak.
2022. dec. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a csecsemő és gyermekápolót “beolvasztották” az általános ápoló okj-ba, ezért azt érné meg megcsinálnod.

Azzal a szakmával konkrétan bármelyik kórház bármelyik gyerekosztályára felvesznek szinte aznap!

2022. dec. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam, hogy nem tanulnék, hanem azt, hogy nem tudok 6-7 évet egyetemre járni kedves első..Gondolom sejted, hogy nem takarító szeretnék lenni. A második kommentelőnek köszönöm!
2022. dec. 4. 23:01
 4/5 anonim ***** válasza:
44%

Régen volt csecsemő és kisgyemek ápoló OKJ, nem tudok róla hogy az új rendszerben lenne annak megfelelő képzés. Viszont van ugyanolyan OKJ szintű, de vam Szakma Jegyzék szerint menő, 3 éves általános ápoló szakképzés, kifejezetten gyermekekre szakosodó képzés TUDTOMMAL nincs. Viszont ha rám hallgatsz, akkor azon az 1 éven már nem múlik, ha van aki néha tud vigyázni a gyerekre és támogat téged, akkor egy (ugyan nehezebb, de sokkal megérősebb) levelező diplomás ápoló képzést végezz el. Pénzben is sokkal jobb, tudásban is, és könnyebben is vesznek fel. Ráadásul nem lehetetlen, nem egy kollégám megcsinálta gyerek mellett. De ha neked sok, akkor a 3 éveset ajánlom. Viszont alapvégzettség nélküli, bármilyen pár hetes/hónapos "tanácsadó" képzéssel gyerekosztályra jelentkezni kicsit olyan, mintha life coachként akarnék pszichiátrián dolgozni.

Nem tudom hol laksz, esetleg ha felvesznek segédápolóként gyerekosztályra, még az is lehet egy opció, bár nekem az még Bp-n se sikerült:(

2022. dec. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!! 🥰
2023. jan. 15. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!