Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akik magányosak fiatal korukba...

Akik magányosak fiatal korukban, ők miért magányosak? Miért nincs baráti társaságuk?

Figyelt kérdés
Milyen okai lehetnek?
2013. júl. 4. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
57%
Én pl. nem érzem magam jól más emberek társaságában, meg rájöttem hogy egyedül nekem a legjobb, nincs semmiféle veszekedés amit pl. egy baráti társaság generál. Továbbá Én nem igazán szeretem a mai fiatalságot, mivel a viselkedésük nem összeegyeztethető az enyémmel, magyarán nem tudnak viselkedni. Meg egyébként sok előnye is van ha az ember magányos: nem kell pénzt költeni másokra, nem kell időt szakítani ún. barátokra, több időm pénzem energiám jut saját magamra. 22/f
2013. júl. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sok kérdést írnak ki magányos fiatalok, szerintem sok oka lehet, bár csak találgatok:


- A környezetükben egészen más érdeklődésű/mentalitású fiatalok veszik őket körbe, akikkel nincs közös témájuk, vagy egyeesen ellenszenvesek neki (pláne gáz ha emellett kistelepülésen, faluban laknak vagy szülők miatt limitált a mozgásterük).

- Csendes, visszahúzódó, félénk vagy önbizalomhiányos típusok, akik nehezen tudnak ismerkedni, barátkozni

- Új környezetbe kerültek, ahová nem megy nekik a beilleszkedés (vagy olyan a környezet hogy nem is akarnak).

- Nem társasági jellegű hobbijaik vannak, így ritkábban kerülnek emberek közé.

- Sok negatív tapasztalatuk van a kortársaikkal (pl. kiközösítés, csesztetés), így bizalmatlanná váltak, meggyűlölték a korosztályukat, úgy érzik egyedül vannak hasonló problémákkal (a környezetükben).

- Kamaszkori depresszió (elég gyakori), családi gondok, mentális zavarok, betegségek, ezek csúnyán kihatnak a kapcsolataikra is elég negatívan, gyakran elszigetelik őket a többiektől.

- Egyszerűen jobb szeretik az egyedüllétet (oké, nem az ilyenek írnak ki kérdéseket, ez egy ritka típus).

- Nehezen kommunikálnak (pl. nemigen éreztek rá hogyan is kellene).

- Vannak barátaik/haverjaik, de felszínesnek érzik ezeket a kapcsolatokat, vagy mert kevés a közös bennük és ők a "koloncok", vagy mert egyszerűen azok a haverok sekélyesebbek (ha másokkal nem, velük valamiért).

- A szülők erősebb kontrollt gyakorolnak felettük a barátokhoz/barátjelöltekhez képest, így kimaradnak egy csomó mindenből.

- Fiatalon fejlődik még a személyiség, vagy ők, vagy a barátok nagyon más irányba mentek el, elidegenedtek egymástól.

- A korosztályukhoz képest vagy túl érettek/komolyak/koravének, vagy túl éretlenek.

- Ezek bármilyen kombinációja.

2013. júl. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

azért, mert vagy visszahúzódóak, szerények, önbizalomhiányosak, vagy mert esetleg olyan emberek vették eddig körbe, akik mindig lenézték, ezért nem mer senkinél kezdeményezni, még barátként sem, fél a visszautasításoktól.

vagy egyszerűen nem szeret sok ember között lenni, nincs igénye a társaságra, ami nem gond, nem kell őket ufónak nézni emiatt, minden ember más és más:)

2013. júl. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Vagy van valami olyan betegségük, olyan állapotuk ami miatt kevesebbnek érzik magukat, kiszorulnak a közösségből, pontosabban a közösség többi tagja nem veszi észre, hogy valaki közülük kirekesztődik. Az internet azért ezen valamennyire már tud segíteni, de előtte ez sokkal gázabb volt.
2013. júl. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Pl. ezért: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..

Én egy konkrét példa vagyok,1 válasz a sok közül a kérdésedre.Nincs "stikkem":).Számomra is érthetetlen ez az egész....

2013. júl. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
válogatósak, vagy nehéz természetüek, nem jönnek ki senkivel, vagy nincs alkalmazkodási képességük, nem tudnak beilleszkedni 1 társaságba.
2014. okt. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!