Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi lehet ez az érzés?

Mi lehet ez az érzés?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 5-6 hónapban sokkal rosszabb lett a közérzetem, néhány hete pedig fizikálisan is rosszabbul érzem magam.


Gyakran nyomást érzek a mellkasomban, a gyomrom sem az igaz (viszont ezt nehéz leírni, mert nem fájdalom vagy görcs, amit érzek).


A munkába menet és a munkából jövet sokszor vonszolnom kell magam, és semmi motivációt nem érzek arra, hogy a feladataimat megfelelően ellássam.


Hozzá kell tenni, hogy ez az első munkahelyem az egyetem befejezése óta, de egyáltalán nem érzem magaménak ezt a szakterületét a hivatásomnak, és jó sem vagyok benne. Ráadásul érdemi feladatokat is ritkán kapok.


Egyelőre az irodai közeget sem élvezem, az egész napos gép előtt ücsörgés kikészít.


Ráadásul három órát ingázom, így semmire sem marad időm munka mellett.


Ráadásul magányos is vagyok. Van néhány barátom, de néha azt érzem, hogy többre vágynék. Máskor pedig emberek közé sem akarok menni, sőt láthatatlan szeretnék lenni.


Párkapcsolatom sincs egy éve, de ilyen állapotban nem is szeretnék. Magammal sem vagyok elégedett.


Egyébként próbálom fejleszteni és lekötni magam, de sok esetben így is jelentkezik a fenti érzés.


Jelenleg új munkahelyet keresek, de nem tudom, hogy ez mennyit segítene.



#munka #magány #szorongás #gangulat #motiválatlamság
2023. szept. 3. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
54%
Csináltass egy vérképet először, sztem.
2023. szept. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
#1 Az nemrég megvolt (ettől függetlenül), teljesen rendben van minden.
2023. szept. 3. 12:04
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Oke, inkább csak azért kell azt, hogy a testi okokat kizárjuk. Aztán ott lehet a vitaminhiány is, valami nyomelem hiány.

De inkább az lehet, hogy kiégtél. Nem lehet sokáig csinálni ezt, ha valaki lelkileg érzékenyebb, órákig utazni mindennap valahova, amit nem is szeret csinálni az ember, ráadásul megterhelve a magánnyal. Még fiatal vagy. Ez is csak egy állomás. Sok van még előtted.

2023. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Első körben lehet sima vitaminhiány. Szedj multivitamint, de első sorban valami komplex b vitamint, ami tartalmaz folsavat.


Azután lehet egyfajta krónikus fáradtság, magyarul: kiégés.


Lehet unalom, vagy enyhe depresszió is. Elérted minden eddigi célodat, most meg nem nagyon van értelme az életnek.

2023. szept. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Senior Séf ***** válasza:
A gyomortáji diszfunkció alighanem reflux, de ettől függetlenül van nagyobb gebasz is. Első blikkre a mellékvese kifáradása. Életmód- és étrendváltásra lesz szükség, ha nem akarsz néhány jólfésült autoimmun betegséggel randizni.
2023. szept. 4. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Asimov2 ***** válasza:
Pontosan ebben a cipőben jártam harminc évvel ezelőtt. Akkor pánik betegséget diagnosztizáltak. Azóta lemondtam arról hogy megfeleljek másoknak és mindenhez mosolyogjak. Nekem ez segített. Magamon kellett változtatnom.
2023. szept. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!