Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más, hogy éli/ élte meg a...

Más, hogy éli/ élte meg a szerettei elvesztését, az első ünnepnapokat nélkülük?

Figyelt kérdés

Egy éve halt meg apám, nagyapám és nagymamám is egymás után, néhány hónap különbséggel. Nagyon közel álltunk egymáshoz, főleg a nagyszüleim...

Azóta olyan megmagyarázhatatlanul fura minden. Ahol eddig öten laktunk, most csak én és édesanyám vagyunk már.

Minden ugyan olyan, de mégis minden teljesen más.

Ez volt az első karácsony, szilveszter nélkülük.

Ez persze olyan dolog, hogy a környezetem (munkahely, iskola, ismerősök,stb.) nem igazán foglalkozott/foglalkozik vele.

A gyásznak a "siratós" részén már úgy érzem túl vagyok, mostmár inkább csak azt érzem, hogy semminek sincs semmi értelme.

Ezt szerintem csak olyanok értik igazán, akik hasonlóan közeli szeretteiket veszítették már el.

Sokszor van, hogy csak itt ülök a nagy üres házban és gondolkozom a semmin.


Más is van/volt hasonló helyzetben?

Hogy élitek/éltétek meg ezeket a dolgokat?



jan. 2. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Pontosan igy erzek en is Miota a kislanyom elment Nincs ertelme semminek 😔 nem tudok igazan orulni semminek,sokszor csak merengek Ugy erzem fel ember lettem nem vagyok teljes uresseget erzek belulrol! 😔
jan. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én kicsit magamnak való vagyok, nem érdekel, ha nem vagyunk sokan ünnepekkor.


De anyámnak nagyon rosszul esik h nincs nagyobb családunk.


Apámat gyerekként vesztettem de nem éreztem semmit mert gyűlöltem, erőszakos is volt, anyámat megrázta.

De ami sokkal jobban megrázó volt számunkra, hogy a kishúgomat veszítettük el.

Majd nagyszüleimet később 28 évesen.


Sajnos keresztszülőkre ilyesmik nálunk nem játszanak, nem jó a kapcsolat sosem lesz az, de nem is hiányoznak.


Anyámat sajnálom a legjobban, engem leginkább a húgom elvesztése viselt meg, őt viszont a férje, a lánya és a szülei.


akik egyedül vannak és magányosak azoknak mindig a karácsony, az ünnepek és bármilyen fura de a nyár a július augusztus viseli meg. A karácsony mert meghitt látod a többi családot, nagyobb családokat...a nyár meg mert párok családok férjek feleségek rokonok mennek el nyaralni...


Szóval ilyenkor mindig anyám mellett próbálok lenni.

jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én is apám több mint egy éve. Nehéz még mindig,nem lesz jobb soha..
jan. 3. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Részvétem mindenkinek! Kegyetlen dolog, hogy ezt át kell élni. Tizenkét nagyobb testvérem van, én vagyok a legkisebb a családban. A szüleim még élnek, de idősek. El nem tudom képzelni, hány családtag temetését kell majd végignéznem.
jan. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!