Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Társas magány, normális érzés...

Társas magány, normális érzés ez? Miért van hiányérzetem, ha mindenem megvan?

Figyelt kérdés

40-es nő vagyok, férj gyerekek 1-2 barátnő a múltból. De az az igazság, hogy az évek során a társasági élet elkopott. Alapvetően csendes zárkózott vagyok, nehezen barátkozom, de a saját társaságomban a középpontban vagyok, pörgök, megoldok, beszélek, segítek. Ez elég ambivalens.

Dolgoztam egy munkahelyen, ahol helyettes vezetőként mindez megvalósult, fontosnak éreztem magam, mindenkinek segítettem, felnéztek rám. A cég megszűnt, azóta másik munkahelyem van, nagyon jó, de itt a periférián vagyok. Rájöttem, hogy hiányzik a társaság, a mindennapi megoldandó problémák, itt nyugi van, de a munkatársakkal is csak 3 lépés távolság. Rájöttem, hogy hiányzik az életemből valami. Anyaként teljesen a gyerekeimre fókuszálok, a férjemmel is minden oké, mégis hiányérzetem van. Mi lehet a bajom?



2023. okt. 8. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
63%
Alapvető emberi tulajdonság, hogy az ember szinte mindig egy addig számára elérhetetlen(nek hitt) célt tűz ki maga elé.
2023. okt. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Te magad írod, hogy hiányzik a társaság. Itt nem a férjre gyerekre gondolok, hanem a baráti társaságra, kikapcsolódásra. Plusz azt is írod, hogy a másik munkahelyen fontosnak érezted magad, itt pedig ha jól értem nem.
2023. okt. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Senior Séf ***** válasza:
55%
A nők lételeme a beszélgetés. A kapcsolattartás, a kapcsolatépítés. Hiába van férjed, mi, pasik a tettek emberei vagyunk, nem kenyerünk a beszéd. Neked kell egy(-két) barátnő, akivel csajos napokat tartva időnként jól kibeszélgetheted magadat.
2023. okt. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Olyan hely kell neked, ahol teret nyer az aktivitásod, ahol élő és működő barátságokat lehet ápolni, azaz teret nyerhet és kibontakozhat a személyiséged. Írtam privátot.
2023. okt. 9. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Kései Sirató ***** válasza:
Keress barátokat, újakat!
2023. okt. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ezt a munkakört nem érzed magadénak míg a régebbi munkád igen.
2023. okt. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A munka miatt van, a régebbi inkább neked való volt.
dec. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!