Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tényleg ennyire nem vagyok...

Tényleg ennyire nem vagyok fontos és értékes senkinek?

Figyelt kérdés

Nagyon szomorú vagyok, mert úgy érzem én mindig adok másoknak, figyelmes vagyok velük, megjegyzek velük kapcsolatban dolgokat, amikről tudom hogy szeretnek, nem szeretnek stb., mindig igyekszem boldogságot vinni mások életébe. Valahogy azonban fordítva senki nem törekszik az én irányomba.

Kerek születésnapom volt és egy nagy szar lett az egész napom. Nem is köszöntöttek fel rendesen. Pedig nagyon vártam, reméltem ez egy kicsi különlegesebb lesz, de valójában le se szart senki. A húgom egy üzenetet nem volt hajlandó dobni, apám írt, de ennyi.

Kaptam még néhány szokásos facebook üzenetet, de valójában azt nem tartom igazinak, mert nem őszintén jött, csak egy emlékeztető miatt. Miért nem képesek legalább a legközelebbi családtagok meglepni egy-egy ilyen alkalommal? Olyan nehèz lett volna valami kis apróságot összehozni? Még egy nyamvadt tortát se kaptam. A páromtól oké kaptam ajándékot, de a születésnapom előtt pár héttel. A tényleges napomon viszont le voltam szarva. Én szerveztem magamnak programot, én vittem el magam programozni aznap, én fizettem. Ő meg kb csak elkísért. De neki sem jutott eszébe hogy kicsit különlegesebbé tegye a napomat, a hangulatot. Bezzeg a tesvérenek anno tudott a szintén kerek napjára meglepetést szervezni. Barátokat hagyjuk is. Rengeteg emberben csalódtam már és nem akar véget érni ez a folyamat. Túl sokat várok? Én fordítva tényleg igyekszem másokért mindent megtenni, de ezekszerint ez kevés mert ők meg annyira se képesek, hogy egy kicsit különlegessé tegyék az egyetlen napomat. Nagyon rosszul esik. Ez egy mély tüske marad bennem érzem.

Nem tudom mit csinálok rosszul, más emberek komplett meglepetés bulit kapnak, tortát, szalagot, meg számos lufit stb. Kérniük sem kell. Én meg lóf@szt se kaptam mondjuk ki nyíltan. Én szerveztem fordítva az apámnak meg páromnak is meglepit, húgomnak is készültem az ő napjára…

Áhh elkeserítő. Kimondhatatlanul csalódott vagyok, sírni tudnék.

Iszonyatosan megbántottak és most úgy érzem én nem akarok már semmit a következő években.

(Nem mintha számítanék már bármire is.)



2023. ápr. 23. 00:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%

Nem vársz el túl sokat..csak gondolom nem szólsz ezekért a dolgokért..meg alapból a rendes embereket szeretik ki használni (ha lehet) az emberek..én nem tartok már egyáltalán szulinapot mert utálom kb..nem is akarok kapni semmit mégis kapok, de ettől nem lettem boldog :d


Kicsit át kell menned görénybe..mindenki azt tudja csak adni amit ő is kap..ha téged leszarnak előbb-utóbb te is le fogod őket.


Nálam ez volt a szerelemmel..mindig az voltam (kevés esetben volt viszonozva) aztán már kb semmit nem érzek senki iránt..az élet nem csak téged kezel szájba nyugi.


Első körben változás kell..de ez jönni fog még tenned sem kell érte, aztán vagy jó lesz neked vagy nem.

30f

2023. ápr. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
31%
Hűha, nem volt lufi, most mi lesz. Szerintem kissé túl sokat vársz el, legtöbb ember nem kerít ekkora feneket egy születésnapnak felnőtt korban.
2023. ápr. 23. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem a lufin van kimondottan a hangsúly, hanem hogy valami aprósággal különlegessé teszik az embernek a születésnapját a legközelebbi hozzátartozók, hiszen elvileg szeretnek, főként ha az kerek születésnap. Ennyi erővel akkor felnőttként semmit se csináljunk, csak sz@rjunk telibe mindent mindegy milyen alkalom. Teljesen mindegy, hogy születésnap, esküvő, gyerek születés, karácsony… Így is lehet mindent csinálni, csak szerintem, aki rendelkezik némi érzelmi intelligenciával, az nem így gondolja.
2023. ápr. 23. 01:15
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

"Tényleg ennyire nem vagyok fontos és értékes senkinek?"


