Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Áltatni magad, vagy elfogadni?...

Áltatni magad, vagy elfogadni? Melyik a jobb stratégia?

Figyelt kérdés

Be kell látnom, hogy egyáltalán nincsenek barátaim, vagy olyan ismerősök, akiknek egy kicsit is számítok. Mindenkivel csak akkor beszélek online vagy telefonon, ha én keresem őket. Személyesen találkozni szinte soha nem akarnak, de ezt nem mondják meg, csak mindenféle indokkal lemondják, de ők nem javasolnak másik időpontot. Üzenetben max. akkor keresnek ők, ha valamiben segítenem kell, ilyenkor bezzeg jó vagyok.


A kérdés: mit tegyek ebben a helyzetben? Szakítsam meg velük a kapcsolatot, én se keressem őket, ha segítséget kérnek, ne segítsek? Úgy érzem, hogy ezt kellene tennem. DE: azt látom, hogy ebben az esetben ilyen szinten sem fogok tudni senkivel beszélni, az illúziója sem lesz meg, hogy valaki érdeklődik irántam, még magányosabb, elszigeteltebb leszek.

Szóval, melyik a jobb stratégia? Elfogadni, hogy nem érdeklem őket, és megszakítani a kapcsolatot, vagy tovább áltatni magamat, hogy vannak barátaim?



2023. szept. 13. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem értem, minek lógsz rajtuk, ha nem érdekled őket. Foglalkozz a magad életével. Boldogabbá nem nagyon tesznek. Mire kellenek?
2023. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szakítani velük, új ismeretségeket keresni a megoldás.
2023. szept. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell úgy tenni, mintha ők lennének az egyetlen emberek a Földön?


Amit én tennék: nem keresném őket, de ha ők keresnek engem, szívélyesen fogadom a közeledést.

És barátokat keresnék.

2023. szept. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

"Mire kellenek?"

Mint írtam is, különben gyakorlatilag senkivel sem beszélnék (ügyfeleken kívül).


"új ismeretségeket keresni a megoldás"

Na igen, csak ha felmerült bennem ez az egész kérdés, akkor gondolhatod, hogy ez nekem nem megy túl jól...


"nem keresném őket, de ha ők keresnek engem, szívélyesen fogadom a közeledést"

Akkor is, ha ők maguktól kizárólag érdekből keresnek??

2023. szept. 14. 00:15
 5/10 anonim ***** válasza:

4, yep.

Amíg nekem károm nem esik abból, hogy segítsek másoknak, én szívesen segítek. Főleg ha csak némi tudásról van szó, annak megosztása tényleg semmibe sem kerül.

És minden interakció potenciálisan új kapukat nyithat. Ezt azóta tudom amióta egy srác félrenyomott a telefonján többször is és rendre engem hívott fel tévesen. Aztán ha már állandóan hívogatott, gondoltuk koccanunk. Tök jót söröztünk, egész érdekes forma:D

2023. szept. 14. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Döntsön a sors. Egy dobásod van. Dobókocka. 1-3 lehetőség az A), 4-6 meg a B).

Bármi legyen, a köv egy évben ahhoz kell tartanod magad, abban kell jobbá válnod, megtalálnod magad benne, amit dobtál.


Így nem lesz akkor bizonytalanság, mert kipróbálod ez egyik lehetőséget.

2023. szept. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Mint írtam is, különben gyakorlatilag senkivel sem beszélnék (ügyfeleken kívül)."


Ennél még a senki is jobb

2023. szept. 14. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Megértelek. Nekem sincs senkim. Mindenki azt hiszi ránézésre, hogy kutya bajom és boldog vagyok. Valójában csak elmegyek dolgozni utána meg haza. Ennyi az életem. Engem is csak akkor találnak meg, ha segítség kell a munkámmal kapcsolatosan. Télen volt egy férfi, aki rám írt és sajnos válaszoltam neki. Beszéltünk pár hónapon át, találkoztunk háromszor, de sajnos csak játszott velem. Lelkem mélyén tudtam is, de olyan jól esett, hogy talán számítok valakinek. Odáig nem jutottunk el, hogy együtt legyünk testileg, mert valahol éreztem, hogy nem akar többet csak megdönteni. Mégis annyira akartam, hogy valaki itt legyen. Nyáron egy 8 évvel idősebb nővel összeköltözött, majd elvette, hogy a kinti munkáért adókedvezményt kapjon. Erre ebben a hónapban írt, hogy találkozni szeretne velem. Nyilván nem fogok, de annyira felkavart, jobban, mint tavasszal. Végig sírtam az egész napot, hogy vajon mi lehet velem a baj, hogy ennyire egyedül maradtam. Irigylem azokat, akik könnyen tudnak váltani és gondolni. Nem járnék dolgozni akkor én sem beszélnék szinte senkivel. Ennek további hozadéka, hogy nem esik jól főzni, takarítani stb. Ólomlábakon járok én, aki annyira életvidám voltam. Egy kollegina is megígérte, hogy ma elmegyünk egy koncertre, de azóta nem jelentkezett én meg nem akarom a nyakába varrni magam, biztos meggondolta magát.
2023. szept. 16. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kedves utolsó, mennyi idős vagy?
2023. szept. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Idős mindenhez, ami jó, de meghalni még fiatal. 49.
2023. szept. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!