Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti is éreztétek már úgy nem...

Ti is éreztétek már úgy nem tudtok érdekesek lenni mások számára?

Figyelt kérdés
Ez már nagyon régóta aggaszt, és nem tudom mit csináljak. Ha együtt vagyok valakivel mindig azon kattog az agyam hogy most mit is mondjak, hogy szórakoztassam, hogy jól érezze magát velem. De soha nem jut eszembe semmi jó és ettől úgy érzem hogy mindenki unalmasnak tart. Van pár barátom de mivel elég zárkózott vagyok nem nagyon tolonganak az emberek a társaságomért, és ha egy barátommal beszélgetek és mondjuk elfogy a téma és jön egy kis csend attól mindig beparázok és azon gondolkodok hogy a másik vajon azon gondolkodik-e hogy milyen unalmas vagyok.Már anyámmal sem tudok úgy ellenni mint régen, egyre kevesebbet beszélgetünk. Ehhez a töprengéshez sokszor tartozik üresség érzés is, és hogy nincs semminek semmi értelme, és hogy sosem történik semmi, és ilyenkor nagyon félek a napi rutintól attól hogy mindig minden ugyanúgy marad. Már sokszor elhatároztam hogy csak megpróbálom jól érezni magam a bőrömben és akkor sokkal könnyebb beszélgetni, vagy keresek valami olyat ami nagyon érdekel, annyira hogy nem foglalkozom ilyenekkel, de ez nagyon nehéz és már nem tudom mit csináljak, néha már nagyon depressziós állapotban vagyok. Segítsetek!

2013. jún. 12. 11:12
1 2
 11/14 homo ludensz ***** válasza:
Szerintem az embernek olyanok társaságát kell választania akikkel megegyezik az érdeklődési kőrük. Magam nem erőlteném oda a horgászok közé mert engem nem érdekel.Csak egy példát mondtam és nincs bajom a horgászokkal. Van viszont olyan témám amiről félnapig tudnék beszélni csak legyen hallgatóság.Nos itt kell a jó mértéket eltalálni és néha a többieket is meghallgatni vagy akár kultúráltan vitatkozni.
2013. jún. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Értem mire gondolsz, de én sokszor azokkal akikkel közös az érdeklődési körünk velük is bajba vagyok:/
2013. jún. 18. 19:34
 13/14 anonim válasza:
Szívesen barátkoznék veled :) Én is egyik tanárom szerint, kívülálló vagyok, aki nem vesz részt a csoportom közösségi életében. Szerinte lehetnék nyitottabb is... de nem értem, hogy ezt miért kell negatívumként felfogni, ha valaki nem mindenkinek a puszipajtása. A csend ne zavarjon, lehet, hogy akivel beszélsz és épp feltűnik néma jelenség, az benne épp oly gondolatokat kiválthat, mint: Unalmasnak tart?
2013. jún. 24. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló a helyzet:(
2015. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!