Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mások is érezték már magukat...

Mások is érezték már magukat elveszve az első hetekben az új munkahelyen?

Figyelt kérdés
Nagyon elveszve érzem magam. Hiába segítőkészek a kollegák és probálnak nyitni felém, annyira elveszettnek érzem magam, mindenen urrá lesz a szorongás.. válaszolni se tudok semmire rendesen, mert minden helyzetben pánikolok, ideges vagyok valamin, pedig alig vártam, hogy ott dolgozhassak, mégis mióta összejött minden napom a szorongással megy el, mert félek, hogy mit gondolnak rólam, főleg, hogy látják mennyire visszahúzódó vagyok... még a köszönés sem megy rendesen, arra is rá görcsölök.. Folyton azt érzem, hogy vannak ŐK, és ÉN.. mikor fogok hozzá szokni a helyhez? kezdem azt érezni, hogy soha.

2022. jún. 14. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig az első 2 hónap volt ilyen. Meg kellett ismerni a kollégákat, a munkavégzést, a helyet. Ez teljesen természetes. Viselkedj nyugodtan és minden rendben lesz.
2022. jún. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki izgul, szorong egy új helyen hogy megfeleljen és beilleszkedjen a csapatba, de nyugi. Majd minden rendeződik, ahogy jobban kiismered a szabályokat :)
2022. jún. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Jó lenne, ha megtudnám szüntetni magamban ezt a "kívülálló" érzést... mindig azt érzem, hogy nem illek közéjük, nem tudom rájuk hangolódni, holott az a vicc, hogy ők próbálkoznak, poénkodnak, én meg csak bámulok, mint aki összesz-rta magát..

Félek, hogy a végén megunják a sok próbálkozást és hagynak a francba, kiközösítenek.

A halálom az, amikor épp lappang a munka és nincs mit csináljak mondjuk 10-15 percig, nem tudom mivel foglaljam el magam... ebédszünetre sem mentem még velük, mert nem tudnék enni előttük, pedig lehet ott lenne a legtöbb kapcsolódási pont

2022. jún. 14. 19:51
 4/13 anonim ***** válasza:
43%
Többéves mulasztásod, hogy nem mentél pszichológushoz! Csodák nem történnek, saját magadért te vagy felelős. Pont ugyanolyan, mintha a fogaidat hanyagolnád el.
2022. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Én is ugyanezt érzem, de nekem 100% ho van, így a többiekkel sem beszélek semmit. A munkához meg semmi közöm, nem értek semmit, szerintem egyszerűbb lenne ott hagyni a helyet.
2022. jún. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, nem bántani akarlak, de ilyen mértékű szorongás hetek óta, hogy köszönni alig mersz meg nem mersz enni előttük (ez szerintem alapból sincs rendben), nem normális. Nem ciki pszichológushoz menni az ilyesmivel, sok embernek van/volt hasonló problémája. De nem mindenki tud egyedül túllépni rajtuk.
2022. jún. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Gondolkodtam már a pszichológusban, de őszintén szólva alig van pénzem még.. nemrég kezdtem, mivel gyakoronok vagyok eleve kevesebb fizetést kapok, nem tudom hogy tudnám kivitelezni a pszichológust is.
2022. jún. 14. 21:03
 8/13 anonim ***** válasza:
Inkább nyomorogj kenyéren és vizen, de ahhoz, hogy élni tudj, ahhoz pszichológus KELL! Így nem lehet élni! Réges rég kellett volna! Vállalj takarítást, kutyasétáltatást, festőmodellséget, de keresd meg a rávalót! És erőltesd meg magad, nem harapják le a füledet azért, mert köszönsz nekik! Szokjál hozzá a gondolathoz, hogy felnőtt vagy!
2022. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mely levegő, bátorság! Csak az eleje nehéz. (azt mondják) Sajnos en nem voltam elég kitartó. Idő kell amíg feloldodsz.
2022. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is hajlamos vagyok, de már kezdem levetkőzni. Úgy vagyok vele, hogy ha hülyeséget mondok, akkor majd együtt nevetek a többiekkel magamon. Mindenki elkezdi valahogy. Senki se úgy csöppent a céghez, hogy mindent tudott, szóval tök természetes, hogy akár baromság is lehet, amit mondasz, kérdezel. De ez normális, majd később bele fogsz rázódni. Szóval egyrészt lazíts a hozzáállásodon, másrészt pedig a kollégák is nyugodtan békén hagyhatnának, valahogy finoman jelezheted nekik, hogy nagyon kedvesek, de majd szólsz ha kérdésed van. És akkor tényleg szólj is. Tehát ne ilyen faggattásba forduljon a kommunikációtok, mert az fokozza ezt a szorongást amiben vagy.
2022. jún. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!