Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért, miért érzem magam üresnek?

Miért, miért érzem magam üresnek?

Figyelt kérdés

Van, hogy teljesen üresnek érzem magam. Egy álomvilágba kapaszkodok, ami csak lejjebb húz. Kapálózok, de nem nyerhetek. Nem mindig érzek ám így. De mostanában gyakraban. Ilyenkor szomorú vagyok. Azt kívánom, bár ne változna semmi. Bár ne halnának meg az emberek. Különben is, mi értelme van az egész "halál-dolognak" ?! Isten miért veszi el tőlünk azokat, akiket őszintén szeretünk??? Hat éves voltam, mikor meghalt az édesapám. Azóta érzem az űrt. Kérdésem : Mikor fog végre elmúlni?? Mikor lehetek végre igazán boldog?? Csak én köszködöm ilyen problémával?

16 lány



2013. aug. 15. 05:49
 1/2 anonim ***** válasza:
85%
Nem, ezeken az érzéseken mindenki átesik, főleg a te korodban. Aztán rájössz, hogy a természeten, azok törvényein nem tudsz változtatni, akkor legalább a körülötted lévő társadalmon próbálj formálni! Olvass, tanulj, kösd le magad, ne sokat meditálj felesleges dolgokon, igyekezz hasznos lenni a környezetedben, s örömet adni másoknak. Ha mindenki hasonlóan gondolkodna, akkor szebb lenne az életünk. A boldogság soha nem kívül létezik, hanem magunkban. Ha vannak céljaid, megdolgozol értük, akkor boldog lehetsz, de már keresheted is az új célokat, mert azt mondják, nem a hegytetőn való nézelődés adja a boldogságot, hanem az az út, amíg felérsz.
2013. aug. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

Amit azt illeti, mikor visszatér az ép elmém , megválaszolom a saját kérdésemet. A fájdalom ami gyötör, elmúlik. És már is ott van a kis buksimban mindenre a válasz. Válaszoltam egy kérdésre, egy lánynak. Azt írta, hogy megfordult a fejében az öngyilkosság. A válaszom ezt volt : "Megfordult a fejemben, hogy szívesebben lennék halott, mint élő, de ilyenkor beugrik anyukám mosolygós arca, a tesómmal töltött vicces pillanatok. NEM, nem húzhat magával ez az érzés senkit. Tudjátok, milyen jó életetek van? Vannak gyerekek, akik azért közdenek, hogy még egy napig, csak egyig élhessenek. Jusson ez mindig eszetekbe, és habár veszekedtek a szüleitekkel, mindig egy család maradtok. Nekem személy szerint nem azért fordult meg az ötlet fejemben, mert nem figyelnek rám, vagy nem.kaptam meg az új iphone-t , vag esetleg épp most dobott az aktuális pasim, nem. Édesapám halála okozza az ürességet, mégis Ő ad erőt a túléléshez. Fel a fejjel, engem mi.dig nyugtat az a gondolat, hog lehetne ennél rosszabb, és nekem milyen jó a helyzetem. Lehetsz magágyos, mérges, akár üres is. El fog múlni, egyszer minden elmúlik. Csak bátornak kell lenni és elviselni a sok rosszat."

Megfogadom a saját tanácsomat!

2013. aug. 16. 03:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!