Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A kockák többsége azért lesz...

A kockák többsége azért lesz kocka mert magányos és vesztesnek érzi magát?

Figyelt kérdés
Ezt már többször is hallottam , utoljára a kockák királya című műsorba,ez igaz ?

2013. jún. 28. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Először is, mi a fenét jelent az, hogy "kocka"? Szerintem ennek a jelentésével te sem vagy teljesen tisztában.
2013. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
9%
2013. jún. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Miért mégis hogy mondjam okoskák ? :) nincs rá más szó látszódik hogy 50 feletti a válaszolók kora
2013. jún. 28. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Én azért lettem kocka, mert imádom a gépek világát. Attól függetlenül vannak barátaim, de nem vetem meg a programozást sem. :)


16/L

2013. jún. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%

Ez az. Az okoska kérdező a kocka jelentést egyenlővé teszi a magányos és vesztes kifejezéssel. Ami szánalmas, mert ebben az esetben nem nevezem magam kockának. Alapjában véve is egy degradáló kijelentés, amit csak azok használnak, akiknek fingjuk sincs az életről, és lenézik a másikat, mert nem olyanok mint ők.


Rajtad kérdező, meg látszik, hogy 50 alatti az IQ-d.

2013. jún. 28. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%
A magánynak sokkal inkább a tünete mint az oka.
2013. jún. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem vagy téves képet látnak magukról ezért egy virtuális "élet" otthonosabb számukra. Az is lehet az oka, hogy az élet egyes területein lusták a megfeleléshez és mivel azt amit csinálnak jól és könnyedén csinálják sikerélményt nyújt nekik amit lehet némelyikük a "kockaság " előtt nagyon hiányolt... Egyébként az kockák jó része érzelmes és kedves, könnyen eligazodnának bizonyos körökben és népszerűek lehetnének. Amiket írtál lehet kiváltó ok de nem gyakori. Sőt magányosak igazából csak utána szoktak lenni.
2013. jún. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszi :)
2013. jún. 29. 19:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg olyan emberek, akik nem felelnek meg a mai általános elvárásoknak, akik azt csinálják, amit szeretnek, nem azt, ami például a suli "menői" szerint követendő. Én csak az ilyen embereket tudom tisztelni és szeretni, és egyébként nem csak a kockák tartoznak ide, hanem bárki, akinek van valami iránt komolyabb érdeklődése, akár egy szakma iránt is.


Ez meg, hogy virtuális életbe menekülnek, egy elég ostoba közhely, amit a pszichológusok szajkóznak, mert meg akarják szabni, hogyan kell élni. Közben meg az emberiség millió féle kultúrában és szubkultúrában millióféleképpen él, tehát elég arrogáns dolog bárki részéről úgy tenni, mintha a kezében lenne az abszolút igazság kulcsa a tökéletes életmódhoz. Azért is baromság ez a virtuális életbe menekülés, mert ennyi erővel a művészek, tudósok, filozófusok, vagy bárki, aki egy szakmát szívvel-lélekkel űz, ezt teszi. De egyrészt miért lenne mindez baj, ha örömét leli benne, másrészt meg, enélkül soha senki semmi érdemlegeset nem hozna létre.


Szerintem az ember mindenekelőtt legyen önmaga, keresse olyanok társaságát, akik hasonló érdeklődésűek, ami azt jelenti, hogy a kockáknak se kell feltétlenül magányosnak vagy vesztesnek lenni, bármit is jelent utóbbi.


Akiknek pedig nem tetszik mindez, sőt, akik egyenesen nem bírják elviselni, hogy a másik máshogy él, azok jellemzően az általános társadalmi elvárásokat követők, közülük is főleg a véleményvezérek, akikről aztán lehetne nagyon "szép" lélektani kritikát alkotni, csak épp nem divatos őket szapulni, a kockákkal ellentétben, hisz nem lógnak ki. Maradjunk annyiban, hogy ezeket a véleményvezéreket nagyon zavarja, ha valaki kilóg, ha valakin nem lehet uralkodni.

2015. dec. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 harminezer oxigén ***** válasza:

Tisztelt kérdező!


A "kocka" vagy "gyík" kifejezést az angol(US) "GEEK" és "NERD" kifejezésekből fordították tévesen és az értelmezésük még inkább félreértelmezett mint, maga a fordítás.


Kicsiny hazánkban a "kocka" jelzőt lényegében csak a technológiai területeken ténykedőkre és gémerekre használják (pl.: programozók, rendszergazdák, gémerek, hackerek stb.)


Valójában az eredeti "GEEK" kifejezés azt az egyént takarja aki, egy vagy néhány területet többre értékel és ezért lényegesebben több energiát és időt fordít rá mint, az összes többire valamint, igyekszik az általa kedvelt területet minél jobban kiismerni, elsajátítani.


Egy "GEEK" érdeklődése többnyire olyan terület, amelyet a társadalom nagy többsége feleslegesnek, unalmasnak vagy épp túl bonyolultnak tart pl.: matek, tudományok, informatika, játékok stb.


Mi kockák többségében nem vagyunk antiszociálisak csak, épp a hozzánk hasonló érdeklődésű, elhivatottságú emberek társaságát, ismeretségét keressük. Ezt még az is erősíti hogy, a más érdeklődésű emberek ezért kirekesztenek, lenéznek minket.


Ez egy "nem kocka" ember számára, aki csak kívülről látja ezt a kultúrát és életmódot, elég hamar antiszociálisnak hathat, ezért még jobban megveti és elszigeteli magát az ilyen emberektől, társaságoktól.


Valamint a kérdésed lényegében egy sztereotípia, amit valószínűleg a társaságod, és hozzád hasonló érdeklődésű emberek egyfolytában hangoztatnak, pusztán tudatlanságból mert nem ismerik, és mert nem képesek megérteni hogy, az saját életfelfogásuktól és szemléletüktől, alapjaiban eltérő élet is létezik.


Az általad említett műsor épp az ilyen és ehhez hasonló sztereotípiákat akarta enyhíteni(persze amellett hogy, a készítők egy új célközönséget is megszerezzenek maguknak)

2016. márc. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!