Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Milyen egyedül űzhető hobbik...

Milyen egyedül űzhető hobbik vannak?

Figyelt kérdés

Mostanában semmi nem tud lekötni eléggé, semmi nem elég érdekes, ha egyedül vagyok… pedig kéne valami hobbi.


Amiket már próbáltam:

- olvasás: imádom, de napi 2-3 óra után már nem köt le annyira

- filmek/sorozatok: ha egyedül nézem, akkor kb fél óra után megunom

- sport: próbáltam többfélét, egyiket se élvezem (egyedül legalábbis)

- zene/hangszerek: régen próbáltam, semmi érzékem hozzá és nem is vonz

- videojátékok: egyedül hamar ráunok

- kirándulás, városnézés: egyedül hamar ráunok + minden hétköznap utazgatok, városban vagyok, a szabadidőmben a hátam közepére se kívánom már

- múzeum, színház: kb ugyanaz mint a film, egyedül nem köt le, csak ha közben/utána van kivel megbeszélni


Ti mivel szoktátok egyedül lekötni magatokat? Milyen hobbi jó egyedül?


2023. szept. 27. 11:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%

Kreatív hobbik: festészet, rajz stb.

Kötés, horgolás

Írás

Fotózás

Esetleg nem városban, hanem természetben kirándulni vagy biciklizni?

Ha állatbarát vagy, egy szőrös/pikkelyes/tollas társsal is nagyon jól telik az idő.

2023. szept. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az állatok lehetnek egy jó pont, mert végős soron valamiféle társaságot pótolhatnak.
2023. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
51%

Teljesen mindegy, te mindent megunsz egyedül.

Nekem soha eszembe nem jutott, hogy ha filmet egyedül nézek, akkor megunnám. Közben úgysem beszélgetnék azzal, aki mellettem van. Valamint nekem a kirándulás is jó volt egyedül.

Van, aki pasziánszozik, az egyszemélyes kártyajáték, de fogadok, te azt is megunnád.

2023. szept. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 Hovarju ***** válasza:
100%

Esetleg kirakós, rajzolás, színezés, gyöngyfűzés, kosárfonás.


Ami nekem még bejött, a kutya tanítása, a vele való feladatok gyakorlása

2023. szept. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
71%
igaza van a 3asnak...elösször meg kell tanulni egyedul is kikapcsolni...
2023. szept. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%

1000 darabos Puzzle. Kozben lehet hallgatni podcastokat.

Csak azt sajnalom, mikozben ajanlgatom, hogy otthon nincs az, mint Angliaban, hogy minden charity shopban szinte semmiert nagyon klassz hasznalt Puzzle-ok tucatja van. Igy draga hobby kulonben.

2023. szept. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%
Kötés, horgolás (amigurumi például), hímzés, festés, rajzolás (kézi, digitális, animáció rajzolás), varrás, fotózás (+ utómunka), egyéni sportok közül például futás. Esetleg írhatsz naplót is. Puzzle is jó, esetleg ha nagyobb kihívást keresel, vannak 3D puzzle-k, nekem van egy ilyenem, még nem tudtam kirakni: [link]
2023. szept. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
81%
Azok közül amiket felsoroltál szerintem mindegyik jó egyedül, sőt a legtöbb jobb egyedül mint társaságban.. Nem a hobbikkal van a baj, hanem azzal, hogy unod a saját társaságod, ezt pedig nem fogja megoldani egy új hobbi.
2023. szept. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
81%
A lépcső aljáról kell indulnod. Első lépcsőfok: megtanulni szeretni azt az egyetlen embert, aki életed végéig veled van. Önmagadat. Utána szinte akármelyik egyedül űzhető hobbiban meg fogod találni a szépséget.
2023. szept. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 b1812567 ***** válasza:
100%

Rengeteg kétkezi szakmát lehet hobbiból csinálni. Bőrdíszműtől a programozáson át asztaloskodásig.

Ide kapcsolódva, önképzés is sokakat lefoglal és szeretik.


De ha az az alap probléma, hogy egyedül nem tudod magad elfoglalni, akkor ott az egyedüllét a probléma, azt kell megváltoztatnod.

2023. szept. 27. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!