Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ki hogyan élte meg a nagyszüle...

Ki hogyan élte meg a nagyszülei elvesztését?

Figyelt kérdés

Azóta mi változott?

Könnyebb lett?



márc. 18. 05:09
1 2
 11/16 Senior Séf ***** válasza:
Magam is nagyszülő vagyok, alig-alig emlékszem agyász idejére. Pedig anyai nagyszüleim gyönyörű gyerekkort varázsoltak nekem. Akkor persze nem éreztem gyönyörűnek, hisz vidéki, kemény évek voltak, igazi kemény legényt neveltek a városi fiúcskából.
márc. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

A papám 3 éve halt meg,covidos volt,nagyon beteg,elvitte a mentő és soha többé nem találkoztunk.A kórházi csomagját a portán kellett hagyni,nem lehetett felmenni hozzá,egy levelet írtunk neki,hogy szeretjük őt és várjuk haza.Remélem még el tudta olvasni.


A halála óta folyamatos hiányérzet van bennem,nem tudtunk elköszönni tőle,meglátogatni,teljesen magára maradt az utolsó napjaira 89 èvesen.Nem ezt érdemelte,hogy így menjen el.


Az utolsó emlékem róla az amikor nyújtja át nekem a nőnapi virágot,közben mosolyog rám boldogan.Ez a kép belém égett örökre.

márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
72%
Apai ágról rosszul érintett, de annyira nem viselt meg mert nem nagyon tartottam vele a kapcsolatot inkább csak sajnáltam. Anyai ágról nagyon rosszul érintett mert ő nevelt fel a nagymamámmal. Még a mai napig sem fogtam fel pedig már 3 éve volt. Az összes fényképét bele tettem egy mappába, eladtam az autómat és vettem egy ladát mert neki is az volt és nagyon szerette… Orvosi “műhiba” miatt hunyt el, váratlanul egy műtét után. Másnap teljesen jól volt úgy volt hogy hamarosan haza engedik, egyszer csak jött a telefon hogy menjünk be elköszönni tőle mert nem biztos hogy meg éli a reggelt sajnos úgy is lett.
márc. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem nem is volt
márc. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A papáim eleve nem is ismertem, de a mamáim igen.

Egyikük 3 éve ment el, de vele nem igazán volt jó a kapcsolatom. Nagyon éreztette is, hogy a többiek voltak a kedvencei, velem igyekezett mindig a legminimálisabbra venni a kontaktot.

Az anyai nagyim elvesztése, azonban, nagyon megviselt. Szegény a 12. szülinapomon ment el. Agyvérzése volt, de arra már nem emlékszem, mennyi időt töltött a kórházban előtte, míg egyszer csak el nem aludt. Nagyon sokat köszönhetek neki, minden téren. Amikor kicsi voltam, a szüleim állandóan dolgoztak, ha pedig otthon voltak, tiszta stressz volt mindkettejük. A mama volt az, akire mindig lehetett számítani, aki mindig elérhető volt, mindig ott volt. Hihetetlenül kedves és gondoskodó volt, és ő volt az egyedüli, aki mindig meghallgatott és érzelmileg is elérhető volt. Sose kaptam senkitől sem még annyi szeretetet, mint tőle, és ez a mai napig így van, pedig már 2x annyi idős vagyok.

Már feldolgoztam, hogy ez történt, de így is hiányzik.

márc. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Annak idején 3 éven belül meghaltak mind a 4en. Ráadásul anyu szülei alig 4 hónap különbséggel. Őszintén szólva nem álltunk közel egymáshoz, a nagyapám mindig is gyűlölt egyébként is. Sírtam, szomorú voltam, de hamar elmúlt.

A kutyáim halála sokkal jobban megviselt.

márc. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!