Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Introvertáltként milyen...

Introvertáltként milyen kollégiumban lenni?

Figyelt kérdés
Idén kezdem az egyetemet, albérletre nincs pénzem, így valószínűleg koleszba megyek (ha felvesznek). Viszont nagyon zárkózott és csendes vagyok. Nem szeretek bulizni és már most ideges vagyok az miatt, hogy vadidegen emberekkel kell egy szobában lennem. Hozzá fogok szokni? Nehéz lesz így elvégezni? Akik hasonló helyzetben voltak/vannak, azokkal mi lett végül.

2023. aug. 12. 16:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam meg. Közelebbi egyetemre kellett volna jelentkezned.

Amúgy meg nem te leszel az egyetlen introvertált. Ha nagyon zavarnak a szobatársak akkor lehet szobát is cserélni egyébként.

2023. aug. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon nehéz volt. Eleve egy olyan kollégiumba vettek fel, ami inkább hasonlított egy lepukkant munkásszállóhoz, ráadásul az egyetemnek arról a karáról, ahova bekerültem, szinte senki nem volt abban a kollégiumban. Az emeletünkön konkrétan senki. Két bulizós, alig tanulós srác mellé kerültem harmadiknak, és nem egyszer hallottam, hogy élcelődnek rajtam, amiért nem partizok hajnalig a folyosón, hanem emberi időben lefekszem, mivel reggel mindig korán kezdődtek az óráim. Utólag már bánom, hogy nem voltam elég nyitott a sok partiállat felé, de mentségemre szóljon, hogy végtelenül irritáló volt mindegyik. Tipikus nagypofájú, kétszínű, gunyoros arcok. Öt hónapig bírtam, utána sikerült kivenni egy szobát egy kis lakásban, két idegen srác mellett. Az is elég érdekes hely volt, de a kollégiumhoz képest nekem kb megváltás.
2023. aug. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bennem is hasonló félelmek voltak anno, de egész jól átvészeltem. Egyrészt volt egy csapat a koliban, akik jófejek voltak és "befogadtak". (Igaz, én nem vagyok szélsőségesen introvertált.) Másrészt a közvetlen szobatársaim is eléggé introvertáltak és normálisak voltak, velük nagyon jól kijöttem. Az egyikőjükkel mai napig megmaradt a barátságunk. De ha te nem leszel ilyen szerencsés, akkor lehet szobát cserélni, ahogy fentebb is írták. A lényeg, hogy azért valamennyire próbálj meg embereket megismerni a koliban, hogy találkozhass hozzád hasonló karakterekkel, akikkel aztán össze is bútorozhatsz egy szobába, ha a random szobatársakkal nincs meg a "kémia". Nem kötelező mindenkivel jóban lenned. Bőven elég, ha találsz néhány embert, akivel egy hullámhosszon vagytok (és akkor mindenki mást el lehet könnyedén kerülni). Persze, lesznek majd nagyképű, flegma, lenézős arcok a koliban. De velük nem kell foglalkoznod. A lenézéssel egyébként is magukat minősítik, nem téged.
2023. aug. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Először költözz be és aztán meglátod. Most azt sem tudod, kikkel leszel együtt. Senki nem mondja meg, hogy fogod viselni. Simán lehet, hogy jó lesz.
2023. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
71%

Nekem nagy szerencsem volt, hogy baratnom is ugyanarra az egyetemre jott, de o levelezos volt. Szegenyt elrangattam golyanapra, mert o meg extrovertalt, konnyen baratkozik. Nekem o segitett beilleszkedni, igy koleszbol lett egy par baratom anno.

Esetleg ha a koliban van kozos konyha, es kimesz sutogetni, aki bemegy ugy is elkezd veled beszelgetni. Nem kell raparazni.

2023. aug. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ugyan ez volt velem is, ahogy közeledett a költözés én úgy paráztam egyre jobban az egésztől. Aztán életem legyszebb 3.5 éve lett. :) Én imádtam. Első héten hazautaztam meg az azt követőben is (nem azért mert utáltam volna a szobatársam), utána meg 2-3-4 hetente jártam csak haza.


Hozzá fogsz szokni, ne aggódj! Első hét fura lesz, ha még sose voltál kolis, de utána szeretni fogod. Hajrá! :)

2023. aug. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!