Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mélypont.20 éves pesti srác...

Mostmivan kérdése:

Mélypont.20 éves pesti srác vagyok és aggaszt a lelki állapotom, úgy érzem én vagyok a legboldogtalanabb ember a világon perpill. Folyt:?

Figyelt kérdés

2 hónapja pánikbeteg vagyok, ehhez társul egy heveny hypochonderség, valamint kb 2-3 héte állandósúlt nálam egy szorongásos állapot, sőt szerintem az sem kizárt hogy depressziós vagyok. Alapvetően racionális tipus vagyok, de úgy érzem most nem tudok kitörni ebből a helyzetből pusztán észérvek segitségével.Ennek az egésznek a tetejébe kegyetlenűl tudom magam sajnálni, szóval.22-es csapdája röviden. Abszolút megszűnt minden kapcsolatom az emberrekkel, a családomon kivűl kb. csak a barátnőmmel érintkezem. Egyszerűen nem találok senkit a közegemben aki nem érdekember, akivel ki tudnék alakitani egy egészséges barátságot vagy akármit. Dolgozom, kockulok, eszem, alszom. Ha megkérdeznének hogy rászolgáltam-e a mostani helyzetemre, rászolgáltam rendesen szerintem, de akkor se tudok kikecmeregni ebből a gödörből egyedűl.

Gondolom itt nincs olyan aki valaha produkálta az ALÁBBI tüneteket ami nekem van, de ha valaki fiatalkorában volt depressziós, illetve pánikbeteg, megköszönném ha megosztaná velem hogy mivel sikerűlt helyrepofoznia magát?



2013. júl. 6. 14:48
1 2
 11/12 anonim válasza:

Szia,


pár napja írtam az alábbi választ, sokkal jobbat most sem tudnék, ha nem haragszol, beidézem magam. Annyit még hozzátennék, hogy ennél a válasznál semmi érdekem nem fűződik ahhoz, hogy segítsek, egyszerű bánt, hogy sokan szenvednek emiatt és - ahogyan engem sem - őket sem veszik eléggé komolyan.


Embere válogatja, saját tapasztalatból mondva sok módszert kell megismerni, kipróbálni, egyik jobb lesz, másik kevésbé.

Nekem ami bejött: autogén tréning (speciális relaxáció), pszihológus beszélgetések, naplóírás (csak írsz, ami eszedbe jut), valeriána gyorssegélynek, valamilyen sport, otthon a családdal üldögélni, valamilyen játék, ami elvonja a figyelmet, süteményzabálás, valamilyen jó kaja, esti séta, beszélgetés haverokkal, esetleg szex (de én fiú vagyok, nálam az mindent gyógyít :-).

Ami szerintem tök hülyeség: vitaminok, étrend kiegészítők, csodaszerek, magnézium pótlás

Jók még az erősebb szerek is (Frontin, Xanax), de pocsék lejönni róluk, ha nem túl erős a szorongás, érdemes természetes módszereknél maradni.

Ha nagyon kínlódsz, irány a háziorvos, utána pedig várhatóan egy pszihológus.

Fel a fejjel, tényleg van megoldás, csak idő kell, míg megtalálod!

2013. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
köszi szépen az utolsónak, illetve mindenkinek a választ:) nem gondoltam volna hogy ennyit billent a dolgokon az hogy ide kiirom a kérdést, máris van egy kis lendületem ezzel a **** pánikkal szemben
2013. júl. 8. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!