Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy tudom kevésbé értéktelenn...

Hogy tudom kevésbé értéktelennek érezni magam?

Figyelt kérdés
Mostanában valahogy nem vagyok az emberekre hangolódva, vagy nem tudom... a barátaim nem válaszolnak napok óta rendesen, nyilván nem biztos, hogy miattam, de attól még rosszul érzem magam tőle és értéktelennek érzem magam. Tudom, hogy nem kéne, és ez a depresszióm tünete, de a pszichológusom nem igazán segít:(

febr. 8. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Találj olyan hobbikat, amelyeket egyedül is lehet végezni.

Tudom hoy nehéz nem gondolni rá és nem figyelembe venni, ha nem válaszolnak olyanok, akiket a barátaidnak gondolsz, közben meg pl. azt látod, hogy máshol aktívak... Mégis érdemes elterelni a figyelmet.

febr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Vannak ilyen hobbijaim, írok és olvasok, de mindkettőhöz nagy koncentráció kéne, amit most nem igazán tudok megadni.

Lehet, előveszem a gitárt, bár nem vagyok profi, azért lehet el tudom magam szórakoztatni...:(

Köszönöm a segítséget és a megértést!

Őszintén, kevés optimizmussal gondoltam arra, hogy lesz-e valaki, aki ténylegesen kedvesen válaszol, és nemcsak beletapos a másikba.

febr. 8. 14:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén elnézést kérek, ha egy kicsit is bántó volt a válaszom.

Én is próbálom magam elfoglalni magányos tevékenységekkel, mégsem tudom elfelejteni azokat az embereket, akikkel - úgy gondoltam naívan - egyformán fontosak vagyunk egymásnak, de ez csak amolyan egyoldalú kapcsolattartás részemről, mert válaszok nem érkeznek.

febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Arra szeretnélek inspirálni, hogy ne aszerint tartsd magad értékesnek vagy értéktelennek hogy ki keres vagy nem keres, mert így az ember bizonyos szempontból manipulálható a többi ember által. Valahogyan megérzik ha valaki meg akar felelni és - aki olyan - az visszaélhet ezzel, például manipulál egy kis "megsértődök ha nem csinálod amit szeretnék" módon, hogy rávegyen valamire.
febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
#3as, jaj nem, dehogy! Bocsánat, ha úgy fogalmaztam, pont ezt akartam mondani, hogy köszönöm, hogy Te nem így válaszoltál!!
febr. 8. 14:56
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 értem, mit mondasz. Igyekszem alkalmazni magamon is.

Kicsit úgy érzem, hogy nem várhatom el tőlük, hogy folyton gondoljanak rám, vagy nem is tudom... csak ilyenkor azért lebiggyed a szám, hogy én nem ezt adtam bele eddig a kapcsolatba, nem ugyanannyira vagyunk fontosak a másiknak.

Van egy "barátnőm", akivel ez egy régi probléma, és olyan hülyének érzem magam, hogy megint bedőltem neki. Én már régóta nem érzem úgy, hogy számomra ez a kapcsolat igazi barátság lenne. Nagyon szeretjük egymást, de attól még, hogy ő ezt a kapcsolatot legjobb barátságnak hívja, nekem ez lassan már a barátságot sem üti meg.

febr. 8. 14:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Amiket írtak eddig, az jó. E mellett legyél olyan emberek mellett/közelében, akik szeretik a jelenlétedet, szeretnek, éreztetik, hogy szükségük van rád, a munkádra, a tudásodra.
febr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóan vagyok nem tudom hányszor.

Várom valamikor a másik válaszát, de le se toj engem, de azért láthatom, hogy máshol aktív. Pl. facen valahova írt, valamit lájkolt, mondjuk 2 napja.


Alapvetően egy visszahúzódó, érzékeny ember vagyok, akinek mondhatjuk úgy is, hogy családja sincsen.

Nem tudom azt érezni, hogy én a másiknak fontos lennék. Hiszen ott a kegyes hazugság is. Lehet mondani bármit, attól még nem lesz feltétlen igaz.


Nem egyszer úgy érzem, hogy csak akkor fontos az ember, ha:

vagy családtag, vagy barát(nő) párkapcsolatban.

Ha egyik se, akkor nem számít az ember, meg is halhat, mert nem családtag és nem is szexpartner.


Mit lehet tenni?

Olyan dolgokkal foglalkozni, amihez nem kell társaság. Nagyon jó a gitározás, ott legalább alkot az ember.

Akikkel az ember beszélne, azoknak van családjuk, van párjuk. Nyilván ezek a személyek lesznek az elsők, utána jön az összes többi ember.

Olyan embereket kéne találni, akiknek fontos az ember, de hát ugye szinte mindig ott lesz egy családtag (akár szülő, akár gyerek), ott lesz a párkapcsolat. Na meg persze a munka is.


Szóval, hobbikkal lehet kihúzni a dolgot, meg azzal, hogy az ember több személlyel próbál beszélgetni és akiről látszik,hogy hajlandó válaszolni, azzal valahogy megtartani a kapcsolatot.

Esetleg pl pékségben szóba elegyni az eladóval, hogy ha az beszédes.

febr. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!