Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is van ezzel így?

Más is van ezzel így?

Figyelt kérdés

Így vagy úgy de most még viszonylag fiatal felnőtt koromra oda jutottam, hogy nincsenek barátaim. Külön váltak útjaink, valaki kihasznált, sokat sérültem, és jelenleg ez van.

Nagyon rosszul szoktam érezni magam néha, hogy nincs senkim (párkapcsolatom sincs, a miértet hagyjuk). Olyankor teljes letargiába tudok esni napokra.

Azt érzem hogy jó lenne ha lennének haverjaim, vagy valami, de mikor emberekkel vagyok, folyton azt érzem, hogy én nem tudok velük dűlőre jutni, mármint el vagyok velük, felszínesen, de nem halad előre a dolog, mert nincs kedvem kamu hülyeségekről beszélgetni, emlékezni valakinek a névnapjára, nem érdekel milyen cukimuki a kisgyereke, elég nekem a saját életem.

Mi ez az összevisszaság? Más is érez ilyen ellentmondásosan?


2023. okt. 29. 01:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod írj rám.
2023. okt. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Miért? :)
2023. okt. 29. 08:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, annyi különbséggel, hogy én egyáltalán nem igénylem az emberek társaságát. Bőven elég a munka és a család, még sok is néha. Praktikus szempontokból lenne jó néhány, hasonlóan gondolkozó haver, akikkel ki tudjuk segíteni egymást alkalomadtán. Pl. el kell vinni a kocsit szervízbe és kell egy fuvar, felvinni a kanapét az emeletre és hasonlók. De cserébe nem kell napi szintű kapcsolattartás megrögzötten közös programozni meg ilyenek. Ha van apropója a találkozásnak, akkor jól kijövünk és ennyi.
2023. okt. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
51%
Minden magányos emberek üzenem: Nem az a baj, hogy nincsenek barátaitok, hanem az, hogy meg van az igényetek erre. Sajnos megváltoztak a körülmények a mai világban, itt már nincsenek szoros kapcsolatok. Van, aki cserben hagy és van, akiről még nem derült ki, hogy majd cserben hagy. Azok, akik most leírnák, hogy de márpedig nekem 5 éves barátságom van stb, nekik is csak idő kérdése, hogy mikor ér véget. Meg kell szüntetni tudatosan az igényt a kapcsolatokra és egyedül boldogulni. Attól érzitek rosszul magatokat, hogy van egy igényetek, amit nem tudtok kielégíteni. Ezt az igényt kell megszüntetni és megszűnik a betöltetlen űr. Nagyon nehéz és néha hosszú folyamat, de hosszútávon jobban megéri, mint folyamatosan csalódni az emberekben, vagy szenvedni attól, hogy akarsz barátokat, de egyszerűen nem tudsz egyet sem szerezni.
2023. okt. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!