Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért erősködnek sokan, hogy...

Miért erősködnek sokan, hogy nem a párkapcsolattól lesz jobb az élet?

Figyelt kérdés

Nem hiszem el, hogy bárki is 100%-ig komolyan gondolja ezt a "légy boldog egyedül" mantrát.


Alapvető pszichés szükségletről beszélünk, hogy lehet ezt ignorálni?



ápr. 12. 08:52
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Ha pszichés beteg vagy akkor kapcsolatban sem fogod magad tartósan jól érezni. A problémáid elő fognak jönni amik szarrá mérgezik a kapcsolatod és nem lesz jó. A legtöbb ember szerintem szimplán erre gondol.


Így kell egy alap úgymond normális mentális állapot, hogy ezt ki lehessen jelenteni. "hogy nem a párkapcsolattól lesz jobb az élet"


és ez is csak akkor lesz igaz, ha az a kapcsolat mindkét fél számára jól működik.

ápr. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
És ha azért vagyok pszichésen beteg, mert nincs kapcsolatom?
ápr. 12. 09:22
 3/20 anonim ***** válasza:
52%

#2


Nem azért vagy.

ápr. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
LOL
ápr. 12. 09:28
 5/20 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk mert van tapasztalatuk a kérdésben? Aki egyedül nem képes mit kezdeni magával, jól érezni magát, az nem lesz képes egészséges párkapcsolatot sem kialakítani.
ápr. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
33%
Általában akik ezt gondolják, azoknak nincs semmi önbizalma, nem szeretik magukat és egy másik embertől várják el, hogy ezeket megtegye. És hogy valaki megmentse őket. Aztán ha valakivel összejön nekik egy kapcsolat, akkor féltékenykednek, követelőznek, legkisebb problémát is felfújják, öngyilkossággal fenyegetőznek, stb.
ápr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
26%
A legtöbb magányos embernek borzalmasan rossz az élete egyedül, de az istenért se fogják ezt bevallani. Ezért úgy tesznek mások előtt, mintha boldogok lennének és még le is nézik a párkapcsolatban élőket. Láttam én már ilyen embereket. Utána amikor meg mégis lett párjuk, akkor attól voltak feldobva.
ápr. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%

Nálam ez pont olyanok szájából hangzott el,akik egy hete nem bírtak ki,hogy ne legyen valakijük.Az egyik nő elfogyasztott két férjet, a harmadik pasi pedig megunta a stílusát és lelépett. Most ott tart, hogy ezotériázik, pszichológushoz jár, mert két hónapja egyedül van. Illetve van egy kisfia, de szinte nem foglakozik a gyerekkel,mert neki társ kell,aki bearanyozza az életét. Kínlódik,bőg,mindenki agyára megy.

Előtte, mikor megvolt a pasija, nekünk magányosoknak mondogatta mosolyogva, hogy egyedül is lehet élni, úgy is boldogság van. Most nem ezt látni rajta...

ápr. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

Ha egyedül nem vagy boldog 100%-ig, akkor párkapcsolatban se leszel az.


Én még párkapcsolatban is képes vagyok egyedül elmenni koncertre. Attól, hogy a páromat valami nem érdekli, de engem igen, attól nem fogok lemondani az élményről miatta.

ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Valakinek pont a kapcsolattól lesz baja, nem bírja, ha valaki ennyire közel van hozzá, introvertált.


Vagy amikor egyéb betegségei vannak, pl szociális fóbia, generalizált szorongás, pánikrohamok, stb.


Amikor a kapcsolat egy folytonos megfelelési kényszer, stb.


Ha nem tudsz egyenrangú lenni, az nem vezet sok jóra. . .

ápr. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!