Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ilyen korban lehet valahol...

Ilyen korban lehet valahol barátokat szerezni?

Figyelt kérdés
38 éves nő vagyok férjnél vagyok,van egy szép 6 éves kisfiam, és mégis magányosnak érzem magam.Férjem magába zárkózó,magának való.A gyerekkel is el van néha de inkább a munkába merül, mert úgy el van vele meg magával.Neki sincsenek barátai,eljár sportolni ott haverkozik és kész.De ezek nem barátságok.Voltak régen barátai de elkoptak elköltöztek stb.Én is így vagyok, hogy amikor férjhez mentem akkor volt két igaz barátnőm, de az egyik elköltözött Ausztriába, a másik pedig szült két gyermeket és megszakadt a kapcsolat.Most azt mondhatom, hogy agyermekem által van egy-két anyuka aikkel összejárunk a gyerekek miatt, de nem mondanám barátságnak.Az egyik írígyebb mint a másik.Mindig megy a gyerekek hasonlítgatása, meg, hogy kinek megy jobban anyagilag meg ilyenek.Ilyen idősen lehet még barátkozni?Nagyon hiányoznak a barátok, de nem könnyű.Akivel én barátkoznék az velem nem áll szóba, aki meg utánam koslat(pl. píóca módon nyomul egy játszótéri csaj akivel a gyerekeink régen játszottak, de nekem ő nem szimpi), azzal én nem barátkozom szívesen.Interneten van két három virtuális haverom, de nekem ez nem elég.Mivel fiúk, így nem szívesen találkoznék velük élőben, nehogy féltékeny legyen a férjem.Van két lánytesvérem, de nekik már van baráti társaságuk, ugyhogy csak heti szinten talizunk.
2013. aug. 8. 15:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

A férjeddel hogy jöttetek össze ha ilyen magának való?

Én is az vagyok,s jó lenne valaki a környékről akivel találkozni is lehet.

A kérdésre:valami baba mama programot kellene nézned.

2013. aug. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Válaszolnék,de ez nem az az oldal,ez a magányosság és az egyedüllét rovat,nem pedig a szex,szerelem.Én barátokra gondoltam nem pedig másra.Nálam a barátság fogalma más.Végül is én nem vagyok az a fajta aki erőszakkal is rászáll emberekre, hogy becserkéssze barátnak.Csak érdekel, hogy ilyen korban mások hol találnak barátokat, akivel mondjuk el lehet beszélgetni.Pl. engem nagyon érdekelnek ezek a témák:agykontroll,ezoteria,lélektan,imádok sportolni, a gyerek születése előtt pl. eljártam rendszeresen edzőterembe, ott is akadt sok ismerős,de mióta nem járok azóta szinte köszönni sem tudnak, addig meg együtt izzadtunk,és sokat hülyültünk, mert volt pl. egy jó társaság aki mindig ugyanarra az aerobic órákra járt és jól e voltunk hatan.Volt, hogy beültünk hébe hóba esténként kávézóba sütizni pezsgőzni stb.Aztán amikor terhes lettem abbahagytam a sportot.Azóta meg csak itthon tornázgatok, mert nincs rá keret.
2013. aug. 9. 12:36
 13/18 anonim ***** válasza:
Na, de itt nyugodtan megírhatod. Érzésem szerint köze van a "magány, egyedüllét" kérdéshez. Mindig köze van. Ha nem akarsz róla beszélni, akkor meg súlyosabban mint gondolnád.
2013. aug. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Kérdésedre válaszolva változó,tűrhető,sőt jó.Nálunk lelki téren vannak gondok,ha egyáltalán gondnak lehet azt nevezni, hogy csak saját magát szereti a férjem, aztán jöhet a többi ember(gyerek,feleség,szülei,kutyájai)
2013. aug. 9. 15:32
 15/18 anonim ***** válasza:
Akkor tényleg frankó lehet egy egoistával együtt élni, aki a szexben is csak magára tud gondolni.
2013. aug. 9. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Akkor írd le privátban.Ezek jó témák amiket említettél.Ajánlom Kisfaludy György előadásait.Ez szörnyű hogy ilyenek az emberek,nincs is köze a barátsághoz esetleg csak haversághoz.
2013. aug. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Próbáld meg felkeresni a régi haverokat.
2013. aug. 9. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy 13 évvel fiatalabb vagyok nálad, mégis hasonló cipőben járok veled barátkozás szempontjából. Fizikailag messzebb kerültem a legjobb barátaimtól. Nem tartom magamat magányos típusnak, sőt, egész jól bírom szerintem az egyedüllétet, ennek ellenére érzem a szociális élet hiányát, amit csupán a munkahelyen, munkatársakkal nem tudok pótolni. Nem vagyok már annyira bulizós típus sem, legalábbis ismerkedés szempontjából sok negatív tapasztalatom volt (nem szeretem az üresfejű, buta embereket akik csak inni és valakit felszedni mennek egy buliba és nem lehet velük elbeszélgetni).

Mivel az ismerősök is ritkán érnek rá találkozni, így gondoltam kézbe veszem a dolgokat és új lehetőségeket keresek.

Hát meg kell mondjam, sokkal nehezebb mint számítottam. Amit esetleg mégis ajánlhatok neked első körben: Olyan kulturális vagy más egyéb programokat keresni, amik tetszenek neked, esetleg egy hobbid része.

A hasonló gondolkodású, érdeklődésű emberek előbb-utóbb úgy is megtalálják egymást, így ezt a folyamatot kicsit fel lehet gyorsítani tudatos keresgéléssel.

2013. aug. 14. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!