Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek ha teljesen elveszv...

Mit tegyek ha teljesen elveszve, reménytelenül érzem magam?

Figyelt kérdés
Nincsenek barátaim, az ex barátnőm lassan fél éve, hogy szakított velem, azóta is borzasztóan fáj, ez a fájdalom vesz körül minden nap. Megjártam a pszichiátert, a pszichológust, a gyógyszereket, a piát, pótcselekvésként a gaminget...semmi nem segített. Amikor nem dolgozok próbálok aludni, addig sem kell ebben lennem. Viszont utána amikor az álmaim eszembe jutnak még szomorúbb szoktam lenni, általában ezek is az exemmel kapcsolatosak. Amikor Frontinnal kényszerítem magam alvásra akkor még valóságosabbak ezek az álmok. Tényleg nem tudom már, hogy mit tegyek, sokszor gondolok az öngyilkosságra, de nem hinném hogy valaha megtenném. Nem vagyok nyitott, barátkozós típus, még csak olyan sem aki bárki érdeklődését felkeltené.
márc. 16. 13:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%
Férfi létedre itt siránkozol,nem értem az ilyeneket.
márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%
Folytasd a pszichológushoz járást, ajánlani tudom. 1-2 barátot próbálj szerezni magadnak. Találj hobbikat, amik érdekelnek téged. Az is lehet, hogy energiahiányos vagy, szedjél vitaminokat rendszeresen, egyél rendesen, sportolj, menj orvoshoz egészségügyi vizsgálatra... 1-es neked meg kuss a neved, ha nem tudsz segíteni kérdezőnek , akkor inkább nyomd el magad...
márc. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Úgy néz ki a “szekírozóid” nélkül maradtál. Ilyenkor is ürességet érez az ember. Lehet ennek a nyugalomnak hálás kéne legyél, amíg újabb lélektipró nem köszönt az életedbe. Én magamból indulok ki, hasonló helyzetben, tudom elfogult vagyok
márc. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
23%
Mi az, hogy "megjártam a pszichiátert, pszichológust"? Ezek nem valami CBA boltok, hogy egyszer bemész, és 20 perc múlva dolgod végeztével kijössz, hanem rendszeresen kell járni. Egy rendes, végigvitt pszichológusi folyamat kell neked. Ne mondd, hogy voltál már, nem segített, akkor keress egy másik, vagy akár egy harmadik szakembert, valamelyik csak bejön. Azon kívül járjál el sportolni, és más, az érdeklődésednek megfelelő helyekre, művelődési házi klubokba. Főzzél, kertészkedjél (ha van), kirándulj, fessél, tanulj nyelvet, sétáltass menhelyi kutyát.
márc. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Többször voltam mindkettőnél. A pszichologus úgy látta, hogy már nincs szükség több találkozásra. Akkoriban jobban is voltam. Abbahagytam a gyógyszerek szedését, azt nem kellett volna valószínűleg, mert pár hét múlva napról napra éreztem, hogy ismét kezdem azt érezni, mint amikor elment. Az a havi 1 találkozás a pszichologussal viszont semmit nem ért. A pszichiater is havi 1 időpontot adott.


Nem tudok barátokat szerezni, ez van, próbáltam. Elengedtem. Nem érdekel semmi. Komolyan semmihez nincs kedvem így egyedül.

márc. 16. 18:38
 6/11 anonim ***** válasza:
5%
Akkor visszamész a pszichiáterhez, és visszatérsz a gyógyszerre. Havi 1 pszichológus nyilván nem ér semmit, nem havi 1-szer kell.
márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
7%

Sokmindent próbáltál, de úgy látom, egyet még nem: kideríteni az okokat.


"Nem tudok barátokat szerezni"


Na innen induljunk el. Miben látod ennek az okát? Hogyan sikertelenülnek a próbálkozásaid? Hol fut zátonyra a dolog? Mi az, amit rosszul csinálsz? Vagy mik azok a jellemvonásaid, amik miatt valószínűleg nem sikerül a kapcsolódás?


Ha ezeket megállapítod, az már fél siker, mert onnan már csak azt kell meghatározni, hogy miként tudnál ezeken változtatni, vagy – változtatás nélkül – esetleg milyen más közegben kellene keresned.


Nos?

márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Na pont ehhez kell a pszichológus, 7-es. Egyedül a kérdező ezt nem tudja megfejteni.
márc. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
25%
Akkor meg szakemberhez menjen, ne kutyaütőhöz.
márc. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
20%
Mármint, nem konkrétan az én válaszom két lepontozója, hanem pl. a 2-es és a 4-es válasz 10 lepontozója.
márc. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!