Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Másnak is hiányzik a gyerekkor...

Másnak is hiányzik a gyerekkora? Más is boldogtalan család mellett?

Figyelt kérdés

Minden napom csak pörög a másik után, minden évben a tavaszt, a nyarat várom. Elpörögnek felettem a hetek, hónapok, évek. Van egy édes kicsi

4 éves lányom, aki boldogságot ad az életemben.

Boldogtan vagyok a házassagomban. A férjem egyre zsarnokabb, fukar. Átlag bérért dolgozom, 7. éve ugyanazon a munkahelyen, közben 2 évet gyeden voltam. Gyereknevelésben szinte semmit nem segít a férjem. Oviba én hozom viszem, úgy, hogy távmunkában vagyok, de az időkieséseket, az ovi miatt ledolgozom minden délutan 6-ig. Semmire nincs időm. A gyereket ellátom, épphogy a háztartást. A férjem most egy pár hónapja nem dolgozik, de így sem segít, sőt a munkámban itthon feltart. Nehezen illeszkedik be adott helyen, ezért képes felmondani, úgy hogy utána nincs munkája. Rámkiabálja, hogy keresek többet! Ő meg itthon számítógépezik, közben a babaváró kölcsönből pótolunk a fizetésemhez, amit saját ingatlanra vettünk fel... Teljesen kész vagyok! Úgy érzem, hogy egy rossz házasságban elrohan az életem. A gyerekkorom sokat nosztalgiázom. Hiába itt van az édes kislányom, boldogtalan vagyok. Nem ez életem legszebb időszaka, pedig annak kellene lenni. Mindenki a régi életemből távol van. A szüleimmel telefonon beszélek csak, a gyerekkori barátok eltűntek. Egész nap a férjem morgolódását kell hallgatom, rosszabb esetben a kötekedését.


febr. 23. 21:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Itt nyilván nem a gyerekkor hiánya a fő probléma...
febr. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Sokkal jobb most, mint akkor volt nekem.
febr. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
valj el
febr. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
62%

Ilyen, amikor a társadalmi igényeket előbb elégíted ki, mint a saját szükségleteidet.

Nekem nem hiányzik a gyerekkorom, boldog vagyok.

A boldogságot magunknak csináljuk, ahogy a boldogtalanságot is.

febr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Elég nyilvánvaló-bár nem vagyok lélekbúvár- hogy a probléma gyökere a házasságod hiányosságából ered, legalábbis ami az érzelmi részét illeti. Röviden nem vagy boldog, mert a férjed nem tesz boldoggá! Nem tudom mennyire működik nálatok a kommunikáció, de gyanítom hogy ahogy te, úgy a férjed is kiégett.

Monoton, alulfizetett meló, napi problémák, egyre ritkább hálószobai együttlétek, stb stb... talán ahelyett hogy a múltban keresed a boldogságod letűnt pillanatait, a jelenben kellene tenned érte.

Mondd el a férjednek mit érzel, hogy úgy érzed nem támogat, hogy azzal amit tesz csak mindkettőtöknek árt, és hogy te nem ennek a férfinek mondtál igent. Ha elveszik a kommunikáció, ha csak a sóvárgás marad, akkor ez a helyzet csak romlani fog.

Dumálj vele! Keress vagy teremts intimitást, randizzatok mint régen, hozz változást az életed ezen szakaszában. Ha úgy érzed hogy erre nem vevő, talán jobb lenne nem elfecsérelni az életed a fickó mellett...

Ja, és vegye ki a részét a házimunkából, mert egy modern férfinek nem ciki az efféle meló :D

febr. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

Családsegítő szolgálat. Vagy egyházi közösségek, lelki vezető.


Egyszer a Magyar Máltai Szeretetszolgálatnál láttam egy nagyon jól sikerült párterápiát. Az megható volt...

febr. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, ezt végigolvasva lehet hogy még a párterápia sem segít, nem hogy a dumcsizgatás, mert a férjed problémái jóval túlmutatnak a párkapcsolati és szülői inkompetenciáján.


Ő kb minden területen semmirekellő, képtelen megtartani egy állást, naplopó, rossz apa, és ezek tetejében még veled is kretén. Van egyáltalán valami, amiben felnőttként viselkedik?

Ha ez így megy tovább, akkor a lányodnak sosem lesz olyan gyerekkora, mint amilyet te visszasírsz... Hogy is lehetne szép gyerekkora egy kiégett igásló anya, és egy naplopó, hol van munkája, hol nincs típusú apa mellett...?


Tudom könnyű kívülállóként osztani az észt, de a múltba való menekülés helyett szerintem inkább adj a párodnak ultimátumot (és gondold is komolyan); ha továbbra is a családja terhére lesz, akkor szevasz.

Menekítsd ki a gyerekedet onnan, és költözz közelebb a szüleidhez, vagy nem tudom.

febr. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Neked nem a gyerekkorod hiányzik, hanem nem bírod elviselni a trágya férjedet.


Tudom, könnyű beszélni, de szerintem válj el tőle. Menjetek külön és keress egy normális partnert. Se munkája, se semmilye. Szégyen az egész ember. Vagy te rakd őt ki, vagy keress más lakhatási megoldást. Gyakorlatilag már most is egyedül neveled a lányod. Annyi a különbség, hogy van melletted egy élősködő is. Na, tőle szabadulj meg!

febr. 24. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kisgyerek mellett elég kemény az élet. Rengeteg örömet adnak, de érzelmileg nagyon megterhelő. Legalábbis nekem, mert mert fontosak nekem, és beleadok mindent, de nálam is vészesen fogy a tartalék, amiből meríthetek.

Nagyobb, iskolás gyerekkel máshogy lesz nehéz, de több időd jut majd magadra.

Az, hogy a férjed nem önálló, azaz, hogy az ő lelkét is te ápold pluszban, ne egymást támogassátok, az hab a tortán. Ő itt most nem partnered egyáltalán.

Adj magadnak egy kis időt, és szedd össze a bátorságodat a változtatásra. Ügyes vagy, ha ennyi mindent kibírsz, az új helyzetet is fogod tudni kezelni, menedzselni kettőtök életét.

febr. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!