Ezek szerint nem.

2023. ápr. 23. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Nekem is az ilyen egyoldalú emberi kapcsolatokkal telt az életem.

Én próbáltam mindig keresni "a többieket". Születésnap-névnap, nevezetes ünnepek, "mi van veled", "jajj, kórházban vagy, aggódom érted", "mikor találkozzunk?" stb...


Amikor én kerültem kórházba és rettegtem a műtéttől, 0 érdeklődés volt, amikor nekem volt kerek szülinapom, 0 érdeklődés volt, névnapon is.

Ha én hívtam a többieket, beszélgethettünk, ha ők hívtak, akkor minél gyorsabban akarták lezavarni a beszélgetést, mert azt ők fizették, gyorsan elhadarták miben kellene segíteni.

2023. ápr. 23. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem árt, ha végig gondolod ezt és az energiáid magadra fordítod, nem másokra 🙂!

Oké, most kipanaszkodtad magad, de ha nem foglalkozol velük, hanem magaddal, akkor nem lesz okod panaszra, magadban bízhatsz! Legalábbis nekem ez bejött 😁!

Esetleg a pároddal megbeszéled, hogy ez rosszul esett.

2023. ápr. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
83%

A barátság nem azon alapul, hogy kinek mennyi szívességet teszel meg, függetlenül attól hogy igénylie-e.


A természet is számít, hogy az olyan, hogy más élvezze mindig a társaságod.


Mert az sem jó, hogy te folyton a kedvében jársz mindenkinek úgy, hogy ezt nem is kérik, aztán elvárod, hogy ezt visszakapd, csak azért, mert te segítesz mindig.


Volt ilyen ismerősöm, mindig a szívességet akarta tenni, segíteni akart, de nem szívesen lógtam vele, mert nehéz természete volt, nem tudtam mellette ellazulni.


A barátaimat úgy válogatom meg, hogy jól érzem velük magam, szívesen töltök velük időt és nem úgy, hogy ki akar folyton szívességet tenni. Ha jön a szülinapjuk, akkor szívesen töltök majd időt azzal, hogy meglepjem őket, de ha nincs meg valakivel a kémia, akkor nem. Max, ha szervez egy összeröffenést, illemből elmegyek.

2023. ápr. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A mai vilában nem szabad jóindulatúnak lenni: határokat kell szabni, hogy kivel milyen legyek. Nem szabad odaadónak lenni.

Mindenkinek más a szeretetnyelve.

Tedd azt, hogy rúgj ki a hámból, és ünnepelj egyedül egy olyan tevékenységgel, ami eddig csak a szíved vágya volt eddig:).

Te amit tudsz/tudtál, megtettél a mások szülinapjára: legközelebb nem feltétlen kell ennyit belefektetned.


Van egy ismerősöm a munkahelyen: megszervezte magának nemrég a kerek szülinapját. Utána arról panaszkodott, hogy nem volt ott mindenki, nem úgy kellett volna lennie, stb., stb. Tehát nem minden öröm öröm a másiknak.

2023. ápr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg.. 😔 Én megértelek, mert régen én is tele voltam felszínes kapcsolatokkal és elmondhattam magamról, hogy vannak barátaim, van családom, de ahogy az évek teltek és nehézségek jöttek, kiderült, hogy ezek csak felszínes kapcsolatok voltak, valódi mélységet nem éltünk meg. Én személy szerint leépítettem ezeket és csak azokat tartottam meg, akinél tényleg éreztem, hogy szeret.


Sajnálom, ami veled történt, mert ez egy pofáncsapással ér fel, de talán jó intő jel arra, hogy végiggondold: kibe szeretnéd ölni az idődet, energiádat, szeretetedet.

2023. ápr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
13%
Lehet ideje más párt keresned, mert ez nagyon egyoldalu.
2023. ápr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!