Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Fokozatosan elkoptak a barátai...

Fokozatosan elkoptak a barátaim, magányos lettem, kezdetben feltaláltam magam és jól éreztem magam, viszont most már teljesen lehangoló az egész, innen merre tovább?

Figyelt kérdés

Ahogyan haladtunk előre az időben, egyre több barátom kezdett el hanyagolni, mert barátnőjük lett, 2 kivétellel, akikkel 3-4 havonta egyszer összetudtam ülni 2-3 órát beszélgetni személyesen, de ezeket a találkozókat is mindig én kezdeményeztem, és egyre többször ráztak le ezzel is, majd úgy voltam vele, hogy akkor én sem keresem őket, kíváncsi vagyok, hogy azok után, hogy mindig én kezdeményeztem észrevesznek-e.


Azóta sem keresett egyikük sem, ennek már 2 éve, és abban az évben a barátnőm is szakított velem, úgy voltam vele, hogy most itt az ideje egy kis egyedüllétnek, és egyedül csinálni a dolgokat.


Kezdetben az egész jól ment, elmentem egyedül éttermekbe, nyaralni, elkezdtem sportolni, kijártam a menhelyre kutyákat sétáltatni, minden olyan dolgot, amitől féltem egyedül megcsináltam, jó érzés volt, jól éreztem magamat.


Viszont ahogyan telt az idő, egyre kevésbé éreztem magamat boldognak, a 10+ éve tartó barátságból származó barátaim közül azóta sem keresett senki, nincs akivel megosszam az örömöm, vagy a bánatom, vagy akit meghallgassak, nincs akit egyáltalán érdekelne (a szüleimen kívül), hogy élek-e vagy nem, vagy csak szimplán, hogy mi van velem.


Sosem voltam a társaság közepe, mindig én voltam az, akit valahogy kihagytak a bulikból, kihagytak mindenből, akit nem köszöntöttek fel a szülinapján, hiába volt az, hogy én mindenkit pl személyesen, vagy telefonban köszöntöttem fel, senki nem viszonozta, pedig én nem szeretnék semmit, csak pár barátot, akik néha viszonozzák az érdeklődésem.


Jelenleg 26 éves vagyok, járok edzőterembe, ahol csak ilyen látásból való ismerettségeim vannak, de semmi komoly, járok biciklizni, egyedül, dolgozni itthonról dolgozom, ennyiből áll az életem.


Ha lenne barátnőm pl tanút sem tudnék magamnak mert senkim nincs.


máj. 26. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet bejárni dolgozni? Vagy csak otthonról lehet? Ha lehet bejárni, akkor menj be, ismerkedj. Lehet, hogy valaki elhív valahova, ahol másokat megismersz, vagy a munkahelyen szerzel barátokat. Ha nem beszélsz senkivel, úgy nehéz ismerkedni.
máj. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hát nyugi nekem is kb ilyen a helyzetem, néha tök jól érzem magam egyedül mert én sokat agyaltam ez miatt hogy csak én köszöntöm fel a barátaim stb… így megszűnt az agyalás mert nincsenek barátaim. Viszont néha előtör ez a magány érzés. Nem tudom mit mondhatnék talán azt, hogy próbálj lazán nyitni rendszert vinni a beszélgetésekbe, találkozót felajánlani valahogy akivel jobban elbeszélgetsz. Hátha viszonzás is lesz. 30f
máj. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát, a barátságokat ápolni kell, az nem csak egy dísztárgy, amit felrakunk a polcra. Persze, a barátok életünk folyamán cserélődnek. Én sem tartom már a kapcsolatot a régiekkel (persze nem állítom, hogy nem kéne).


Az az érdekes, hogy csinálsz olyan dolgokat, ahol szerezhetnél ismerősöket. Esetleg ha van kedved, tanulhatnál valamit, mondjuk egy szakmát. Esti tagozaton jó társaság szokott kialakulni. Én pl. nem győztem elutasítani a meghívásokat a közös sörözésekre... Még a tanárok is ott voltak 😁


Persze nehezebb, ha introvertált vagy... én is az voltam, az vagyok... de nyiss az emberek felé, hagyd hogy bevonjanak a társaságba! Keress közös érdeklődésű csoportokat pl. a kerékpározáshoz, beszélgess az edzőteremben... AKARD a társaságot, ez az előfeltétele!


És talán önbizalomhiányos is vagy? Ahogy én? Ne félj bevonódni!

máj. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!