Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincs kivel nyaraljak, esetemb...

Nincs kivel nyaraljak, esetemben ésszerűbb, hogy inkább nem is megyek?

Figyelt kérdés

Sajnos sosem voltam egy jó barátkozó, eléggé magamnak való vagyok, de akik voltak is 1-2 barátnőm, mind bepasiztak és már (értelemszerűen) velük mennek nyaralni, nem is szánnak rám annyi időt. Testvérem nincs, unokatestvéreim nagyon messze voltak egész életemben, semmilyen kapcsolatot nem alakítottam ki velük. Szülők idősek(65+), nem is érdeklik őket az olyan programok, mint engem.

Nekem pedig egyedül nincs kedvem/nem merek. Nem tudom feltalálni magamat, szeretem másokkal megosztani az élményt. Szeretek fotókat készíteni (egyedül folyton idegeneket kéne kérni, ha én is rajta akarok lenni), szeretem ha nem egyedül bóklászok egy idegen helyen. A reptéren is elveszve érzem magamat, ha nincs velem senki. Ráadásul valamiért azt hiszem hogy a többi emberben sajnálatot kelt, ha társ/barát/családtag nélkül lát.

Pénzem van félretéve, már több útra is. Viszont az álmom egy Malajzia (Kuala Lumpur és környéke), Bali majd Szingapúr körutazás. Meg is tervezgettem az egészet 3 hétre, az anyagiak is félre vannak téve, ugyanakkor nem merek egyedül nekiugrani. Mi legyen? Félek, hogy emiatt sosem jutok el az álom helyeimre. Ráadásul nagyon égek a vágytól, hogy utazzak. 25 éves nő vagyok.


dec. 11. 14:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Keress útitárskereső csoportokban, hátha össze is barátkoztok - óvatosan bánj az emberekkel, lehetnek mindenfélék.
dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

"Nekem pedig egyedül nincs kedvem/nem merek"

. Akkor nem értem, mi a kérdés.

dec. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2: Van kedvem nyaralni, csak nincs kivel. Ezt kéne valahogy megoldani.
dec. 11. 15:06
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

Idegenekkel ilyen nagy utakra nem ajánlom hogy indulj

Nagyon sok fiatal nő halt így meg, sose tért haza, rokonok azt se tudták melyik dzsungelben keressék.

Sok férfi kirabolhat, főleg latom dicsekszel a pénzzel szinte, sok olyan ferfi veheti fel veled a kapcsolatot, akik különböző bűnszervezetek tagjai, nemzetközileg, szervkereskedéstől drogokig bármi.

Egy barátnővel menni sem biztonságos, távoli országok, nem ugyanazok a törvények mint európában, nem ugyanolyan veszélytelen ott erdőt hegyet járni mint itthon, más világok mas veszélyek! Így halt meg 2 turistalány tavaly valami ilyen tavoli országban egy hegyen megtámadták őket es csak maradvanyaikat találták meg, máig se tudjak kik es miert támadtak meg őket.

Turistacsoporttal esetleg, de mindenhova csoportosan....

dec. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
92%
Legtöbb turista ilyen távoli országokban úgy él, sétál mintha Európában lenne, teszi magát, mintha semmi különbség nem lenne. Pedig dehogynem
dec. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%

A fotózást speciel egy selfie-bot még megoldaná, de jjja, összességében egyedül nyaralni nem olyan élmény, mint társakkal.

Nincs mese, keress új barátokat, esetleg párkapcsolatot.

dec. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%
egyedül szerintem praktikusabb, nyugodtabb, szabadabb, kalandosabb. pl bármi történhet a másik féllel akár otthonról jön neki egy hívás hogy haza kell jönnie, és mivel látszólag kapcsolatfüggő vagy te is vele tartasz habár neked nem kéne, pedig még bőven maradt volna program, hely, látványosság ami érdekelt volna... emellett ha egyedül mész nem kell azon veszekedni hogy kit mi és mi nem érdekel, meghogy kinek mihez nincs és van az adott pillanatban kedve valamihez... szobabeosztáson se kell, hogy a másik fél már a kipakolásnál el kezdi hogy miért pont te gondoltad hogy jogod lenne a franciaágyashoz, neki meg a sima egyszemélyeshez. manapság a modernebb okostelefonokon van akár 10mps időzítősfótózási lehetőség is, szóval elég csak letámasztani valahova, valaminek, ha egész testeset szeretnél és hogy látszódjon valami a háttérben is teljesen a földre tenni praktikusabb függőleges pozicióban, látványosan azért messze, amit úgy értek hogy amint leteszed azért kelljen bőven sétálni a pózhoz... és amúgy nem is értem, ha ilyen szinten extrovertált, lennél vagy csak simán kapcsolatfüggő ponthogy más országokban lenne a legkönnyebb ismerkedned, és "új életet" kezdeni ilyen téren (ami ezzel a felfogással könnyebben menne, és ők már jobban is vevők lennének a későbbiekben hasonlókhoz, főleg ha már a reptéren kezdesz el interakciókba lépni, ott úgyis akár órákig szoktak várni egy helyben, talán még nekik is izgalmasabb lenne ha odamész várakozókhoz, akár érdeklődni, mióta várnak, hogy bírják, hova utaznak stb minthogy a telefonjukat, laptopot nyomkodják.
dec. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
7 es, egyedül veszélyes egy fiatal nőnek, se tanú, se segítség se semmi, védtelen es ezt kiszagolják az ilyen opportunisták
dec. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

#7 hol mondtam, hogy extrovertált vagyok?

Sehol :D

Kimondottan intro vagyok, a másik ember főként a biztonságérzet miatt kell, meg azért, hogy mégis megosszam valakivel a dolgokat. Rémálmom lenne ismerkedni idegen terepen, pont ezért kell egy bejáratott pont. (Útitárs)

Egyébként kimondottan intro vagyok, egyedül érzem magamat a legjobban, ha itthon vagyok.

dec. 12. 03:13
 10/14 A kérdező kommentje:

#4 nem dicsekszem a pénzzel, csak megemlítettem, hogy már tényleg minden félre van rá téve. (Több évem gyűjtögetése, nem csak kiráztam a farzsebemből.)

Amúgy nincs rajtam semmi provokatív, sem drága ruhák, sem drága ékszerek. Ha már erről esett szó, inkább olyasmitől félnék maximum, hogy bedrogoznak, megerőszakolnak stb. De az előbbit ki lehet védeni, ha figyelmes valaki.

A legnagyobb félelmeim meg inkább olyanok, hogy lebetegszem, lesérülök, törlik a gépem stb.

dec. 12. 03:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!