Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Létezik egyáltalán olyan, aki...

Létezik egyáltalán olyan, aki az egész hátralévő életét magányosan éli?

Figyelt kérdés
Elég nehezen tudom elképzelni, hogy van egyáltalán ilyen. Az emberi lény nem arra van kitalálva, hogy élethosszig úgy éljen, hogy nincs senkije. Mentálisan sem tesz jót. Ha van is olyan,aki élete végéig magányos,valszeg nem sokáig él, mert előbb hal bele a bánatba vagy a magány okozta szenvedélybetegségbe.

2023. jan. 8. 18:59
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Persze, rengetegen. Nekem van ismerősöm, aki évtizedek óta így él, nagyon jó mentális állapotban.
2023. jan. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
93%

A hátralévő élet mit jelent? Mert az a szövegkörnyezetből kellett volna kiderülnie (pl. Hátralévő élete egy 85 éves bácsinak, akinek meghalt a felesége, vagy hátralévő élete egy 20 éves fiatalnak, aki örök nomád, remete életet szán magára??).


Amúgy pont a hétvégén írt ki valaki egy kérdést, amiben linkelt egy cikket egy azt hiszem Oroszország elszigetelt táján egyedül élő nőről, aki a családján kívül nem találkozott emberekkel, max kutatókkal, turistákkal. Mióta a szülei meghaltak, több évtizede egyedül él a kutyájával, macskájával. 250km-rel arrébb van egy város, de esze ágában sincs odamenni.


Nem törvényszerű, hogy aki egyedül él, az belehal a magányba.

2023. jan. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
Persze úgy könnyű,ha valaki állandóan részeg
2023. jan. 8. 19:06
 4/28 anonim ***** válasza:
63%
Kérdező, te most miről beszélsz??
2023. jan. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
87%

Nagymamám. Szerintem élete végéig a nagyapámba lesz szerelmes, akivel 18 év után váltak el. Nagyanyám feltűnően csinos nő volt, de negyvenen felül semmi esélye nem volt neki se épkézláb pasiba botlani. Nagyapám nem volt rossz ember, de az a kifejezetten nőcsábász típus, aki a házassága alatt is több nőt teherbe ejtett. Amúgy a második házasságában ha mintaférj nem is, de mintaapuka lett, mert szerelmes lett a kislányába jó értelemben, addig csak fiai voltak. Nagyapám már nem él, nagymamám 90 fölött van. Elviselhetetlen természet, önző, rosszindulatú, lehet hogy ez a titka, mert az aranyszívű nagymamám a 70-et se érte meg. A lényeg, legalább 50 éve él egyedül és boldogtalanul. Utálta az összes menyét, mert elvették tőle a fiait, minket unokákat is ennek megfelelő távolságtartással kezelt.

A legtöbb nőismerősöm, aki 40 fölött elvált, nem házasodott meg újra. Egy van, aki öregségére összejött a nagy beteljesületlen szerelmével, mert a pasi amikor végre meghalt a felesége, hiába vált el gyorsan, inkább egy közel 20 évvel fiatalabbal jött össze, aztán gondolom mikor már zavaró lett a korkülönbség, akkor elővette végre a plátói nagy szerelmét. Ilyen sztorik vannak.

2023. jan. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%

Mi az, hogy "egész hátralévő életét"?


Születésétől 85 éves koráig, vagy 80-tól 85-ig? Nem mindegy.

2023. jan. 8. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
19%

22 évesen felhagyni azzal a jövővel ami előtt ez az idős ember állt, szerintem elgondolkodtató

[link]

2023. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Itt vagyok
2023. jan. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
88%
Én 43 éves férfi vagyok. Most figyeld. Egész életemben nem volt párkapcsolatom, sem alkalmi. Randik ugyan voltak, de ezek szimpla beszélgetések voltak. Aztán meguntam ezeket is, így már azt is befejeztem. Barátaim sincsenek. Még iskolában sem voltak. Osztálytalálkozóra nem is hívnak, mivel azt sem tudják, ki vagyok. Depressziós vagyok és sajnos ronda. Ez ennek köszönhető. Magányos vagyok? Persze, az vagyok. Meg lehet szokni? Nem! Nem lehet megszokni, mivel az egész életemre rányomta a bélyegét. Így akarok megöregedni? Nem! Nem így akarok, mert időnap előtt véget vetek ennek az egésznek. Bírom még? Még igen, de egyre rosszabb.
2023. jan. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%
Van egy alapbetegségem születéésem óta. Az eleve elrendelés alapján magányban fogok maradni mindig is. (F)
2023. jan. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!