Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincs kivel nyaraljak, esetemb...

Nincs kivel nyaraljak, esetemben ésszerűbb, hogy inkább nem is megyek?

Figyelt kérdés

Sajnos sosem voltam egy jó barátkozó, eléggé magamnak való vagyok, de akik voltak is 1-2 barátnőm, mind bepasiztak és már (értelemszerűen) velük mennek nyaralni, nem is szánnak rám annyi időt. Testvérem nincs, unokatestvéreim nagyon messze voltak egész életemben, semmilyen kapcsolatot nem alakítottam ki velük. Szülők idősek(65+), nem is érdeklik őket az olyan programok, mint engem.

Nekem pedig egyedül nincs kedvem/nem merek. Nem tudom feltalálni magamat, szeretem másokkal megosztani az élményt. Szeretek fotókat készíteni (egyedül folyton idegeneket kéne kérni, ha én is rajta akarok lenni), szeretem ha nem egyedül bóklászok egy idegen helyen. A reptéren is elveszve érzem magamat, ha nincs velem senki. Ráadásul valamiért azt hiszem hogy a többi emberben sajnálatot kelt, ha társ/barát/családtag nélkül lát.

Pénzem van félretéve, már több útra is. Viszont az álmom egy Malajzia (Kuala Lumpur és környéke), Bali majd Szingapúr körutazás. Meg is tervezgettem az egészet 3 hétre, az anyagiak is félre vannak téve, ugyanakkor nem merek egyedül nekiugrani. Mi legyen? Félek, hogy emiatt sosem jutok el az álom helyeimre. Ráadásul nagyon égek a vágytól, hogy utazzak. 25 éves nő vagyok.


dec. 11. 14:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
…és nagyon basic vagyok, de csak a tipikus turistáskodós helyek érdekelnének. Annyira nem tervezek dzsungelt járni vagy hegyet mászni.
dec. 12. 03:19
 12/14 anonim ***** válasza:
Mikor indulunk? :D
dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Akkor nem megyünk, vagy most mi van? 😮
dec. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Attól függ, hova mész. Belföldön, vagy biztonságos európai országban az ember nőként is nyugodtan utazgathat egyedül. Malajzia vagy hasonló helyek teljesen egyedül valóban veszélyesek. Turistacsoporttal idegenvezetővel érdemes ilyen helyekre elmenni.

De önmagában azért nem utazgatni, mert úgymond nincs kivel, az túlzás. Így szoktak begubózni és elmagányosodni az emberek, elhiszik, hogy koncertre, utazásra, stb. párosan lehet csak menni. Pedig ilyen helyeken is lehet ismerkedni. Én ismerkedtem meg már emberekkel így. Az ismeretség elején nem szabad még senkiben annyira megbízni, hogy lehetősége legyen bedrogozni, megerőszakolni. A trükk: ne találkozz vele elhagyatott helyen, ne ülj be az autójába, stb. Ha már hosszabb ideje ismered, akkor erre kisebb az esély (sose nulla).

Zűrös közbiztonságú országba amúgy tényleg szervezett út keretében tanácsos menni. De én pl. Indiát nőként még úgy is kihagynám, nagyon sok a turistanők elleni támadás.

dec. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!