Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha elkezdtek beszélni azokról,...

Ha elkezdtek beszélni azokról, amik titeket érdekelnek akkor leállítanak?

Figyelt kérdés

Tehát a lényege az, hogy csak akkor működnek a kapcsolatok, ha azt csinálom, amit a másik akar és arról beszélek, amiről ő akar. Ha én kezdeményezek témát, akkor egy idő után rám szólnak hogy sok vagyok, de van hogy kirekesztenek.

Ha hagyom hogy mások keressenek, akkor meg állandóan egyedül vagyok, mert a kutya se érdeklődik felőlem csak nagy ritkán.


Néha innen szedek embereket, de velük se tart sokáig, mert megunnak. És kb ezt kéne így sodródni mások akaratai szerint. Hogyan tudjam ezt jobban elfogadni, hogy ne okozzon ez gondot meg ne okozzon gondot a sok egyedüllét se?



márc. 28. 18:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Mik a témáid?
márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
73%
Egy idő után megszokod. Néha szr de elfoglalom magam.
márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktak leállítani, mert a magánéletemben olyan emberekkel veszem körül magam, akiket érdekli a mondanivalóm.

Munkahelyen mondjuk meg nyilván nem kezdek el pofázni a speciális érdeklődési köreimről, ha tudom, hogy senkit nem érdekel az a téma, ott inkább csak általános small talk van, vagy a melóról beszélünk, ilyesmi. Normálisan meg kell válogatni a barátaidat, azok nem igazi barátok, akik leszarnak.

márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Nem a munkahelyen van és már a családban sem, mivel egy életre megtanultam élőben senkivel sehol, csak small talk mehet - nincs is probléma de nem tartozom sehová


Emiatt netes csoportokban próbálkozom arról beszélni ami érdekel és ott is ezek mennek, hogy kb kussolnom kell és azt csinálni amit mások akarnak. Ha megpróbálok kibontakozni, akkor ismét jön a kidobás, vagy a letiltás vagy bárminek lehet nevezni, lényeg hogy magamra maradok. Míg régen az interneten lehetett beszélgetni (kb. 10-15 éve mivel már akkor se élőztem, ott scsak small talk és semmi más)

márc. 28. 19:10
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Inkább játszmáznak.


Pl amikor elkezdem mondani mesélni mennyi mindent ügyintéztem pl bevallás, vagy megtakarítások utáni nyomozások, vagy ilyenek, akkor a beszelgetőpartner mintha vmi "versenyt" kezdene abbol csinálni melyikünk az"ügyesebb, okosabb", valahogy mindig mintha vmi agyi erőfölénybe akarna kerülni rákontrázgat a dolgokra es azokra a vizekre tereli a beszélgetést amikben inkább ő van otthon. A végén meg én hallgatom öt. Én köszönök "tanácsokat". (Kb mint vmi "hatalmi fölény" harc.


Vagy pl a karbantartót kinevezik nálunk vmi koordinátornak is de csak munkaerőhiány miatt, mikor a koordinátori feladatokrol beszélunk(mert alkalmazott híjján még rásózzák minden kollegára pluszba munkakörön kívül), akkor ő is azzal kezdett játszmázni hogy ő a kollegánk lesz és majd én leszek a "kis segítője"(csicskája). Tehát a beszélgetés munkaköri ismertetésbol átment abba hogy a karbantartó kinevezett az ő kis asszisztensének engem..(igaz hogy en diplomával dolgozom és nem asszisztens szinten, de az egy karbantartónak hát mit számít..)


Vagy pl bnőimmel beszélgetés sminkekrol ruhákról. Abbol mindig az lesz hogy leutánoznak, kólcsönkérik a ruháim és sohavissza nem hozzák, ha kitalálom hogy gél lakkal festek és van uv lampám, másnap.rohannak a boltba ök is megvenni. Nehogy véletlenül is egyszer többmindenem vagy szebb valamim legyen mint nekik.

De ha találok egy jó illatot parfumben, másnap ugyanez. Kizárólag az az illat kell nekik is. Es aztán megmagyarázzák hogy ez az ő stílusa..

De a szomszédcsaj is hasonló. Lek-zta a csizmám, de a másik héten már ugyanolyanban volt.


A teljesség igénye nélkül csak pár példát hoztam fel nekem milyen beszélgetéseim vannak másokkal.


A férfiak meg valahogy maguk alá akarnak rendelni. Pl egyik teletüzdeli olyan töltelék kifejezésekkel a mondatait, hogy "de nem érted?" Vagy "már mondtam", miközben nem is tud követni sem, hogy másról kérdeztem(vagy eddig se arról volt szó amit hisz) és nem arra válaszol, hanem leragadt egy korábbi témánál vagy máshol jár.


És rengetegen hazudnak. Vannak olyanok, akik minden mondatukban. Főleg azok.ilyenek akik kivancsiak a magánéletemre ki akarnak belolem vmit húzni hátam mögött kitárgyalnak rágalmaznak gúnyolnak, szemembe kedvesek hazudnak.


Nem is tudom mikor lehetett az legutoljára, hogy valakivel egy beszélgetés után én jól érezzem magam és ne rosszul.

márc. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
75%

A munkahelyemen mindenki a kölykéről, kajáról beszèl. Neten is az ilyenek találnak meg. Ismerkedős oldalakon ki van írva a profilomra röviden, hogy mi érdekel de senki se veszi figyelembe.

Próbálnak leoltani, pl ha bekövetnek instán, és látják a képeimet (díszhalas, bogaras képeket osztok meg) hogy milyen undorító ez a sok állat, mi jó ebben, miért foglalkozok ezekkel az undormányokkal, stb.

Hát nah, nekem meg a xarral kikent szájű (bocsi, tuti nutella lehet) Ödönke képeit látni undorító

márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Mármint én a fő kérdésre válaszoltam. Szoval ha én elkezdek olyanokrol beszélni amik engem érdekelnek nem leállítanak hanem ilyen "hatalmi játszmák" lesznek belőle. (Nem tudok erre jobb kifejezést)

5.voltam

márc. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
42%

"egy életre megtanultam élőben senkivel sehol, csak small talk mehet"


Ez igen beteges hozzáállás, ha más témákhoz is ilyen pszichotikusan állsz, nem csoda, ha nem akar veled senki kapcsolatot

márc. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Ha vmi fájdalmam vagy bánatom osztom meg, akkor azt lekicsinyítik elbagatelizálják az nagy semmi, bezzegeznek hogy neki nagyobb baja volt, vagy lenéznek az miatt hogy miken mentem át. Ez pl a testvérem.

Én még empátiát, vagy egy vígasztaló vagy bíztató szót szerintem még senkitől nem kaptam soha.


Nincs szinte olyan pont ha olyanrol van szó ami engem érdekel hogy abból jó beszélgetés lenne egyszer nekem is.

Ezek a "versengések" mennek, kinek van nagyobb sikere, vagy épp nagyobb bánata. (5.ismét bocsi)

márc. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

""egy életre megtanultam élőben senkivel sehol, csak small talk mehet"



Ez igen beteges hozzáállás, ha más témákhoz is ilyen pszichotikusan állsz, nem csoda, ha nem akar veled senki kapcsolatot"


Ezt arra írtam hogy megtanultam hogy nem hozhatom a témáimat mert elkezdődik minden baj és ki leszek utálva. Ha csak small talk van akkor csak semleges vagyok. Ennyi

márc. 28. 19:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!