Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan változtassak magamon?

Hogyan változtassak magamon?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy eléggé zárkózott vagyok és nem tudok rajta változtatni. Nincs semmi tervem a jövőbe, Szüleimmel a kapcsolatom rossz, főleg apámmal, de bár fiú vagyok otthon főleg anyámmal szoktam beszélgetni. Közép i-be második éve vagyok abba az iskolába, de nem foglalkozok az osztálytársaimmal, pedig sok jófej van az osztályban. Kb 3-4 osztálytársammal szoktam beszélgetni, de főleg akkor, ha ők kérdeznek, vagy ha kérnem kell valamit. És szerintem csak kedvességből jönnek oda, és velük eléggé közvetlen szoktam lenni. És nem értem miért ilyenek velem, ha kívülről látnám magamat valsz. utálnám magam. Már arra gondoltam, h a kinézetem miatt keresik a társaságom, mert egyáltalán nem nagyképűségből írom, de jól nézek ki több lánytól hallottam és én vagyok az egyik legjobb tesiből is. És a buszon is észrevettem, h megszoktak nézni a lányok. Kb ennyi önbizalmam van. De, ha tetszik valaki nem merem megszólítani. Eddig két lány volt, aki megszólított és tetszettem nekik, de nem voltak túl szépek és pattintottam őket. Meg magamat sem értem, olyanokat csinálok, h ülök órán és elkezdek nevetni, mert eszembe jut mindig valami vicces és magamba. Már félek, h hibbantnak néznek. De valamikor úgy érzem nem is akarok megváltozni. De egy barátot szeretnék én is. Hogyan "ismerkedjek" az osztálytársaimmal?

2013. jún. 12. 19:03
 1/4 A kérdező kommentje:
16 f
2013. jún. 12. 19:05
 2/4 anonim válasza:
Én is hasonló problémával küzdök, azaz küzdöttem, hiszen nekem már nincsenek osztálytársaim, 19 éves lány vagyok, most érettségizek...Hasonló cipőben járok mint te, és én nekem is mániám volt az, hogy megváltoztassam magam, mert ugye az, ha valaki nem társasági ember, és nincs jóban mindenkivel, az "fura". Szerintem inkább büszkének kéne lenned magadra, hiszen kevés barátod, de azokkal sokkal jobb kapcsolatot tudsz kialakítani, ez érthető is, hiszen több időd jut rájuk, mintha több emberre kellene koncentrálnod egyszerre. Örülj neki, hogy tetszel a lányoknak, biztos hogy találsz majd egy hozzád illő hölgyet, azonban azon tényleg csiszolhatnál, hogy kicsit bátrabb légy a lányok terén, hiszen így sok lehetőséget halaszthatsz el..
2013. jún. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát azokkal a kevés "barátaimmal" sem igazán olyan hűdejó a kapcsolatom, bár szeretek velük lenni, mégis csak ritkán szoktam kezdeményezni a beszélgetést. Amúgy kedves vagy, köszi :))

És neked vannak már barátaid, MEg tudtál változni?

2013. jún. 12. 19:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Soha ne magadban keresd a hibát!Ne akarj magadon változtatni!Te úgy vagy jó,ahogy vagy!És ha ezt mások nem értékelik,nem érdemlik meg a közelségedet sem!Aki meglátja a jót és a szépet benned,azokkal foglalkozz.Tudom,ezt könnyű mondani!1 a titka az egésznek:fogadd el magad,lásd meg magadban a szépet,a jót és ettől ne tudjon senki eltántorítani!Magad legyél a mérce!Változzon az,aki neked megakar felelni!:) Legyen önbizalmad!Akárhogy is nézel ki!Akárhogy is érzed magad te így vagy önmagad!Senki kedvéért nem szabad változni!Kompromisszumot kell kötni igen,de ez nem az a téma..ne változzatok senki kedvéért!Nem éri meg.Úgy akarejátok leélni az életeteket,hogy másoknak próbáltok megfelelni?Ezzel elnyomjátok a saját világotokat,egótokat.....legyetek mindig önmagatok és egyszer valaki vagy valakik belétek szeretnek..az egyéniségetekbe akár......de sose nyomjátok el a saját belső harmóniátokat "idegenek" kedvéért.Mert akkor soha nem lesz saját életetek!
2013. júl. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!