Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is éli így az életét vagy...

Más is éli így az életét vagy csak én?

Figyelt kérdés

Reggel irány munkába(havi 20-22 nap) 8-10-12 órában, elvagyok mint a befőtt, aztán vége a melónak, hazajövök a tök üres lakásba, és egyedül vagyok, szabadnapjaimon is egyedül. Nincsenek barátaim, nincs társam, nincs senkim. 1 éve tart ez, előtte kapcsolatban éltem, de azalatt minden barátom elhanyagoltam és elvesztettem őket. Furcsa, hogy szempillantás alatt egyedül maradtam. Próbáltam barátkozni, párt keresni, valahogy nem jön össze, csak ilyen ideig-óráig, aztán valahogy külön utakat járok mindenkitől. 1 éve lett vége, és még azóta sem vagyok túl az exemen, céljaim vannak, de ezek ilyen "céltalan célok". Akarok venni házat, de megfogalmazódik bennem a kérdés: "Minek? Hogy egyedül legyek abban is?"

Olyan értelmetlennek tűnik minden, van egy szenvedélyem ami életben tart, de az életemnek azontúl nincs semmi jelentősége. Ha holnaptól kezdve én lennék az egyetlen élő ember a világon, akkor kb ugyanilyen lenne az életem mint most, a melót leszámítva.

Nem akarok öngyilkos lenni, de túlélési ösztönöm már lehet vészhelyzetben sem lenne, olyan szürke lett minden, és halálos csend nyom el mindent.

Voltatok hasonló élethelyzetben?

26F


nov. 20. 18:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A neve: depresszió.

Túl fogsz lendülni.

Most úgy érzed, kiüresedett az életed, de ez meg fog változni,

ha programokat csinálsz magadnak, s azokra elhívsz egy-egy ismerőst.

Fontos, hogy soha, senkinek ne panaszkodj, mert az terhes az embereknek.

Mindenkinek megvan a maga baja, nem akar panaszáradatot hallani.


Keresd meg azokat a tevékenységeket, melyek neked örömet szereztek

régebben, s kezdd el újra.

Hát a család, a széles família?

Nyugodtan hívj fel néhány régi havert, cimborát, akikkel találkozhatsz.

Aztán szép lassan megint kialakulgat a normális életed.



Fontos, hogy nyiss kifelé, cselekdj, jöjj-menj, ne a sebeidet nyalogasd.

nov. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Valami ilyesmi. Egyes, vagy alapvető életösztönök működnek, de semmi több. Világos célok hiányoznak. Ha valamit intézni kell, meg kell oldani, majd csak akkor. Amikor ezen filóznék, lefoglalom magam akár haszontalan dolgokkal. Kimondott hobbim sincs. Nem biztos, hogy depressziós vagyok.
nov. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Néz körbe a gyakorin, a felhasználók elég nagy része hasonló cipőben jár ebben a korosztályban, mint pl. én is. Szóval nem vagy egyedül ezzel.


"...Olyan értelmetlennek tűnik minden..."

Ha csak a tényeket nézzük, egyszer úgyis mind a föld alatt kötünk ki, páran majd emlékeznek rád, hiányozni fogsz nekik életük végéig és ennyi.

Eltűnünk, mintha soha nem is lettünk volna.


Gyakori, hogy párkapcsolat miatt elkopnak a barátok. Régi ismerős vagy barát, rokon? Nehezen hiszem el, hogy egy sincs akivel jó kapcsolatotok volt, szívesen emlékszel vissza azokra az időkre. Biztosan eszedbe jutott 1-2 ember, úgy gondolom ez tud adni energiát, nem is keveset. Kezdésnek egy jó ötlet. :)


Előbb a depresszióból kell valahogy kiküzdeni magad, addig kb. lehetetlen, nem tudsz egészséges, tartalmas kapcsolatot létrehozni senkivel, amíg negatív vagy. Ha úgy érzed szakember kell, akkor keress egy normálisat aki elhivatott a szakmája iránt, a problémát próbálja megoldani, és nem egy 15 perces beszélgetés után írja a nyugtatókat és antidepresszánsokat.


Nyitni kell.

,, Segíts magadon és isten is megsegít " - nem vagyok hívő, de ebben van valami.


És olyan dologba vágj bele, ami tényleg érdekel, mert idődet fogod pazarolni. Az idő a legértékesebb dolog ezen világon.

nov. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Régi barátok stb. azt a kört már letudtam, havonta 1 sört meginni közösen vagy ilyesmi tök jó, de valahogy kevés, ahhoz hogy ez az érzés elmúljon.

Vannak dolgok amiket szeretek csinálni, de egyik sem téli elfoglaltság.

Amúgy nem vagyok negatív, vagyis nem érzem annak magam, csak amikor egyedül vagyok... :/

nov. 20. 19:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok, csak nekem most még munkám sincs.
nov. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez,évek óta. Párom se volt soha
nov. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#4 akkor mégsem maradtál teljesen egyedül.


Amit még itt szoktak írni, javasolni, hogy lépj ki a komfort zónából, kb. minden ilyen kérdés alatt ott van.

Tudod, hogy változtatni kéne, de hogy ki vagy mi lenne az ami felemelne téged

ebből a szürkeségből, segíthetne, azt neked kell kitalálni.

nov. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!