Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha tele van a gatyám?

Senior Séf kérdése:

Mit tegyek, ha tele van a gatyám?

Figyelt kérdés

A feleségem meg fog halni. 25 éve imádjuk egymást jóban-rosszban,fogalmam sincs, mihez kezdek nélküle. Most vonultam nyugdíjba, ami egy férfiembernek különben is igen nagy pofon az élettől. Mondhatom, nem lesz miért felkelnem, ha ő nem lesz velem. Egyébként is világéletemben a NŐ-ért dolgoztam, alkottam. Az volt a hajtóerő. 32 éve száraz alkesz vagyok. ez is egy nagy rém; amíg piás voltam, hajlottam rá, hogy az éhemet rapid megoldásként egy sörrel, vagy valami édessel verjem el. Félő,hogy megint visszasüllyedek. A 120 nm-es ház is úgy lett átalakítva, hogy a feleségem szükségleteit kiszolgálja. (Én jobbára kint tettem-vettem) A kert, az erdő szintén kettőnkre lett szabva.

Van valakinek valami épkézláb ötlete, hogy merre tovább? Egyáltalán van tovább?

Köszönöm, ha elolvastad, már az is segítség.


febr. 15. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Elég szomorú, ha a párkapcsolatodon kívül ennyire üres az életed, ennek sose kellett volna így lennie. Család? Barátok? Hobbik? Utazás? Akármi, ami téged önálló, független személlyé tesz?
febr. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy van e merre tovább, hogy akarod e.


Ha akarod, akkor szerintem pl az lehet, hogy valahogy valami szolgálatának rendeled magad. Valami fenntartására, építésére, ami szerinted jó vagy szép. Lesz csomó időd és még energikus korban vagy.


De a veszélyek is ott vannak. Pont amiatt, mert nagyon nagy átalakulás, ha nem strukturálja a napodat a munka. Nagyon szétfolyhat az idő. Internet ebben nem segít. Teljesen széthullhat az alvás ciklus. Amitől meg minden más.


Szerintem mindenképp azon dolgozz, hogy tarts meg egy napi rendet és abból ne engedj. És használj feladatlistát, naptárat. És kapcsolódj emberekhez és alakítsd a világot. Valami önkéntesség pl lehet jó irány, hogy kapcsolatba kerülj emberekhez és feladatokat is adhat elindulni.

febr. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
6%
Mennyire biztos hogy meg fog halni?
febr. 16. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3%
Jarj be helyettem dolgozni, majd en leszek nyugdijas helyetted, elegem van a munkabol a f-fej munkatarsakbol meg a még f-fejebb fonokokbol
febr. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyissál mások felé. A nyugdíjasok számára sok közösségi program van, érdeklődéstől függően. Ha pl. van kerted és szeretsz ott dolgozgatni, akkor iratkozz be valami kertbarát csoportba. Ott hasonló érdeklődésű emberek között szakmai segítséget is kaphatsz, meg tapasztalataitokat is megoszthatjátok.

Gyereked vagy párodnak gyereke nincsen?

febr. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Valamilyen fokon igazad van, 1-es, de mégsincs. Egy barátom a világ végén lakik, egy nemrég halt meg, a harmadik meg rákos. Ilyen az, ha megöregszik az ember. Család? Mindkettőnknek él az édesanyja. 84, ill. 86 évesek. Elég ramaty állapotban vannak a mi gondjaink nélkül is. A gyerekek külföldön. Hobbim a horgászat, meg a barkácsolás.Szintén magányos elfoglaltságok. Ezenkívül írok, ha kint nem tudok csinálni semmit. Utazni nem szoktunk, mert nyulat, meg baromfit tartok, hogy kora reggel akkor is fel kelljen kelnem, ha cigány gyerekek potyognak az égből.

Remek tanácsok, kedves 2-es. Külön is köszönöm.

febr. 16. 17:07
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
Horgászat hogy lenne maganyos hobbi?
febr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!