Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért érzem magamat mostanában...

Miért érzem magamat mostanában folyton magányosnak? 20/l

Figyelt kérdés
Alapvetően én mindig egy "magányos farkas" voltam. Kerestem az egyedüllétet. A barátkozás elégé nehezen ment/megy. Úgy érzem az emberek többsége kellemetlennek és idegesítőnek talál, így inkább kerülöm a konfliktusokat. Szerencsére azt nem mondhatom, hogy nincsenek barátaim. De az elmúlt időszakban egyre inkább igénylem, hogy legyen valaki mellettem, vagy csak beszéljen hozzám! Ülök a gép előtt és várom, hogy valamelyik barátnőm feljöjjön facebookra, hogy valaki beszéljen legalább hozzám, mert különben a mellkasomat valami szörnyű nyomás keríti hatalmába. Nem tudom megmagyarázni miért alakult ki ez nálam mostanság. Valaki tud tanácsot adni?

2013. szept. 2. 20:18
1 2
 1/15 anonim válasza:
Valószínűleg azért, mert az évek során egyedül voltál, és nem szereztél annyi barátot egyszerre, mint amennyit az emberek többsége. Ez tuti, hogy nem elégítette ki a társasági igényeidet. Néha pedig mindenki érzi magát egyedül, ilyenkor fel kell keresni a családot, a barátokat, és sok időt tölteni velük.
2013. szept. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Zenon ***** válasza:

Szia!


Ugyanezt az érzést én is érzem/éreztem, csak durvábban, mert nekem soha nem voltak barátaim. A magány rövid távon hasznos,hosszabb idő után azonban méreg a személyiségednek.Azért érzed ezt, mert vágysz mások társaságára, és a szervezeted így reagál erre, egy nyomasztó kedvetlenség, mert nem érnek ingerek, hatások, amik "mozgásban tartanának". Keresd a barátok társaságát, ha ezt érzed. Akkor elmúlik majd.

2013. szept. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
Pontosan!
2013. szept. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A Tökös Kappan válasza:

A mellkasban lévő valamit (mondanám, hogy szív, de ez nem igazán fizikai dolog, inkább lelki) elkezdi összepréselni valami. Egyre csak fokozódik, és azt hinné az ember, hogy kész, összeroppan ez a valami, mert már elviselhetetlen a szorítás, de ehelyett úgy marad, és csak szenvedsz. Ismerem ezt az érzést.

Igazából nehéz lenne konkrét tanácsot adni rá, mert nekem például szerelmi bánatnál jött elő, de a lényege szerintem az, hogy ott mélyen van valami vágy (a te esetedben a társaság, a szeretet) ami nem tud elmúlni, és egyszerűen már meg akar szűnni, de nem tud.

Én is mindig magányos lovas voltam, de úgy érzem, már megszoktam, és így is tudok boldogulni.

Azt elárulnád, hogy mi az oka annak, hogy úgy érzed, hogy kellemetlen vagy mások számára?

2013. szept. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

sz*rj az Emberekre,kit izgat ,hogy idegesítőnek vélnek-e...

nem kell kerülni senkit emiatt,bátrabbnak,és magabiztosnak kellene lenned,vagy Spontán új emberek ismeretsége..Facebookot meg felejsd el,mai fiatalság emiatt van igy elbasz*a,mert mindent lassan ez helyettesit

2013. szept. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Azért hiszem, hogy idegesítőnek találnak, hogy sosem keresik az én társaságomat és érzem a negatív áramlatot felőlük, amikor végül valami miatt beszélgetni kényszerülnek velem.

A facebook jelenleg az egyetlen olyan fórum, ahol valami kommunikációt tudok kialakítani.

2013. szept. 2. 20:40
 7/15 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem is írták, szerintem is azért érzed így magad, mert nem érnek ingerek, ill. nem kapsz annyi szeretetet, amennyit szeretnél. Én is visszahúzódó vagyok, keveset beszélek, ha nagyobb társaságban néha ráveszem magam, hogy mondjak valamit, az béna lesz/nem úgy sül el, ahogy szeretném, így inkább csöndben maradok. Ha mások szólítanak meg, egy rövid ideig tudok beszélgetni, de ez nem tart soká. Így nem keresem mások társaságát, és ők sem az enyémet. És ez nem túl jó érzés...

Igazából tanácsot nem tudok adni, csak tudatni akartam veled, hogy nem vagy egyedül, sokan vagyunk így.


24F

2013. szept. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Én igazából tudok sokat beszélni, csak felesleges marhaságok hagyják el a számat.
2013. szept. 2. 20:59
 9/15 anonim ***** válasza:
És miféle marhaságok azok? Írnál példát? :)
2013. szept. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 gabrielwright ***** válasza:
Amit írsz, komoly önbizalomhiányról árulkodik. Senki nem tud csak felesleges marhaságokról beszélni és ha igen, számára az is lehet fontos, akit érdekelsz az ezekre is kíváncsi. Esetleg egy barát (szerelem) segíthetne.
2013. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!