Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Gyermektelen emberekre tényleg...

Gyermektelen emberekre tényleg magányos, szomorú öregkor vár?

Figyelt kérdés
Logikusan ered ez abból hogy senki nem lesz aki meglátogassa mert hiszen nincsenek gyerekei, unokái.

jan. 6. 13:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
31%
Ezt már én is feltettem magamnak ,mármint ezt a kérdést..
jan. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Logikusan ered ez abból hogy senki nem lesz aki meglátogassa"

. Barátok, házastárs stb?

jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Barátok, más rokonok, kis állat, párkapcsolat, stb stb..
jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%

Jó részt igen. Itt kiülnek a padra és trécselnek, elmennek az önóba is ahol beszélgetnek meg összevesznek, de van hogy az önó kirándulást szervez nekik.

A magány, és főleg ahogy amortizálódik le az ember egyre elviselhetetlenebb, mi a nagyihoz sűrűn lejártunk mire már nagyon beteglett, de megőrült a magánytól úgy is, viszont mikor ide elhoztuk itt is hisztizett, hát mi mondhatjuk kifogtuk kicsit vele, de már szellemi szintes se volt toppon, ok elkalandoztam kicsit. Van aki beszélgető partnet kér az önótól, vagy egy helybélit fizet ezért. De nem csak gyerektelenek vannak így, hanem azok is akiktől elfordulnak.

jan. 6. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
62%
Nem.
jan. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül, ha biztosítja saját magának a rendszeres tevékenységet, ami kvázi külső ingerként hat. Egyébként a gyerekkel rendelkező emberekre is teljesen hasonló öregség vár, mert az élővilág nem a visszafelé tekintésre van kitalálva. A gyerekek és unokák számára is sokszor terhes az idős szülőkkel, nagyszülőkkel foglalkozni, esetenként még rájuk nézni is, amikor nekik ott van az előre nézés feladata. Az emberi kapcsolatokat az értelmes közös tevékenység tudja fenntartani. Az egyedül élő idős emberek rá vannak kényszerülve a rendszeres önfenntartásra, ami biztosít egy rendszeres életritmust és ebben sok esetben a vallásos embereknél szerepe van a rendszeres templomba, gyülekezetbe való járásnak is.
jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Tudod attól, hogy valakinek van gyereke, még nem biztos, hogy az a bizonyos gyerek mondjuk belföldön él majd, jó lesz a kapcsolata a szüleivel, és semmi egyéb oka se lesz arra, hogy ne látogassa őket. Akinek meg nincs gyereke, annak is szoktak azért lenni egyéb rokonai, barátai, ismerősei.
jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az időskori magány elkerülésének nem módja a gyerekvállalás… a gyerekvállalás nagyobb eséllyel vezet időskori szegénységhez, mint társasághoz.
jan. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

3-mas! A rokonokkal sztem a legtöbbünk nem sokra megy, nekik is meg van a saját bajuk életük, és messze is laknak. Unokatestvérem egyszer volt itt pl, nálam, akkor is a temetésre kért, mikor mind két fiútestvér dolgozott.

Na meg mikor gyerek voltam, keresztanyámék azért jöttek le az anyósához, hogy vigyenek, minden évbe, de nem volt vele baj, mert volt miből, apósuk főzette a páleszt és volt mindég, meg zseton is. Aztán betegek lettek, és meghaltak.

Amúgy az unokatestvérekkel nem tartjuk a kapcsolatok, az egyik tetováló jól keres, nagyon fura és különc, másik normális de szval nem, éljük az életünk ahogy tudjuk.

jan. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

#9


Ez csak egy példa volt a sok közül. Nekem pl a testvéremmel nagyon jó a kapcsolatunk, tudom hogy rá mindig számíthatok majd

jan. 6. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!